Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z 10 letnim radiem samochodowym philips

berti1985 12 Mar 2003 19:42 1487 5
  • #1 12 Mar 2003 19:42
    berti1985
    Poziom 19  

Mam radio samochodowe philips , działają tylko kasety radio nie odbiera ,
    od spodu płyty grzeje sie scalak jak dotkne z jednej strony nórzek to słychać jak się zmienia częstotliwość i odbiera częską stacje na długich , nie mam tak samo na wyświetlaczu częstotliwości LW i MW . czy mogło się to zrobić przez odwrotne podłączenie zasilacza 500ma do radyjka . Prosze o pomoc

0 5
  • #2 17 Mar 2003 22:38
    maroo
    Poziom 21  

:D Oczywiście że tak i będziesz musiał wymienić wszystkie (no może prawie) scalaki od radia (nie wiem jakie tam siedzą) i przelecieć po elementach (czy nie są zwarte
    rozwarte albo nie przewodzą w dwie strony) diody tranzystory i elementy RLC. Zobacz terz czy nie wysadziło jakiegoś elektrolita.
    pozdrawiam :D

0
  • #3 19 Mar 2003 00:16
    Mirek71
    Poziom 20  

Jesli radio mialo sprawne zabezpieczenie - to nigdy nie uszkodzisz takiego radia pradem 500mA !!!! Chyba,ze tego nie bylo w nim.Czasami scalaki sie grzeja i to jest normalne :-) Opisz dokladniej co sie dzieje z LCD i FM

0
  • #4 19 Mar 2003 19:27
    berti1985
    Poziom 19  

Mirek71 napisał:
    Jesli radio mialo sprawne zabezpieczenie - to nigdy nie uszkodzisz takiego radia pradem 500mA !!!! Chyba,ze tego nie bylo w nim.Czasami scalaki sie grzeja i to jest normalne :-) Opisz dokladniej co sie dzieje z LCD i FM

Brak jet MW i LW a FM1 I FM2 są naormalne cyferki a na FM 3 zaczyna się od 00 , i nic nie odbiera jak dotykam do jednego scalaka który się grzeje to słychać ze odbirera długie częstotliwości
    Co z tym zrobic a radio to philips ten z wyciąganymi samymi cyferkami i regulacją głośności pod wyświetlaczem po lewej stronie , prosze o porade

0
  • #5 19 Mar 2003 20:55
    Mirek71
    Poziom 20  

A czy to radio ma wogole LW i MW ? Jesli ma pamiec w stylu X24c02 itp to zaczalbym od jej zawartosci. W Philipsach dzieja sie takie numery ...Podaj dokladnie numery radia.

0
  • #6 20 Mar 2003 18:33
    berti1985
    Poziom 19  

Mirek71 napisał:
    A czy to radio ma wogole LW i MW ? Jesli ma pamiec w stylu X24c02 itp to zaczalbym od jej zawartosci. W Philipsach dzieja sie takie numery ...Podaj dokladnie numery radia.

Pisze na nim 1994 PHILIPS WERE czy coś takiego
    co robić , radio miało LW I MW , jak próbuje coś ustawic na fm to nie słychaż zmiany częstotliwości , niemoge powiezieć bo oddałem koledze to radio i słucha kaset , ale nie pamiętam ja sie nazywała ta część ale wydaje mi się ze to bedzie część strojąca mo jak dotkne palcem z jednej strony to słychać ze zmienia się częstotliwość na długie i radio osbiera częską stacje na długich , prosze o odpowiedz , scalak ma chyba od 16 do 20 wyprowadzeń i jest prostokątny
    Dzięki z góry za odpowiedź

0