Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel One Touch Evo 7 - Klawiatura zewnętrzna nie dziala

15 Mar 2013 17:04 19692 23
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam tablet Alcatel One Touch Evo 7 z androidem w wersji 4.0.4 (nowszego nie ma na ten tablet) oraz etui z klawiatura jak na zdjeciu Alcatel One Touch Evo 7 - Klawiatura zewnętrzna nie dziala

Problem jest w tym ze dana klawiatura nie dziala pod moim tabletem. Tablet ma sprawne wejscie USB poniewaz laduje sie bateria. Etui rowniez jest sprawne bo dziala na tablecie GoClever z androidem 4.1.

Co może być przyczyną nie działania tego etui??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Znalazłeś odpowiedź, bo ja mam ten sam problem ?
  • Poziom 9  
    Tablet nie ma host-usb wiec zadne klawiatury, pendrive itp nie beda dzialac.
  • Poziom 24  
    Temat archiwalny ale dodam że można uruchomić zew. klawiaturę wystarczy poszukać w google pliku który nazywa się "usbotg.apk"
  • Poziom 11  
    No dobrze,ale co z tym plikiem zrobic dalej?Czy ktos to juz zastosowal i z jakim skutkiem?
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Szukamy w google pliku o nazwie usbotg.apk. Jak już znajdziemy dany plik to szukam na stronie opisu ( najprawdopodobniej po angielsku )"co z tym plikiem dalej zrobić". Urządzenie musi mieć zrobionego roota Leniuszku :D
  • Poziom 11  
    Dzieki za odpowiedz ale leniuszka sobie wypraszam.Z Chomika zainstalowalem sobie te pliki(Host USB),potem jeszcze cos podobnego ale klawierka nie chce dzialac,mam zwykly Android 4.0.1-roota nie. mam ,podejrzewam ze to reinstalacja systemu?
    Mam drugi tablet Omega 7002 i klawierka,mysz dziala na nim dobrze.
    Czemu ten Alcatel taki odmieniec???Kto to projektowal?
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Poczytaj w google co to jest "root android" oraz jak to zrobic w twoim urzadzeniu.
  • Poziom 24  
    kitu0 napisał:
    Z Chomika zainstalowalem sobie te pliki(Host USB),potem jeszcze cos podobnego ale klawierka nie chce dzialac,mam zwykly Android 4.0.1-roota nie. mam ...

Nie dziwię się. Poczytaj na temat USB OTG

Link 1
    Link 2

• Poziom 11  
    Acha,czyli ten kabelek który dostajemy do np.tableta(mikro/zwykłe USB)trzeba przerobić w/g schameatu czyli 4-ty PIN zewrzeć z 5-tym(te 2 czarne kolory)?
    I to już będzie wtedy możliwe połączenie gniazda tableta z np.klawiaturą?
  • Poziom 24  
    kitu0 napisał:
    I to już będzie wtedy możliwe połączenie gniazda tableta z np.klawiaturą?

Nie. Nie będzie działać. Wpierw zrób root'a na swoim EVO7. Następnie poszukaj pliku usbotg.apk i instrukcji co z tym zrobić ( wszystko jest w google ). Dopiero wtedy możesz sobie kupić przewód OTG

• Poziom 11  
    Acha-dziekuje bardzo.
    Czy można coś zepsuć przy tych czynnościach rootowania?Co prawda jestem elektronikiem(starej daty) i nie jest mi obcy komputer,ale zawsze coś mozę iść nie tak jak trzeba.
    Kupiłem wczoraj jeszcze na gwarancji(do 2014 r.)tego tableta,no i 1 sza rzecz co mnie zezłościła to niemożność podłączania klawiatury(myszy itp.).
    2 ga rzecz-to bardzo niepraktyczne umieszczenie gniazda mikrousb na dole-to już mój wcześniejszy Omega 7002 miał to z boku,było wygodniej.
    W miedzyczasie szukam tematów o rootowaniu i czytam z uwagą.
    Pozdrawiam
    PS.Czy w zwykłym sklepie z częściami komputerowymi zakupię ten kabel OTG czy tylko na Allegro?
  • Poziom 24  
    kitu0 napisał:
    Czy można coś zepsuć przy tych czynnościach rootowania?

Oczywiście.

kitu0 napisał:
    2 ga rzecz-to bardzo niepraktyczne umieszczenie gniazda mikrousb na dole-

Praktyczne jeśli używa się go jako nawigacji :D

kitu0 napisał:
    W miedzyczasie szukam tematów o rootowaniu i czytam z uwagą.

Kopalnia wiedzy na temat Androida w każdej postaci ( telefon, tablet)

XDA Developers
  • Poziom 2  
    Dzień dobry Panowie :)
    potraktujcie mnie prosze jak blondynkę której wszystko trzeba wyoślić i podpowiedzcie mi co mam zrobić żeby ta klawiatura zadziałała. Mam taki sam tablet jak autor posta i chyba takie samo etui z klawiaturą do podpiecia kabelkiem micro usb. Nie jestem elektrykiem, programistą choć komputer stacjonarny z niewielką pomoca internetu poskładam. Powiedzcie mi proszę co i jak zrobić żeby działało. mój email: wiolentynek(malpa)gmail.com. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi bo jak nie to mnie mąż zabije za niepotrzebny zakup (etui) :D
  • Poziom 11  
    Panowie podpowiedzcie biednej violentynce,bo po co mamy się na wieniec składać-szkoda byłoby pięknej blondynki.
    Nie będzie ta klawiatura samoistnie działałą,bo niestety ten Alcatel NIE jest przystosowany do podłaczania zewnętrznych urządzeń jak klawiatura,mysz itp.
    Gniazdo USB jest tylko po to aby podłączyć łądowarkę..To jest duży mankament tego Alcatela.Można tylko dokupić klawiaturę bezprzewodową,tak ja zrobiłęm i jest ok.
  • Poziom 2  
    :D nie jestem blondynką, a o co chodzi z tym rootem??
  • Poziom 9  
    Root jest to odblokowanie urządzenia by mieć pełną nad nim kontrole, system android jest oparty na linuxie a w linuxie urzytkownik z największymi uprawnieniami nazywa sie root, konto to w tabletach jest blokowane aby uzytkownik nie mogl za wiele namieszac, odblokowanie urzadzenia daje duze mozliwosci manipulowania systemem
  • Poziom 2  
    mizii dziękuję
    melduję że żyje :D
    odpuściłam zabawę w klawiaturę i chcę się odnieść do jeszcze jednego zarzutu w stronę tego tableta/tu
    ktoś pisał że problem z ładowaniem bo wtyk jest na dole (kitu)...ale jest możliwość obracania ekranu więc to nie problem. Dziękuję za pomoc i wsparcie psychologiczne właśnie kitu :D
  • Poziom 11  
    Mam ten sam problem kupiłam klawiaturę z opisem "uniwersalna pasuje do tabletów 7 cali" no i po podłączeniu onetouch evo 7 nie działa poprzez wejście micro usb a na prestigo tak rozumiem że do evo 7 kupić bezprzewodową ? ale która wybrać? czy taka będzie ok? bo skąd mam wiedzieć jaką wybrać? bo w opisie znowu opisane uniwersalna ?
    "KLAWIATURA - BLUETOOTH 3.0
    ZESTAW BEZPRZEWODOWY !! MD 86739
    Uniwersalna klawiatura pod : Apple IPad , Windows i Android, tablet, laptop oraz komputer PC
    Ładowanie akumulatora za pomocą kabla znajdującego się w zestawie wykorzystując gniazdo USB.
    Dane techniczne
    Klawiatura:
    Rodzaj połączenia: bezprzewodowy Bluetooth 3.0
    USB 1.1, 2.0 , 3.0
    Wbudowany akumulator litowo – polimerowy
    Funkcja ładowania przez gniazdo USB
    UKŁAD KLAWISZY - QWERTZ – niemiecki
    Instrukcja ( w jęz. Niemieckim )
    KLAWIATURA WSPÓŁPRACUJĄCE Z SYSTEMAMI :
    Windows:Windows®7 / Windows® 8/ Windows Vista® SP1 /
    Windows® XP SP3/ Android™ , Plattform/ iOS ab 4.3.5"

Prosze o pokierowanie bo zupełnie nie wiem :)
  • Poziom 9  
    na bluetooth kazda bedzie dzialac, na usb nie dziala gdyz urzadzenie nie posiada hosta usb i tego typu urzadzenia na nim nie dzialaja :)
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedź wkopałabym się z kolejnym zakupem :) a teraz już wiem że Alcatel One Touch Evo 7 może mieć tylko klawiaturę z którą łączy się przez bluetooth. Dziękuję Mizii
  • Poziom 2  
    Ciekaw jestem Wiktor85 jak do żeńskiego usb podłączysz micro usb z dołączonej do pokrowca klawiatury...
  • Poziom 24  
    Normalnie ;) Bezpośrednio pod tablet
  • Poziom 2  
    Do tabletu podpinam kabel OTG ( micro usb ) więc nie podepne pod żeńskie usb klawiatury która też ma micro usb, no chyba że przejściówka.