Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy y - Nie zarejestrowano w sieci

regut12 26 Mar 2013 16:05 118947 14
  • #1 26 Mar 2013 16:05
    regut12
    Poziom 11  

Mam problem z samsungiem galaxy y ponieważ gdy próbuję gdzieś zadzwonic to pojawia sie błąd "nie zarejestrowano w sieci" i niewiem co z tym zrobić, zasięg jest karte sim tez wykrywa tylko ze gdy próbuję gdzieś zadzwonić lub wysłać sms to pisze nie zarejestrowano w sieci gdy w ustawieniach włączę automattyczne wykrywanie sieci to pokazuje się błąd " Nie można nawiązać połączenia z siecią. spróbuj ponownie" ktoś może wie jak to naprawić ? Może trzeba w ustawieniach cos przestawić dodam jeszcze ze stało się tak gdy przywróciłem ustawienia fabryczne w telefonie.

2 14
  • #2 26 Mar 2013 16:13
    voitek1
    Poziom 39  

Jeśli to nowa karta to wyjmij kartę i włącz ponownie tel. Po tym, wyłacz, włóż kartę i znowu włącz tel. Powinieneś dostać na telefon automatyczne ustawienia SMSem. Jeśli nie, to możesz ustawić wchodząc na stronę operatora i wysyłając sobie ustawienia, lub je samemu wprowadzając. Jeśli dalej nie działa to albo masz simlock albo karta nie opłacona albo jesteś w rejonie roamingu gdzie operator nie ma podpisanej umowy.

Jaki operator?
    Jaki konkretnie model?
    Jesteś w Polsce?

0
  • #3 26 Mar 2013 16:37
    regut12
    Poziom 11  

TAK Jestem w polsce Samsung galaxy y ma branda na t-mobile karta w innych telefonach normalnie dziala gdy wpisuje kod *#7465625# to pisze blokada sieci [OFF] blokada grupy sieci [off] blokada obsługodawcy [off] blokada udostępniania [off] nie moge wysłać wysłac ustawien ze strony operatora bo mi wcale nie dochodzą na telefon

-2
  • #4 26 Mar 2013 16:39
    voitek1
    Poziom 39  

No to jest chyba blokada kradzieżowa...

-1
  • #5 26 Mar 2013 16:55
    regut12
    Poziom 11  

a gdy chce włączyc automatyczne wykrywanie sieci to pokazuje sie nie mozna nawiązac połączenia z siecią spróbuj ponownie.

Dodano po 48 [sekundy]:

a jak mozna sprawdzić czy ma tą blokadę jakie są objawy gdy ona jest ?

Dodano po 15 [minuty]:

Telefon kupiłem z lombardu to raczej nie powinno byc blokady kradzieżowej

4
  • #6 26 Mar 2013 16:56
    grubas
    Poziom 40  

Masz poprawny imei? Telefon masz od nowości czy kupiony od kogoś lub na jakiejś aukcji?

0
  • #8 26 Mar 2013 17:01
    grubas
    Poziom 40  

To być może jak kolega wyżej napisał - kradziony - i operator zablokował go.
    Imei sprawdź i porównaj z naklejką *#06#

-1
  • #9 26 Mar 2013 18:57
    regut12
    Poziom 11  

Imei się zgadza

Dodano po 3 [minuty]:

A po za tym w lombardzie nie powinno byc kradzionych telefonów

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

A jeśli wgram nowy rom to będzie dzialać ?

0
  • #10 27 Mar 2013 09:18
    plustek
    Poziom 31  

Jak dzwoni pod 112 to na pewno kradziony i zablokowany.

1
  • #12 27 Mar 2013 11:23
    voitek1
    Poziom 39  

regut12 napisał:
    ...A po za tym w lombardzie nie powinno byc kradzionych telefonów...
    Masz rację - nie powinno być. ...

Ale podejrzewam, że jednak są. Oddaj go, jak możesz.
    ...A swoją drogą to dziwne, że nie sprawdziłeś podczas kupowania, tel. czy działa :?:

2
  • #13 27 Mar 2013 11:30
    grubas
    Poziom 40  

Kupiłeś go z pudełkiem czy luzem?

3
  • #15 08 Wrz 2013 21:03
    Heihachi Mishima
    Poziom 14  

wedlug mnie jest tak samo jak w przypadku samsung galaxy s3
    kolega bawil sie softami lub sterownikiem modemu próbując polepszyć zasięg w telu.
    Nie można za bardzo cofać wersji softu a zwłaszcza sterownika modemu bo później owy "Nie zarejestrowano w sieci" problem występuje.
    W moim przypadku w sgs3 wystarczylo zainstalować modem spaczowany.
    (dlaczego u mnie zrobil sie komunikat "Nie zarejestrowano w sieci"? Dla tego ze mialem nowszy modem i chcialem polepszyć zasieg kosztem baterii - naczytalem sie glupot z netu ze modem DLID1 jest super ze nie rwie netu i hsdpa ma wiecej kresek tyle ze nikt tam nie pisal ze powinno sie miec starszy modem w telefonie niz DLID1 a ja mialem nowszy i wgralem na niego starszy i problem ze telefon stal sie jak tablet bez gsm. Po wgraniu spachowanego modemu problem znikl jak rekka odjal... I nie trzeba z tym z pewnoscia lazic po serwisach tylko ruszyc glowa...
    Jak by ktos trafil do tego posta z tym samym problemem z telefonem galaxy S3 to podaje link
    http://forum.android.com.pl/f28/problemy-podc...-2-i-4-2-2-nie-zarejestrowano-w-sieci-333406/ jesli masz andka 4.1.2 to instaluj tylko od punktu 2.
    W galaxy Y szukal bym rozwiazania podobnego.

5
  Szukaj w 5mln produktów