Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PRALKA INDESIT WIL85 nie rusza bęben

Piotrek4211 12 May 2013 16:51 3522 7
    Piotrek4211
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem z pralką INDESIT WIL85,prała normalnie po czym zatrzymała się.Nie migają żadne diody błędów,świecą tylko diody tak jak przy normalnej pracy nie migają.problem jest taki że przy dowolnym programie prania nabiera wody po czym jest chwila przerwy nie uruchamia się bęben i po chwili znów zaczyna dobierać wodę.Po włączeniu wirowania pompa wypompowuje wodę normalnie wyłącza się lecz nie zaczyna wirować,ustawiając spust wody,spuszcza też normalnie,wyłącza się pompa po czym po chwili znów zaczyna wypompowywać i tak cały czas.Czytałem na forum ale nie znalazłem podobnych objawów,a nie chcę grzebać w ciemno.Jestem tu nowy i jeśli powtarzam wątek lub napisałem podobny to proszę o wyrozumiałość.Proszę o pomoc od czego rozpocząć poszukiwania ewentualnej usterki.Filtr przy pompie sprawdziłem nie był zatkany.
    karola44-81
    Level 27  
    Sprawdź zachowanie pralki przy temperaturze prania nastawionej na zero.
    Indesit WIA102 u mnie szalał podobnie jak twoja. Zaczynała prać poprawnie gdy nie musiałą grzać wody. Na zimno działało wszystko dobrze Też się naczytałem o popsutych sterownikach, lub uszkodzonych potencjometrach w programatorze.
    Winna okazała się grzałka. Zamontowałem zamiennik za 25 zł i działa jak nowa.
    Piotrek4211
    Level 9  
    Dzięki za podpowiedź spróbuję tak zrobić,napiszę co z tego wyszło.
    Pozdrawiam.
    Piotrek4211
    Level 9  
    Witam.
    Pralka naprawiła się sama :),dziś miałem do niej zaglądnąć ale najpierw ją włączyłem i okazało się że działa normalnie jakieś cuda chyba.Dzięki za poradę.Pozdrawiam.
  • Helpful post
    MAN_IN_BLACK
    Level 14  
    problem może się powtórzyć. Sprawdziłbym szczotki na silniku
  • Helpful post
    Volt-rom
    Level 14  
    Szczotki na silniki dożywają swoich dni. Szukać szczotki albo fachowca. Możesz mieć jeszcze kilka cudownych uzdrowień i koniec
    Piotrek4211
    Level 9  
    dzięki za podpowiedzi,okazało się że radość z tego że pralka działa była za szybka,pierze ok ale nie płucze i nie wiruje,jutro rozbiorę ją i przeglądne.
    Piotrek4211
    Level 9  
    Witam.
    Dziękuję wszystkim za porady i wskazówki okazało się że przyczyną są zużyte szczotki,już znalazłem na necie teraz tylko zamówić i wymienić.
    Pozdro dla wszystkich pomocnych nie tylko w tym temacie :)