Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana podzespołów pod nowe gry.

10 Maj 2013 11:37 1128 8
  • Poziom 1  
    Witam chcę zmodenizować swój 7 letni sprzęt pod nowsze gry typu BF3, GTA IV/V, fife 12/13 oraz Crysis.

Posiadam aktualnie:
    Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.6Ghz
    Karte graficzną Nvidia GeForce 9500 GT
    Płytę główną Gigabyte M61PME-S2 - 2GB ram
    Dysk twardy Samsung 322HJ SCSI Disc Device - 320GB
    Zasilacz to jakiś "no-name" typu ISO 450-PP o mocy wyjściowej 350W

Dawniej spokojnie wszystko ogarniało Crysis-a 1 oraz na czasami jakiejś ścinie gta iv EFLC czy fife 12.

Teraz chcę wymienić zasilacz + karte graficzną która niestety nawet na zwykłym minecrafcie wyciąga 120 stopniu zwiększając temperature procesora (normalna to 30-40 w zależności od rdzenia - czasem 50-55 jak odpale YT) do ponad 80 ze skutkiem wyłączenia się komputera.
    Chcę dokupić jeszcze 2gb ram i przed świętami wymienić procesor

Pozdrawiam, i licze na propozycje co mógłbym i na co wymienić w tym starym ale jeszcze dobrze (jak na swoje lata i używanie) działającym PC.

Na karte graficzną + zasilacz/obudowe z zasilaczem (obecna obudowa troche powyginana od upadków i z tylko 1 wentylatorem) mam około 500-600zł
  • Poziom 25  
    Troszke mało masz tej kasy na zasilacz i karte pod "gry" :(

Najlepiej było by zmodernizować totalnie tzn. zmienić zestaw pod INTELA jeśli chcesz kompa pod gry.

Co do przegrzewającej się karty: Wymieniałeś pastę termo przewodzącą, wyczyszczona z kurzu, chłodzenie dobrze przylega do karty?? Najprawdopodobniej i tak uwala Ci wszystko ten zasilacz. problem z przegrzewaniem wyeliminujesz wymieniając zasilacz, wymiana past termo.

Także ja wolałbym podać ci już całkowicie nowy sprzęt. Oddalenie się od AMD i wejście w Intela: musisz wymienić- grafe, procka, ramy, płyte głowna, zasilacz, obbudowa

Pozdrawiam:)

Dodano po 2 [minuty]:

Lub na upartego można wrzucić tu HD7770 1gb, Procka AMD Athlon 2 640/620 wersje 95W- wersja ta nie przyjmuje podstawki AM2, ale po aktualizacji biosu na twojej płycie będzie dało się taki procek zamontować. Zasilacz jakiś Chieftec 500W, ramy i obudowa to najmniejszy problem.

Dodano po 1 [minuty]:

Ale jak dla mnie jest to średnio opłacalne aleee... zmieni na pewno działanie kompa i w gry takie jak FIFA 13/12, GTA IV i BF3 sobie pograsz;)
  • Poziom 39  
    Musisz złożyć całą jednostkę od nowa, w to nie ma sensu inwestować.
  • Poziom 25  
    No tak jak pisałem ,na tej płycie głównej nic lepszego nie załatwisz. Możes sobie teraz kupic jakis dobry zasilacz minimum. 500W ,żeby jako tako pracował Ci teraz komputerek. Poskładasz troszkę kaski i zakupisz co trzeba, a zasilacz będziesz miał jak znalazł:)
  • Poziom 39  
    ma398 napisał:
    No tak jak pisałem ,na tej płycie głównej nic lepszego nie załatwisz. Możes sobie teraz kupic jakis dobry zasilacz minimum. 500W ,żeby jako tako pracował Ci teraz komputerek. Poskładasz troszkę kaski i zakupisz co trzeba, a zasilacz będziesz miał jak znalazł:)
    Do tej konfiguracji wystarczy Fortron 350W.
  • Poziom 25  
    Czytasz co napisałem??

"Możes sobie teraz kupic jakis dobry zasilacz minimum. 500W ,żeby jako tako pracował Ci teraz komputerek. Poskładasz troszkę kaski i zakupisz co trzeba, a zasilacz będziesz miał jak znalazł"

Kupi teraz lepszy to potem będzie miał zasilacz z głowy i nie będzie musiał kupować drugiego, jak kupi lepsze części.

Dodano po 1 [minuty]:

O ile takowe kupi, przydałoby się ,żeby się wypowiedział sam zainteresowany, bo jeśli stwierdzi ,że nie będzie nic kupował, to rzeczywiście moc 500W będzie tutaj zbędna:)
  • Poziom 39  
    ma398 napisał:
    Czytasz co napisałem??

"Możes sobie teraz kupic jakis dobry zasilacz minimum. 500W ,żeby jako tako pracował Ci teraz komputerek. Poskładasz troszkę kaski i zakupisz co trzeba, a zasilacz będziesz miał jak znalazł"

Kupi teraz lepszy to potem będzie miał zasilacz z głowy i nie będzie musiał kupować drugiego, jak kupi lepsze części.

Dodano po 1 [minuty]:

O ile takowe kupi, przydałoby się ,żeby się wypowiedział sam zainteresowany, bo jeśli stwierdzi ,że nie będzie nic kupował, to rzeczywiście moc 500W będzie tutaj zbędna:)
    Do nowych wydajnych komputerów spokojnie wystarcza 450/500W, chyba że ktoś chce mieć 2xGTX680.
  • Poziom 38  
    NoNameTSW napisał:

Pozdrawiam, i licze na propozycje co mógłbym i na co wymienić w tym starym ale jeszcze dobrze (jak na swoje lata i używanie) działającym PC.

Na karte graficzną + zasilacz/obudowe z zasilaczem (obecna obudowa troche powyginana od upadków i z tylko 1 wentylatorem) mam około 500-600zł

Dołóż 500 zł to Ci złożymy porządny sprzęt.

NoNameTSW napisał:

Dysk twardy Samsung 322HJ SCSI Disc Device - 320GB

Dysk to SATA, tak ?

Celuj w taki zestaw.

Pentium G2020 - 220zł lub Celeron G550 - 150 zł
    MSI B75MA E33 - 185 zł
    4GB DDR3 1333 - 100 zł
    Radeon HD7750 - 350 zł
    CHIEFTEC 400W - 130 zł lub Fortron 350W - 50 zł
    Brutus 410 - 135
  • Poziom 43  
    Za stara jednostka żeby był sens jej modernizacji - a na pewno nie na tej płycie.
    Jedyne co można kupić to zasilacz XFX Core 450, SilentiumPC Deus 500W a za resztę HD7770 i tyle. Później zbierać na zmianę płyty, cpu i pamięci.