Witam.
Chciał bym zaprojektować sieć tak aby router dzieli mi ją na dwie (tak jak na screenie) podsieci tzn 192.168.10.1 i 192.168.20.1
I moje pytanie jest odnośnie serwera czy w każdej podsieci musi być osobny serwer aby można było użyć usługi DHCP, czy możne być jeden ale odpowiednio skonfigurowany i ew jak ?
Drugie pytanie tyczy się opcji w routerze, do czego służy opcja STATIC i co tam ew powinno być wpisane ?
Dołączę jako załącznik projekt więc można podejrzeć...
Chciał bym zaprojektować sieć tak aby router dzieli mi ją na dwie (tak jak na screenie) podsieci tzn 192.168.10.1 i 192.168.20.1
I moje pytanie jest odnośnie serwera czy w każdej podsieci musi być osobny serwer aby można było użyć usługi DHCP, czy możne być jeden ale odpowiednio skonfigurowany i ew jak ?
Drugie pytanie tyczy się opcji w routerze, do czego służy opcja STATIC i co tam ew powinno być wpisane ?
Dołączę jako załącznik projekt więc można podejrzeć...