Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy to uszkodzona matryca?

13 Mar 2013 12:01 5487 24
  • Poziom 11  
    Witam, znajomy dal mi laptopa do obejrzenia bo chce wymieniać matryce w nim. Dodam ,że nie wiadomo czy był uderzony czy nie(więcej osób korzysta i nikt się nie przyzna:)
    Laptop to Emachines E725 ,właśnie po gwarancji. Włącza się normalnie tylko 3/4 ekranu od dołu jest pasiaste (podświetlenie działa) Proszę o opinie czy to na pewno matryca. Czy to uszkodzona matryca? dziękuje z góry
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Matryca lub karta graficzna. Podłącz laptopa pod normalny monitor albo telewizor to się dowiesz czy to matryca.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Podłącz laptopa pod normalny monitor albo telewizor to się dowiesz czy to matryca.

Laptop mimo uszkodzonego układu graficznego może dawać na ekranie/monitorze zewnętrznym prawidłowy obraz.

Wygląda na uszkodzenie matrycy. Czy podczas poruszania matrycą/klapą lub dociskania obudowy matrycy z góry (oczywiście z wyczuciem) zachodzą jakieś zmiany w wyświetlanym obrazie?
  • Poziom 11  
    Myślałem właśnie ,żeby podłączyć do telewizora LED tylko muszę kabel skombinować.Skoro to nie da jednak pewności trzeba szukać dalej.

-podczas manewrów monitorem nic nie mruga,obraz jest taki sam
    -przy delikatnym uciskaniu matrycy tez nic sie nie dzieje,jedynie na śodku widac delikatne jasne plamki.(tylko ze w tym miejscu jest ta gąbka która styka się z matrycą,wiec może przez to)
    - ruszałem również tą taśmą łącząca matrycę ,bez efektów jednak
  • Spec od komputerów
    Podstaw matrycę lub tą sprawdź na innym sprzęcie.
  • Poziom 11  
    Właśnie dostałem kabelek i po podłączeniu zewnętrznego monitora działa ,obraz ładny nie trzęsie.

Podłączyć nie mam za bardzo do czego.Komputer z którego piszę to dell 1537.Obawiałbym się żeby nie uszkodzić tego po podłączeniu tamtej matrycy(czy to podejdzie w ogóle)

Nie ma możliwości mając już pulpit jakoś tego zdiagnozować? Taśma to chyba nie będzie?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Na 95 % matryca.
  • Poziom 11  
    Dzieki ,taka jest w laptopie CHI-MEI N156B3 -L02 rev.C1.Widzę dużo takich ledowych co niby przejściówke się daję(bo ta na świetlówce) czy warto sie w to bawić? Czy lepiej oryginał gdzieś znaleść gdzieś.Może ktoś ma taką?
  • Spec od komputerów
    Na znanym portalu poszukaj, będzie pasować praktycznie każda matryca 15,6 cala podświetlenie świetlówka.
    Nie wymieniaj na led z przejściówką, nie w każdym lapku działa.
  • Poziom 11  
    nie widzę tam takich właśnie, wszędzie LED z przejściem. moze jakis link na pw? lub model zamiennika bede wdzieczny
  • Spec od komputerów
    Zamienniki dla Twojej matrycy:
    Cytat:
    Au Optronics B156XW01 B156XW01 V.0 B156XW01 V.1 B156XW01 V.2 B156XW01 V.2P

Chimei Innolux (CHI MEI) N156B3-L01 N156B3-L02 N156B3-L02 REV.C1 N156B3-L02 REV.C2

LG Philips LP156WH1(TL)(A1) LP156WH1(TL)(A2) LP156WH1(TL)(C1) LP156WH1-TLA3 LP156WH1-TLB1 LP156WH1(TL)(A3) LP156WH1(TL)(C1) LP156WH1-TLA1 LP156WH1-TLA2 LP156WH1-TLC1 LP156WH1(TL)(A3) LP156WH1(TL)(B1) LP156WH1-TLA3 LP156WH1-TLC1

Samsung LTN156AT01-A01 LTN156AT01-A0 LTN156AT01-D01 LTN156AT01
  • Poziom 11  
    Super dzięki za informacje .Nie mogę Jednak znaleść Matrycy CCFL .Te wszystkie z linków mają tylko w opisach CCFL a jak wejde na stronę widzę ,że jest to LED z przejściówką. Sami ostrzegacie ,że to może nie działać. Może ktoś wie gdzie można taką dostać?
  • Spec od komputerów
    kristofss napisał:
    Super dzięki za informacje .Nie mogę Jednak znaleść Matrycy CCFL .Te wszystkie z linków mają tylko w opisach CCFL a jak wejde na stronę widzę ,że jest to LED z przejściówką. Sami ostrzegacie ,że to może nie działać. Może ktoś wie gdzie można taką dostać?

Słabo szukasz:
    Nr aukcji:
    3029678911
    3029678852
    3029678879
  • Poziom 11  
    Sory ,te widziałem tylko się nie opłaca do takiego laptopa wydać ponad 600zl. Zdzwiło mnie czemu 600zl jak LED sa po 250. Chyba będę zmuszony zaryzykować z którąś LED z przejściówką. znalazłem zestaw za 25Ozl
  • Spec od komputerów
    Przecież w linkach, które podałem masz za 300 - 350zł.
  • Spec od komputerów
    kristofss napisał:
    Sory ,te widziałem tylko się nie opłaca do takiego laptopa wydać ponad 600zl. Zdzwiło mnie czemu 600zl jak LED sa po 250. Chyba będę zmuszony zaryzykować z którąś LED z przejściówką. znalazłem zestaw za 25Ozl

Niestety takie są ceny tych matryc.
    Możesz zaryzykować opcję LED lecz są z tym problemy.
  • Poziom 11  
    miecho18 napisał:

te sę niedostępne, choć faktycznie nie powinny być na stronie już.,Dzięki za chęci:)

Dodano po 3 [minuty]:

boro1234567 napisał:
    kristofss napisał:

Niestety takie są ceny tych matryc.
    Możesz zaryzykować opcję LED lecz są z tym problemy.

Sprzedawca twierdzi,że do tego laptopa na 100% ma to podchodzić i jest wymieniony w kompatybilnych.Mieliście takie przypadki ,że mimo to nie działało?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Cytat:
    te sę niedostępne, choć faktycznie nie powinny być na stronie już.,Dzięki za chęci:)

Rzeczywiście. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Zerknij jeszcze na allegro aukcja nr 3099643924, 3100187018, 3085873288.
  • Spec od komputerów
    kristofss napisał:

Sprzedawca twierdzi,że do tego laptopa na 100% ma to podchodzić i jest wymieniony w kompatybilnych.Mieliście takie przypadki ,że mimo to nie działało?

Dokładnie w tym modelu nie testowałem.
  • Poziom 11  
    no te tak ,mam dylemat teraz .Tam nowa 12 miesiecy gwarancji ale led z przejsciowka 280zl tutaj uzywka ale LCD 375zl co lepsze?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wziąłbym CCFL.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie,przekonaliście mnie:) zamówiłem CCFL w poniedziałek powinna być.Dam znać co i jak,dzięki za zainteresowanie i pomoc
  • Poziom 11  
    Witam, matryca przyszła wczoraj założyłem i Śmiga wszystko ładnie.Dziękuje za pomoc i dobre rady.Zaraz klikam co trzeba. Dzięki i temat do zamknięcia