Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II - NIe gasną światełka na dzrzwiach po ich zamknięciu

17 Mar 2013 21:09 4656 11
  • Poziom 20  
    Renault Megane II 2004r

Witam mam następujący problem w momencie zamknięcia drzwi światło sufitowe po chwili gaśnie a światełka zamontowane na drzwiach nie, jadąc autem one cały czas świecą.
    Gdy zamknę auto centralnym zamkiem ale tylko z karty światełka wszystkie gasną od razu i sufitowe i te na drzwiach.
    Diagnostyka nie pokazuje żadnych błędów wszystkie systemy czyste, identyfikacja otwarcia drzwi jest ok a te cholerne światełka świecą.
    Dodam tylko że w momencie gdy światło sufitowe zaczyna się powoli zaciemniać po czym gaśnie to te światełka które są w drzwiach też lekko przygasają ale nie gasną całkowicie i lekko migają da się zauważyć różnice, gdy ponownie otworze drzwi to światełka od nowa zapalają się pełnym.

Proszę o pomoc z tym uciążliwym ustrojstwem.
  • Poziom 16  
    Wyciągnij żaróweczki z drzwi to napewno sie palic nie będą :P
    Jak ty jestes elektromechanik i nie wiesz to ja już nie mam zielonego pojecia :/ też bym stawiał że są one sprzężone z tym sufitowym światłem.
    Co tu dużo mówić Francuziki :) też mam megane 2 z którą czas się pożegnać bo mnie drażni.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    zamknijże te schowki w nogach kierowcy i pasażera, to pogasną.
  • Poziom 20  
    Jakie schowki bo nie rozumiem o jakich schowkach mowa.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    te w podłodze pod dywanikami których nikt nie uzywa i tylko się woda zbiera niewiadomo z kąd :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak to skąd? Z zarośniętego odpływu klimatyzacji albo odpływu podszybia.
  • Poziom 20  
    czyli co korodują złącza , co prawda jest schowek w podłodze ale to tylko kawałek plastiku więc myślę że chodzi panom o złącza które przechodzą pod wykładziną.

• Poziom 34  
    chodzi panom o zamknięcie schowków po obu stronach auta.
  • Poziom 20  
    Jakie schowki te w podłodze tam niema żadnego włącznika jak to może identyfikować otwarcie
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Są włączniki - taki wystające czarne półksiężyce.

Dostają piasku i blokują się - standard - w serwisie 1 szt, kosztuje 70 zł i wystarcza na 2 miesiące.

Trzeba je wyjąć rozebrać i wyczyścić - jeśli są popękane sprężynki można użyć sprężynek od długopisu - na jakiś czas wystarczy.
  • Poziom 20  
    Dzięki panowie w sobotę rozbebeszę to wszystko i zobaczymy co tam jest grane.
  • Poziom 20  
    Witam ponownie okazało się że włączników już nie ma poprzedni właściciel je wywalił zostały tylko wtyczki które były ulokowane pod wykładziną i skorodowały przez co miały kontakt, wyczyściłem zaizolowałem i gitara dzięki za pomoc wszystkim zainteresowanym