Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przylutowac wtyk do sluchawek stereo

26 Lut 2005 16:01 9514 9
  • Poziom 10  
    Urwał mi się jack od słuchawek stereo i musze go jakoś przylutować. Narysowałam mniej więcej jak to wygląda na rysunku. Gdzie który kabelek przylutować do wtyku?

• TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Ekrany czyli tą wiązkę na zewnątrz(żółte) kabla łączysz i przylutowywujesz do "najwyższej" końcówki JackaOD strony lutowania, u ciebie na rys ten najbardziej z lewej. reszta w sumie dowolna. Sprawdż miernikiem przejscia.

http://www.hardwarebook.net/connector/av/tele35s.html

Pozdrawiam :)
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Witam
    Reszta nie jest "w sumie dowolna" lewy kanał jest na czubku wtyczki (TIP), prawy kanał jest na środkowym styku (RING), masa (SLEEVE) tak jak opisał poprzednik.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Od każdej słuchawki odchodzi jeden kabelek w którym są dwie żyłki tak jak to narysowałam. Czy to normalne ze są one nie zaizolowane tz. kabelek czerwony jest spleciony z żółtym i zielony z żółtym.

Tak jest jak na rysunku z lewej, nie powinno być tak jak na rysunku z prawej (to czarne ti izolacja)

Tak wygladaja te sluchawki:)
  • Poziom 28  
    tak są takie kabelki i one są zaizolowane - specjalny lakier, przypatrz się na przewody wewnątrz silników, też są lakierowane.

>Marcin G chyba zgodzisz się ze mną ża i tak będzie działać jak przylutuje odwrotnie kanał lewy do prawego itd. itp.

Pozdrawiam :D
  • Poziom 30  
    Działać będzie, ale ktoś przy tworzeniu muzyki założył że dany instrument ma być z tej strony a nie z drugiej. Dlaczego mielibyśmy to zmieniać?
  • Poziom 2  
    12robert12 napisał:
    tak są takie kabelki i one są zaizolowane - specjalny lakier, przypatrz się na przewody wewnątrz silników, też są lakierowane.

Mam ten sam problem !
    Probowalem przylutowac wlasnie takie kable do minijacka ale cos zepsulem chyba jack bo przestal w ogole robić i wpadlem na taki pomysl ze urwe jakies inne stare sluchawki sony w taki sposób że zostawie tylko jack i jakies 5 centymetrow kabla. Sciagne koszulke a tam sa 2 miedziane czerwony i zielony. W tych sluchawkach ktore chce zeby dzialaly sciagnalem koszulke i tez byly te 4 kabelki. Zlutowalem je wszystkie razem a tu nie dziala :(((

Czy ktos wie jak zlutowac te lakierowane kabelki do siebie ? Czy musze je lutowac bezposrednio do jacka ? (wolalbym nie :) )
    Moze jakos da sie rozpuscic ten lakier ? :)
  • Poziom 15  
    Tą izolację ( lakier ) można opalić delikatnie np zapalniczką a potem dobrze zagrzać lutownicą z duuużą ilością topnika ( kalafonii ) . Cyna powinna " wskoczyć " na przewód i dobrze trzymać się miedzi .
  • Poziom 27  
    Do lutowania tak izolowanych przewodów najlepiej używać tabletki zawierającej kwas acetylosalicylowy , Polopiryna S itp. Strasznie śmierdzi ale bardzo dobrze trzyma.
  • Poziom 2  
    dzieki serdeczne, udalo mi sie naprawic kabel (zapalniczka swietnie dzialala), jednak nie udalo mi sie zlutowac przewodow nawet z uzyciem kalafonii i polopiryny :) mysle ze dlatego ze mam slaba lutownice.

Ale dziekuje, zaoszczedziliscie mi 99 zl na nowe sluchawki :)