Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik do bramy came ZK1 - brama otwiera się a nie zamyka

16 Maj 2013 15:12 10164 11
  • Poziom 9  
    Witam, piszę po raz pierwszy, do tej pory udawało mi się znaleźć interesujący mnie problem.
    Mam sterownik do bramy dwuskrzydłowej Came ZK1,Po wysterowaniu brama się otwiera prawidłowo ale po następnym przyciśnięciu pilota zamiast się zamykać znowu próbuje otwierać. to samo robi przy ustawieniu automatycznego zamykania, silniki cały czas próbują otwierać. Sprawdziłem wszystkie styczniki są dobre trzy profilaktycznie wymieniłem na nowe i nic , ciągle to samo, tylko otwiera.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Z mojego doświadczenie proponuje sprawdzić:
    - poprawność zaprogramowania pilota
    - czy są dobrze zaprogramowane pozycje bramy, są sterowniki bram gdzie nie ma krańcówki od pozycji zamknięta/otwarta , zamiast tego na elektronice sterownika bramy jest układ do programowania tych pozycji.
    - warto również sprawdzić poprawność działania bariery podczerwieni
  • Poziom 9  
    W tym układzie nie ma krańcówek, jest ustawiany czas otwierania, nie ma też barier podczerwieni, są zworki w miejsce czujek. Według tego co udało mi się znaleźć w necie , teoretycznie jest wszystko ok. Brama działała około 10 lat, padła po burzy. Tyle wiem od poprzedniego właściciela. Pilot ma tylko jeden przycisk i podaje sygnał na przekaźnik który steruje resztą. Po drugim przyciśnięciu pilota lub po czasie nastawionym automatycznie powinny się wysterować dwa kolejne przekaźniki, a działają te same i brama ciągle się otwiera.
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie uszkodzenie w torze foto C1.
    Sprawdż diode zenera, rezystory.
    Jeżeli dobre to uszkodzony procek ST62...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Na tej karcie nie ma takiego procka, żadnego niema.
  • Poziom 20  
    To kolego szukaj krasnala który gdzieś tam siedzi i steruje logiką centrali :).Procesor musi być,chyba że 'wyparował" z płyty po przepięciu.Choć to mało prawdopodobne.
    Płyty po przepięciu to bardzo trudna sprawa do naprawy.Do tego,jeśli procek jest montowany w SMD to go raczej nigdzie nie kupisz.A i wysyłając do Came odpiszą,że naprawa nieopłacalna.
    Nie kojarzę tej centrali,ale zwykle są jakieś diody LED sygnalizujące pracę.Spróbuj rozwierać wejścia foto,stop i opisz co się dzieje.
    Zdarzyło mi się parokrotnie,że "skleiły" się styki przekaźnika i objaw był podobny.I jak możesz wrzuć zdjęcie centrali.
    I jak masz w płytę wpięte radio to je wyciąg.Spróbuj sterować napędem poprzez odpowiednie wejścia.
  • Poziom 9  
    Nie wiem gdzie jest krasnal, chyba otwiera bramę sąsiada. To jest karta analogowa, logika jest na diodach i tranzystorach, niema żadnego procka i nic nie jest lutowane na SMD.Radio oryginalne jest wypięte, podłączone było osobne radio pod włącznik impulsowy i kilka lat działało. Przekaźniki działają , profilaktycznie wymieniłem dwa mniejsze widoczne na zdjęciach.
  • Poziom 39  
    Witam
    Objaw wskazuje na barierę foto.
  • Poziom 12  
    No to trafił się zabytek.
    Sprawdź wszystkie elementy toru foto (od wej. C1). Jak będzie dioda Zenera,
    wymień na nową. Najlepiej przelutować wszystkie luty.
    Widać uszkodzony lakier na druku, pokryj cyną i sprawdź przejście.
  • Poziom 20  
    Kolego
    Sprawdź ścieżki od drugiego przekaźnika (te bez lakieru).
    W Twoim przypadku zaczął bym szukać od toru fotokomórek.Niestety na schemat nie ma co liczyć ,więc pozostaje metoda "po sznurku do kłębka".
    Skup się przede wszystkim na elementach półprzewodnikowych.Te elementy po przepięciach najczęściej ulegają uszkodzeniu.
    Niektóre z elektrolitów wydają się "wybulone",zwróć na to uwagę.
  • Poziom 9  
    Ścieżki sprawdziłem, mają przejście. Sprawdziłem wszystkie diody, jedna była niepewna, wymieniłem, wymieniłem wszystkie tranzystory na nowe i nic się nie zmieniło.Elektrolity wyglądają idealnie, może takie wrażenie na fotkach.
  • Poziom 20  
    Kolego
    Czy wziąłeś pod uwagę że, na "miernik" elementy wyglądają OK a "pod napięciem" leżą.
    Jeśli twierdzisz,że wszystkie elementy są Ok to centrala powinna pracować prawidłowo.Widzę,że Twoją metodą jest wymiana hurtowa i czekamy na prawidłową pracę.
    Napisz w końcu co z linią foto.Zastanawiam się czy te małe przekaźniki coś mają do powiedzenia.
    Przestań wymieniać,a wreszcie zacznij analizować co pracuje nieprawidłowo :)
    I o tym nam napisz.