Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zacięcia papieru drukarka samsung Ml-1640

jan_man 05 Gru 2009 19:21 11408 17
  • #1 05 Gru 2009 19:21
    jan_man
    Poziom 14  

długo szukałem szukajką ale nie znalazłem podobnego problemu wiec pytam doświadczonych.
    drukarka oczywiście ma zmostkowany eprom zliczający (noga 1-4)
    problem z moja drukarka zaczął się objawem takim ze drukując kilka stron naraz zaczeła zacinać papier w różnych miejscach --- przy wybieraniu papieru z kasety, bądź przy dosunięciu brzegu papieru do tonera, a nawet potraci wydrukować całość i nie wypuści kartki --- trzyma ja za końcówkę.
    Po otwarciu którejś z dwóch pokryw - nieważne którą i ponownym zamknięciu drukarka drukuje dalej lecz nie zawsze zakończy wydruk powodując następne zacięcie.
    Po zacięciu się papieru do momentu zapalenia się czerwonej diody słychać jęk pochodzący z układu napędowego (może być to jęk silnika)
    Może ktoś spotkał się z takim objawem?? Walczę z nią już kilka dni a wcale mądrzejszy nie jestem niż w dniu rozpoczęcia zmagań

0 17
  • #2 08 Gru 2009 14:50
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

wyczyść rolkę pobierającą papier - typowe, możesz to zrobić nawet lekko wilgotną szmatką (oczywiście nie ociekającą wodą). Rolkę zobaczysz jak wyjmiesz kasetę na papier

0
  • #3 08 Gru 2009 14:58
    jan_man
    Poziom 14  

czyściłem wszystkie rolki ale nic to nie daje wygląda na to ze zacięcia to zacięcia drukarki a nie papieru
    drukarka zacina się nieważne w którym miejscu jest papier.
    zacina się nawet jak papier jest już poza piecem na ostatnich rolkach które wyrzucają papier z drukarki
    może inne sugestie????

0
  • #5 08 Gru 2009 17:30
    jan_man
    Poziom 14  

czujnik obecności papieru reaguje na jego brak
    czujnik znajdujący się obok białej rolki wybierającej papier również reaguje
    nie znalazłem więcej czujników sprawdzających obecność kartki papieru
    czujnik otwarcia klapy tonera działa
    czujnik uchylenia pokrywy górnej działa
    jakieś inne sugestie?

0
  • #6 08 Gru 2009 22:37
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

a nie przygasa przypadkiem kontrolka jak się to dzieje?

0
  • #8 09 Gru 2009 15:42
    jan_man
    Poziom 14  

zadaję papier do druku posyłam plik zaczyna mrugać kontrolka zielona
    papier idzie zielona kontrolka mruga-- w drukarce zaczyna być słychać charczenie-- papier staje--- zielona kontrolka mruga -- drukarka charczy po czym zaświeca się dioda na żółto
    nie widać by kontrolka miała mniejszą jasność świecenia

Dodano po 1 [minuty]:

eprom jest zmostkowany na stałe noga 1-4

Dodano po 3 [minuty]:

jeszcze jedno---po zacięciu się papieru wystarczy otworzyć drzwiczki przez które wsadza się toner, poczekać zamknąć i kartka wysunie się ale czasem wysunie się kawałek po czym znowu ja złapie

0
  • #10 09 Gru 2009 16:21
    jan_man
    Poziom 14  

rozwarłem eprom zacięcie na drugiej kartce
    nowego tonera niestety nie mam i nie wiem gdzie pożyczyc
    pewnie potrwa zanim coś spróbuje
    a może by tak w jakiś sposób wyjąc toner i oszukać drukarkę ze toner jest?
    co zewrzeć?

0
  • #11 09 Gru 2009 20:35
    marek_21
    Poziom 11  

raczej nie da rady (nie próbowałem) w chwili obecnej nie mam na serwisie tego modelu drukarki ale pewnie niedługo będzie to mogę coś podziałać w tym kierunku

0
  • #12 10 Gru 2009 08:26
    Montrres
    Poziom 21  

a sprawdzałeś czujniki wewnątrz drukarki? chodzi o drogę papieru. W tych drukarkach często zdarza się że spadają sprężynki zwrotne i flaga nie wraca na swoje miejsce i masz zacięcie.

0
  • #13 11 Gru 2009 16:44
    jan_man
    Poziom 14  

sprężynki zwrotne? ktore to?
    jesli to te pod białym tworzywem podnoszącym papier to sa na swoim miejscu

Dodano po 25 [minuty]:

sprężynka dźwigni obecności papieru również jest i działa
    dźwignia znajdująca się obok rolki podającej papier również działa

0
  • #14 12 Gru 2009 22:21
    jan_man
    Poziom 14  

odświeżam temat
    czy nikt więcej z szanownych serwisantów nie spotkał się z taką usterką?
    czy nikt więcej nie rzuci odrobiny światła w celu usunięcia usterki

0
  • #15 13 Gru 2009 19:48
    slajas
    Poziom 21  

w samsungach lubi sie wyginac ośka na której zamocowana jest rolka poboru papieru zacznij od tego najlepiej to wyjąc i sprawdzic jesli wygięta to mocne szczypce i prostować potem dobrze rolkę umyj najlepiej preparatem do elementów gómowych pozdrawiam.

0
  • #16 13 Gru 2009 20:24
    jan_man
    Poziom 14  

oś jest prosta a guma która pobiera papier jest szorstka nie jest brudna zacięcia papieru następują nawet wtedy gdy rolka nie ma już styku z kartką papieru

0
  • Pomocny post
    #17 13 Gru 2009 22:09
    Montrres
    Poziom 21  

może takie prozaiczne pytanie... A separacja?

Jeszcze jedno spróbuj zrobić upgrade firmware'u na nowszy. Przypuszczam że to może pomóc jeśli mechanicznie wszystko jest ok. Sprawdź też piec. W Samsungu ML3051 kiedyś też babrałem się z zacięciami papieru ale okazało się że po wymianie pieca jest wszystko ok.

0
  • #18 16 Gru 2009 21:47
    jan_man
    Poziom 14  

dziękuje wszystkim za pomoc--problem usunięty.
    Usterka baaardzo prozaiczna choć usuniecie jej zajęło mi mnóstwo czasu i przemyśleń
    Montrres dzięki za podpowiedz -choć w tym czasie gdy dopisałeś odpowiedź --do sprawdzenia pozostał tylko piec.
    wymontowywałem poszczególne moduły drukarki i uruchamiałem drukowanie -- okazało się że po prostu silnik nie jest w stanie obsłużyć wszystkiego. --- gdzieś musi być zatarty wałek lub uszkodził się silnik i ma za małą moc by pokonać opory wszystkich podzespołów.
    jęczenie silnika to jego przeciążenie - widać silnik zabezpieczony jest elektronicznie przed przeciążeniem i po kilki sekundach mociwania się zostaje zatrzymany przez elektronikę.
    uszkodzenie-----brak nawet odrobiny smaru na łożysku slizgowym wałka silikonowego w piecu (chyba niedoróbka fabryczna). -- nafajdałem na łożysko odrobinę smaru grafitowego poskładałem drukarkę do kupy.
    Wiecie jakie to miłe uczucie ja słychać pracę drukarki --cichutko bez jeczenia.
    najważniejsze ze drukarka przestała się zacinać.
    Dziś wydrukowałem ponad 50 stron. (bez zacięcia).
    Dzięki wszystkim--- myślę ze temat można zamknąć.

1