Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiekowa.Dla domowego studia (nagrywanie wokali itp.)

PrezesPFj 24 Mar 2013 17:19 3996 10
  • #1 24 Mar 2013 17:19
    PrezesPFj
    Poziom 6  

Witam, eksperymentuje trochę w domu z muzyką zakupiłem mikrofon i cały czas dokonuje kolejnych zakupów sprzętu dla domowego studia, aby stworzyć dogodne warunki dla rozwoju.
    Kolejnym zakupem myślę ze przydatnym będzie płyta dźwiękowa. Proszę o pomoc przy wyborze takiej która będzie dobra i pasowała dla mojej płyty bez mniejszego problemu.
    Płyta:
    GIGABYTE GA-P35-DS3L

PS. Na jednym z forum nasunęła sie odpowiedz ze ta płyta będzie pasować
    -Creative Sound Blaster Audigy SE
    Ale proszę o Wasze spostrzeżenia i rady. Z góry dziękuje

0 10
  • #2 25 Mar 2013 17:02
    zieloczek100
    Poziom 38  

Pasowała to będzie praktycznie każda, ważny jest budżet i jak zaawansowany sprzęt będziesz podłączał, aby nic niczego nie ograniczało.

0
  • #4 26 Mar 2013 12:12
    jurek.adam
    Poziom 43  

Daj sobie spokój z Audigy SE i weź coś konkretnego np. Audiotrak MAYA U5 na USB lub ESI MAYA 44 na PCI.

To są karty do domowego studia.

0
  • #5 26 Mar 2013 14:24
    PrezesPFj
    Poziom 6  

Tak bardziej rozchodzi się o budżet którym dysponuje, tę sprzęty które podałeś są na pewno
    rewelacyjne. A co sądzisz o te karcie która podałem w opisie opłaca sie za tą cenne w tej chwili dogodnej cenie. A tak poza tym mam tylko mikrofon mam USB. Myśle ze na razie nie będę w jakieś inne sprzęty inwestował oprócz miksera.
    Rozmyślam sprawę czy kupno karty dźwiękowej jest przydatnym elementem takiego początkowego studia? Jak już wspomniałem na razie tylko mam mikrofon. Czy jakość nagrywania wokali nabierze większego koloryty ?

0
  • #6 26 Mar 2013 14:39
    jurek.adam
    Poziom 43  

PrezesPFj napisał:
    Tak bardziej rozchodzi się o budżet którym dysponuje, tę sprzęty które podałeś są na pewno
    rewelacyjne. A co sądzisz o te karcie która podałem w opisie opłaca sie za tą cenne w tej chwili okolice 50 zł.
    Mam tę kartę i w ogóle całe pudło kart Creative. Są dla mnie praktycznie bezwartościowe. Fatalne do bardziej profesjonalnych zastosowań, wychodzi to przy odsłuchu na dobrym wzmacniaczu i głośnikach. Wejścia LINE-IN/MIC kiepskie. Owszem nadają się do Skype, czy muzyki lub gier na tanich głośniczkach/słuchawkach. Ale dla kogoś z lepszym sprzętem i słuchem od razu jest jasne, że kaleczą dźwięk. W cenie do ~50-100 zł można kupić coś lepszego.
    PrezesPFj napisał:
    Rozmyślam sprawę czy kupno karty dzwiękowej jest przydatnym elementem takiego początkowego studia?
    Oczywiście, że tak. Jeśli nie chcesz na początek wydawać więcej, to coś doradzę, ale określ jaki masz system operacyjny, chodzi o dostępność sterowników.

0
  • #7 26 Mar 2013 14:58
    PrezesPFj
    Poziom 6  

Proszę: Windows 7, 32-bitowy, 2 GB RAM, Intel core 2 duo cpu e7200

0
  • #8 26 Mar 2013 18:22
    jurek.adam
    Poziom 43  

W takim razie Asus Xonar lub pełne Audigy 2 ZS z pozłacanymi stykami - szukaj używek na portalach aukcyjnych.

0
  • #9 14 Gru 2013 17:03
    anemone150
    Poziom 1  

hmm,
    A karta dźwiękowa pod Win 7, intel core i7, 4GB ?
    żeby była lepsza od wbudowanej w laptopa Realtek HD Audio.
    najlepiej na USB. :)

0
  • #10 14 Gru 2013 19:49
    patrykpeczek1
    Poziom 24  

Nie tak ważne jest tutaj co masz w PC, tylko jaką karte kupisz. Bo każda będzie działać.
    Kolega wyżej dobrze Ci zaproponował w cenie do 100 zł - Audigy 2 ZS Gold. Ostatnio wylicytowałem taką za 54 zł.
    Albo zwiększ trochę budżet i kup jakiegoś Asus'a Xonar.

0
  • #11 15 Gru 2013 14:30
    gradek83
    Poziom 33  

Audigy 2 NX

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo