Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowa do Koss SB40 cena: około 100 zł

03 Maj 2013 11:43 1494 7
  • Poziom 11  
    Witajcie,

Nie jestem pewien czy dobry dział, jak nie to proszę przenieść. Otóż szukam karty dźwiękowej w cenie około 100 zł.
    Zastanawiam się najbardziej nad:

Creative Sound Blaster SB0770 X-Fi Xtreme Gamer najlepsza wg mnie aukcja na allegro: http://allegro.pl/creative-sound-blaster-sb0770-x-fi-xtreme-gamer-i3202858039.html#tabsAnchor

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music SB0460 najlepsza wg mnie aukcja na allegro: http://allegro.pl/sound-blaster-x-fi-xtreme-music-sb0460-i3218934593.html

ASUS XONAR DG na ceneo taniej niż na allegro: http://www.ceneo.pl/9167942

Zaznaczę, że mam bardzo złe doświadczenia ostatnio z używanymi rzeczami, i ciężko zaryzykować mi na kupno używanego sprzętu :( Kupowałem w ostatnim miesiącu 9800 GTX, okazała się spieprzona, to samo z kilkoma grami... Mimo pozytywów to i tak okazali się być oszustami. No ale wracam do tematu. Co polecacie?

Zadania mojej przyszłej karty dźwiękowej to słuchanie najróżniejszych gatunków muzyki, ale 60% używania, że tak powiem, to będzie granie.

Słuchawki to SB40, będzie też używana z starymi głośnikami Encore, nie wiem jaki model, ale są dosyć duże, jakieś 30 cm wysokie 15 cm szerokie i 15 cm głębokie. 2 głośniki, obydwa mają takie jakby tuby, to chyba do basów, i 3 pokrętła (Głośność, bas i chyba tenor czy coś takiego :P)

Liczę na szybką odpowiedź i pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Jaką masz płytę główną/zintegrowaną kartę dźwiękową?

Dodam, że ja mam CALe czyli dużo lepsze słuchawki niż te Kossy, i dobrze radzi sobie z nimi ALD892, podłączałem je pod kolegi kartę creativa (nie pamiętam modelu jest pod USB) i wcale nie gra lepiej ...

Jeżeli do gier to Xonar DG, ale sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto, bo wątpię, żebyś na tych słuchawkach coś więcej osiągnął.
  • Poziom 11  
    Płyta to B75MA-E33, przepraszam że nie napisałem :P
    Skopiowałem ze stronki producenta:

Audio

Chipset integrated by RealtekŸ ALC887
    - Flexible 8-channel audio with jack sensing
    - Compliant with Azalia 1.0 Spec
  • Poziom 38  
    Najlepszym w tej cenie będzie Xonar DG, lecz moim zdaniem nie ma sensu kupować tej karty, ponieważ na tych słuchawkach nie wyciągniesz z tych słuchawek nie wiadomo czego, + ALC887 i 892 pewnie grają podobnie, więc ja na Twoim miejscu nic bym nie kupował.
  • Poziom 11  
    Tak, ale słuchawki mi szumią, a opór tych słuchawek to 150 omów, więc...
  • Poziom 38  
    Szum może jest powodowany przez elektronikę?, podłącz je z przodu, pod innymi urządzeniami jest ok?
  • Poziom 43  
    Ja bym się skusił na tego Xonara. Wprawdzie jego akurat nie używałem ale miałem okazję używać:
    Xonar DX
    Xonar DS
    Xonar U3
    Z czego dwa ostatnie posiadam (DS w stacjonarce i U3 w laptopie). Jakość dźwięku jest naprawdę dobra. Nie, że tam jakaś rewelacja ale... słychać w utworach szczegóły, których nie słyszałem na żadnej integrze. Pod względem brzmienia odpowiadają mi bardziej niż cenowe odpowiedniki Creative (które też miałem okazję używać) - z tym, że to już chyba bardziej kwestia gustu. Myślę, że Xonar DG, chociaż jest z niskiej półki, od integry będzie wyraźnie lepszy. Tym bardziej ze względu na wzmacniacz. Nie wiem jak będzie z szumami ale dynamika powinna być znacznie lepsza.
    Uwaga - Xonary mają znaczne opóźnienie na wejściu, więc jeśli kiedyś byś się pokusił o nagrywanie na niej np: instrumentu czy wokalu, to się raczej nie nada.
  • Poziom 11  
    Niee nagrywanie to tylko skype i teamspeak3 :P Chyba się na Xonara DG zdecyduję.