Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do konsoli PS 3 - proszę o rady.

23 Kwi 2013 15:56 4173 25
  • Poziom 8  
    Niestety nie znalazłem podobnych tematów z podobnymi preferencjami i parametrami, których potrzebuję, więc zakładam nowy temat. Proszę o rzetelną pomoc ekspertów

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    2m x 3,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Max uda mi się wygospodarować 2,5m myślę.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1, sporadycznie 2.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Jeszcze nie wiem, ale generalnie na wprost będę się starał.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Obojętnie, generalnie stać, bo nie chcę kuć ścian.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Tak, małe okienko, od wschodu, więc tylko rano, po południu nie świeci.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Żadnego
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Może napiszę czego nie musi mieć. Żadnych bajerów, 3D, SMARTów, dvbt, internetu i wiązania krawatów. To TV tylko do konsoli i czasami filmy z Blue-Ray/DVD, może Pendrive.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    HDMI
    10 .Jakie urządzenia?
    Konsola PS3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    4-5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Raczej matowa, mniej odblasków.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Żadnych, nie oglądam obecnie TV. Gry akcji głównie, co do filmów - różnie.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Tak - 90% :).
    16. Preferencje co do marki?
    Brak - nie znam się za bardzo. Ponoć do gier najlepsza plazma, a jak plazma to Panasonic.
    17. Preferencje co do wielkości?
    37-42'. Nie wiem właśnie czy na 2-2,5m 42 cale to nie będzie za dużo. Chciałem domyślnie powiesić telewizor w nogach nad łóżkiem i grać leżąc opartym o ścianę. Z tego co mierzyłem to jakieś 200-220cm mi wyszło. Ew. zrobię generalne przemeblowanie i jakoś wyciągnę pod 3 metry może :).
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Nic. Nie miałem jeszcze własnego TV.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1800zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Niekoniecznie. Znajomi mówią, że fajnie jest też grać na konsoli i używać 3D. Nie wiem ile w tym prawdy, ale nie jest to konieczne. Nie wiem czym się różni aktywne od pasywnego. Generalnie zastanawiam się właśnie czy wziąć 42' plazmę bez 3D, czy 37' LEDa z 3D. Dlatego tu jestem z zapytaniem :).

Edit: znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/tv-panasonic-tx-p42-ux-30e-ekspozycja-i3196864894.html

Co myślicie o tym modelu? Nigdzie indziej nie mogłem, żadnej specyfikacji recenzji znaleźć. Na stronie Pana Sonica tylko jakieś nowe modele z serii Viera po 3-5k. Co to w ogóle jest za model/seria? Niczego na tym forum, ani na innych forach o tym modelu nie mogę znaleźć. Może twórca aukcji coś pokręcił z nazwami? Proszę o opinię.
  • Poziom 25  
    Znalazłeś całkiem dobry TV na swoje potrzeby wg mnie.
  • Poziom 13  
    Według mnie również ten telewizor będzie dobry do Twoich potrzeb.
  • Poziom 8  
    To jak na laika to nieźle mi się udało chyba :D. Prosiłbym też o odpowiedź, czy do gier lepsza większa plazma czy mniejszy 3D? Czy na taką odległość 2m 42' nie będzie za duży? Oraz najważniejsze, czy macie jakieś recenzje tego modelu? Może ktoś używa sam? Bo ja na stronie Panasonic.pl nie mogę go znaleźć.

Co z trybem 600hz? To jest programowy czy sprzętowy? Ile ten model ma Hz sprzętowo? Ile generalnie sprzętowo mają teraz dzisiejsze telewizory, a do ilu jest to sztucznie podbijane? Czy można np. ustawić sobie w ilu Hz wyświetlany jest obraz?

Prosiłbym o szersze opinie. To jest mój pierwszy TV, dla mnie 2000zł to też nie mała kwota i nie chciałbym popełnić błędu.

EDIT: znalazłem temat http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/75826-tx-p42x30e-czy-p42s30.html

Tam jednak ktoś poprawił autora, że pomylił się w modelu. Więc to jest TX-P42 UX30? Seria X30?
  • Poziom 8  
    Hmm... Ale to jest LCDek... jak to się ma, że "plazma lepsza do gier"?

Nadal czekam na resztę odpowiedzi na moje pytania i rozwianie wątpliwości :).
  • Poziom 25  
    W plazma ma lepsze odświeżanie, jak byś zobaczył na oczy to byś wziął plazmę. Trafiłeś w doby TV, do tych wymagań i ceny. Jeżeli np chciałbyś podnieść cenę to możemy pomyśleć o czymś innym. Niektóre tv mają np dodatkowe bajery dla graczy, np Dual Play opracowane przez LG, dzięki technologii polaryzacyjnego 3D i dwóch par okularów TV jest w stanie wyświetlać dwa obrazy, jeden dla gracza A i drugi dla gracza B.
  • Poziom 8  
    To już jest moje max. jeśli chodzi o cenę niestety. Ewentualnie w tej cenie ok. 1600-1800 zastanawiałem się nad mniejszym 3D telewizorem albo 37' LEDem.

Bardziej potrzebuję przekonania i utwierdzenia, że mój wybór jest słuszny i TV będzie mi służył :).
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Mówisz, że

http://allegro.pl/telewizor-plazma-panasonic-p42x60-agd-market-i3171805331.html

będzie lepszy od tej, co sobie znalazłem? Dlaczego? Nie wiem, jakie ta plazma ma parametry, bo nie jest to na aukcji opisane i też nigdzie znaleźć nie mogę. W czym jest lepsza od tej mojej? Ma to samo i może trochę więcej? P42X60 można już za 1500zł dostać, czyli ponad 300zł taniej niż ta moja, więc czemu jest lepsza?

Edit: zaraz, zaraz, przecież ta plazma nie ma FullHD :D! Odpada na wstępie!

W sieci dużo grać nie zamierzam, raczej solo, ale na pewno grać będę. To plazmy jakie mają ten input lag i co to jest? Widzę, że na trybie Gry ma 100ms input-laga, a na innych 0ms. Co to właściwie jest i jak wypływa na granie?

Zastanowię się nad Twoją propozycją, tylko w sumie nie widzę, co ma lepszego od plazm - ale pewnie dlatego, że jestem laikiem. :P Możesz wytłumaczyć czemu ten LEDzik polecasz do gier bardziej niż plazmy Panasonica?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Rozumiem, ale plazmy ten lag jaki mają? I czy to tak bardzo wpływa na gry (niekoniecznie online)? Czy nie ważniejsze są herce i odświeżanie matrycy dla płynności?

Ten input lag jak rozumiem nie ma związku stricte z grami w sieci, tylko chodzi o to, że do gier sieciowych się przydaje mniejszy? Przecież nawet ludzkie oko nie wyłapie parudziesięciu ms opóźnienia między wciśnięciem klawisza, a reakcją na ekranie (chyba, że to nie to).
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    To tylko ma miejsce przy grach online czy wszystkich zupełnie? Zawsze czy tylko przy szybkich akcjach, bo powiem, że mnie zmartwiłeś tym trochę...

No i zbaraniałem :). Co inni użytkownicy sądzą o tym Philipsie 42PFL 4007H?
    Tak jakby oba porównać, ten i ten mój co znalazłem. Co byście wybrali? Czy to prawda z tym zerowym lagiem? Czytałem też, że input lag, żeby nie wpływał i nie przeszkadzał w grze, musi być mniejszy niż 70ms. Tu jak będzie około 50ms to chyba nie ma tragedii?

Co Wy byście wybrali? Jakie za i jakie przeciw za oboma modelami? Help!
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Ja rozumiem, ale czy te parę milisekund to tak dużo na prawdę? Głównie będę grał w gry single player, w sieciówki sporadycznie. Myślę, że tych 2-4 klatek, to ludzkie oko nawet nie wyłapie...

Proszę o opinię innych użytkowników.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Kurde, człowieku, co Ty porównujesz? Flashową gierkę do telewizora plazmowego?
    Przyjąłem to do wiadomości, co napisałeś, ale dlatego proszę o radę innych użytkowników, co o tym sądzą i jak to z tym input-lagiem jest. Grałem u znajomych sporadycznie na różnych telewizorach i takiej przypadłości nie zauważyłem, a piszesz, że TYLKO ten Twój model ma zero laga.

Dlatego pytam czy to mit czy prawda, biorąc pod uwagę nowe plazmy z 600hz i czasem reakcji poniżej 1ms i innymi bajerami.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Który model byłby lepszy? UX30 czy S30? Bo porównuję teraz go na stronie Panasa z tym moim UX30 i trochę więcej funkcji ma, ale nigdzie go nie mogę znaleźć do kupienia.

Ew. G30, ale jego też nigdzie do kupienia nie mogę znaleźć. Wszędzie "produkt archiwalny:.

Co do input laga, nadal staram się dowiedzieć czy ma znaczenie przy grach online tylko? Bo online to tylko z ciekawości może pogram, na pewno nie nałogowo/profesjonalnie :D.
  • Poziom 8  
    To dobrze, bo S30 znalazłem po dobrej cenie 1400zł niecałe, a po specyfikacji lepszy odrobinę od tego UX30 po 1900zł.

G30 znalazłem po 2300zł, ale z tego co się orientuję, to na prawdę niewiele się różni od S30 i nie opłaca się tysiaka dokładać.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    I ostatnie pytanie: czy S30 sam w sobie jest dobrym telewizorem? Pomijając tego input-laga nieszczęsnego. Zdziwiło mnie, że w tym sklepie znalazłem go po 1400zł, nie jest to jakaś podejrzana cena? Pytam o to, bo na Allegro są gorsze telewizory, starsze modele w większej cenie.

Edit: aha, dobra, poczytałem o sklepie w którym to znalazłem agd-centre.pl i ponoć to naciągacze i oszuści... no nic, to idę dalej szukać mojej ukochanej s30ki... Bo ciężko ją dostać widzę :(. Ewentualnie czy zaproponujesz mi coś LOCOLOCO w podobnej cenie i jakości do s30ki, a może coś co łatwiej dostać. Tylko Panasonic. Jakiś odpowiednik nowszy, który jeszcze jest w sprzedaży i jest dostępny na serwisach typu Skąpiec. Do 2000-2200zł max. jakiego Panasonica byś polecał tak ogólnie, już nie tylko do gier?

Widzę, że zarówno G30, jak i S30 nigdzie nie można dostać w sieci :(. Co w zamian w takim razie?

Edit2: na Allegro pojawił się model TX-P42U30E w cenie 1400zł. To jest FullHD 3D w takiej cenie? Co o nim sądzicie?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    No tak, ja też, bo się napaliłem, ale nigdzie tego nie można dostać. W żadnym sklepie internetowym. Wszędzie niedostępny/produkt archiwalny. W sumie się nie dziwię, skoro już tego nie produkują, to zostaje tylko rynek wtórny i powystawówki, a używaną plazmę to tak średnio brać... Dlatego pytam o jakiś odpowiednik nowszy, który da się jeszcze złapać w sklepach elektronicznych.