Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie

RadekM 10 Maj 2013 13:43 2697 7
  • #1 10 Maj 2013 13:43
    RadekM
    Poziom 19  

TV trafił do mnie bez obrazu (ekran ciemny tylko podświetlenie). Wymieniłem stabilizator na T-CON wg opisu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1720400.html..
    Podziękowania dla Renso. TV ożył jednak na ekranie pojawił się pasek szerokości ok. 4mm. Co widać na załączonych fotkach. Pytanie: czy to uszkodzenie matrycy, czy T-CON? Jeżeli matryca, to czy można namierzyć która to tasiemka odpowiada za tą wadę? LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie LG 32LC3R - pasek poziomy na ekranie

0 7
  • Pomocny post
    #2 10 Maj 2013 14:49
    jołjoł
    Poziom 9  

Cytat:
    Jeżeli matryca, to czy można namierzyć która to tasiemka odpowiada za tą wadę?

Da sie. Odklejając kolejne tasiemki, jeżeli wraz z tasiemką zniknie pasek to będzie oznaczało, ze to właśnie ta.

0
  • #3 10 Maj 2013 14:51
    RadekM
    Poziom 19  

Nie chcę rozpruwać bezmyślnie wszystkich tasiemek, dlatego potrzebuję informacji gdzie szukać.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Maj 2013 15:04
    jołjoł
    Poziom 9  

to możesz pomajtać nimi energicznie, może któraś zareaguje

0
  • Pomocny post
    #5 11 Maj 2013 01:17
    Marek09
    Poziom 24  

RadekM napisał:
    Wymieniłem stabilizator na T-CON

Wymień matrycę, to pasek zniknie.

1
  • Pomocny post
    #6 11 Maj 2013 20:20
    sabret
    Poziom 20  

Kolego możesz spróbować podociskać tasiemki jak będzie poprawa podłożyć gume pod ramke, na jakiś czas może pomóc ale problem może powrócic.

0
  • #7 12 Maj 2013 00:22
    lamer.
    Poziom 33  

sabret napisał:
    jak będzie poprawa podłożyć gume pod ramke,

Taką do żucia, czy arabską?

0
  • #8 14 Maj 2013 19:03
    RadekM
    Poziom 19  

Dociskanie taśm wokół matrycy nie powoduje żadnych zmian. Nie wiem czy to uszkodzenie matrycy, czy T-CON. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jakie wartości napięć lub oscylogramy powinny być na taśmach to niech podzieli się wiedzą.

Dodano po 30 [minuty]:

Dodam jeszcze że pasek jest z reguły czarny, tylko po zmianie z koloru zielonego na inny w pasku utrzymuje się przez kilka sekund kolor zielony. Na pozostałe kolory ekranu nie reaguje jest cały czas czarny.

Dodano po 36 [minuty]:

Sam sobie odpowiem.
    Usterka połączenia taśmy ze szkłem. W miejscu gdzie jest biały silikon.

0
  Szukaj w 5mln produktów