Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD/LED/Plaza 42 cale do 1600 zł

28 Kwi 2013 17:10 3501 14
  • Poziom 7  
    Może post jest banalny... ale będzie to mój pierwszy porządny telewizor, bo do teraz używałem 25 CRT Daewoo ;)) . Kompletnie się na tym nie znam, jedynie fajnie było by, żeby wybrany telewizor miał minimum 42 cale, full HD oraz odświeżanie 100 Mhz? Da radę za taką cenę coś wybrać? Byłem ostatnio w euro RTV, ale ceny niestety mnie powalają ....
    Z góry dziękuję za kilka rzuconych typów telewizorów. Tak jak zaznaczyłem, nie mam określonych upodobań, czy ma to być plazma, LCD czy LED, bo nie mam pojęcia co jest lepsze? Chciałbym żeby ten telewizor podziałał chociaż kilka lat...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Ok 25 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3-3,5 metra, pokój jest w kształcie prostokąta nie kwadratu.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    w żaden sposób nie będzie przeszkadzać :)
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    25 CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Złącza USB oraz 2 x HDMI
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Kablówka UPC
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    2-3 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Bez różnicy, nie mam pojęcia jaka będzie lepsza?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    przyrodnicze i sportowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Jeśli będzie taka możliwość z miłą chęcią oglądał bym filmy przez internet na tv , jesli nie, od tego będzie laptop z HDMI :) .
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie !
    16. Preferencje co do marki?
    Samsung, LG, Sony, Philips? Może Toshiba, nie mam kompletnie pojęcia.
    17. Preferencje co do wielkości?
    42 cale lub więcej :)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Rodzice maja 42 cale Samsunga lecz nie full hd, denerwują mnie w nim widoczne piksele.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Tylko wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1600zł maksymalnie dałbym radę dołożyć jeszcze ze stówkę.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie koniecznie.

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Nikt nie ma żadnych pomysłów? Nie da rady nic w tej cenie znaleźć godnego uwagi?

Dodano po 2 [godziny] 19 [minuty]:

http://www.mall.pl/led-tv-101-107-cm/samsung-ue40eh5000
    ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Również polecam model LG 42LS5600. Jest bardzo dobrze oceniany przez swoich użytkowników. Opinie można poczytać pod tym linkiem:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/3980039_komentarze/
    Najważniejsze funkcje:
    Rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) pozwala na wyświetlanie obrazu o wyjątkowo wysokiej jakości. Każdy detal, każda zmiana odcienia czy koloru i każdy, nawet drobny ruch zostaną wiernie odwzorowane na ekranie Twojego telewizora.
    Intelligent Sensor- Wbudowany w telewizor czujnik bada natężenie światła w pomieszczeniu, dostosowując do niego ustawienia jasności ekranu tak, by zapewnić możliwie najlepszą jakość obrazu przy jednoczesnej optymalizacji zużycia energii elektrycznej.
    Motion Clarity Index łączy w sobie zaawansowane technologie TruMotion, Local Dimming i skanowanie podświetlenia w celu maksymalizacji płynności oraz wyrazistości obrazu. Zastosowanie systemu generowania dodatkowych klatek oraz wielu lokalnych, niezależnych stref podświetlenia pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości, płynnego i pozbawionego artefaktów obrazu.
    Polecam!
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Super, dzieki za odpowiedz i pomysły. Prosił bym jeszcze o jakis typ lub dwa czy da cos sie kupic ewentualnie do 1500 zł :) bo dziewczyna strasznie mnie meczy ze 1700 to za duzo jak na telewizor...
  • Poziom 7  
    A ten który podałem jak sie ma do reszty ? Wiadomo ze plazma to plazma, a te LG które jest podane powyzej ma 50 hz odswiezanie, czy to duza roznica w porównaniu do 100 hz który ja podałem samsunga?
  • Poziom 7  
    szczerze to za wiele mi to nie mówi :) bo jestem kompletnie zielony w tym temacie....
    Locoloco a wiec ostatecznie jaki byłby twój wybór pomiedzy tymi trzema ? Mógłbys ustawic je w hierarchi od 1 do 3?
    http://www.mall.pl/led-tv-101-107-cm/samsung-ue40eh5000
    http://www.saturn.pl/telewizor-lg-42cs460,id-290211
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/6449215

Z góry dziekuje za odpowiedź i fajnie by było jakbym juz dzisiaj zamowil se ktory z tych telewizorów. Jesli twoj wybór definitywnie paada na plazme to napisz w jednym zdaniu dlaczego :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    ok super także jestem zdecydowany na tą plazme.
    Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie telewizorów dla mojego kolegi, który chce kupic swoim rodzicom telewizor ale nie chce plazmy , i znalazł takie modele :
    PHILIPS 42PFL3207H
    LG 42LV3550
    Philips 40PFL5806K
    LG 42LS3450
    Sharp LC-40LE540E
    TOSHIBA 40HL933G
    Samsung UE40EH5000

Z góry dziękuje za wskazanie modeli które sa warte uwagi z powyzszych ,a wybór pada na LED bo rodzice mojego kolegi spędzają duzo czasu przed telewizorem bo są juz na emeryturze a z tego co wiadomo plazma pobiera duzo wiecej prądu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    LG 42LV3550
    LG 42LS3450

te LG są całkiem fajne. Tylko że już ciężko będzie ci je kupić. Są bodaj nowsze serie. Nowszą wersją będzie LG Smart 42LS570S. Ma lepsze parametry obrazu nawet.

Obraz
    Przekątna ekranu [cal] 42
    Przekątna ekranu [cm] 107
    Format HD Full HD
    Rozdzielczość 1920 x 1080
    Częstotliwość odświeżania [Hz] 200
    Zastosowane technologie Full HD
    Inne Motion Clarity Index 200 Hz