Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zacisnąć takie rzeczy jak na zdjęciu na lince stalowej?

kkkamil 16 Maj 2013 18:20 4560 4
  • #1 16 Maj 2013 18:20
    kkkamil
    Poziom 13  

witam,

linka do sterowania traktorka kosiarki husqvarna rider, niestety przetarła się w połowie ale nie da się zesztukować ze względu na miejsca przez które przechodzi.

dane całości:
    Długość całkowita w mm – 1081.
    Gwint M10, długość gwintu 67 mm.
    Średnica linki - 4 mm.
    Średnica otworu - 4 mm.

linka taka kosztuje 50zł/szt i uważam, że za oryginał warto tyle dać, ale środek sezonu koszenia jest a coś mi sprzedawczyni mówi że tego nie ma na magazynie centralnym, będzie za jakiś czas itp... a kosić trzeba...

dodam że siły na nierównej działce działają nienajmniejsze ;)

pozdrawiam. Kamil

• #2 16 Maj 2013 18:40
    saskia
    Poziom 38  

Wszystko zalezy od tego jak zamontowana jest ta linka.
    Oczka, tak jak to bez gwintu. mocowalem odpowiedniej srednicy rurka miedziana lub aluminiowa ktora po splaszczeniu na owal pozwalala na wprowadzenie 2 srednic linki.
    Po przewleczeniu przez splaszczona rurke takiej linki pozostawiajac odpowiedniej srednicy oczko z linki, zagniatalem ja ciasno, a po zagnieceniu skrecalem tulejke na ksztalt swiderka.
    Na obu koncach moglbys uzyc tej samej metody, z tym ze zamiast otworu w srubie regulacyjnej, powinienes uzyc sruby z oczkiem do przewleczenia linki.
    Oczywiscie musisz kupic linke odpowiedniej srednicy np. w Kastoramie, czy innym sklepie ktory takowe linki na metry sprzedaje.
    Dokladnie taka sama metoda mocuje sie stalowe linki (przypony) wedkarskie.

Dodano po 5 [minuty]:

Zamiast tej orginalnej sruby regulacyjnej, kup kotwe metalowa, do mocowania w scianie i ktora zakonczona jest oczkiem, oraz ma taka sama srednice gwintu.

• #3 16 Maj 2013 18:47
    terminux
    Poziom 23  

Nie wiem skąd jesteś, ale są firmy które zajmują się dorabianiem linek do wszystkiego. Wystarczy przynieść im starą zerwaną linkę i na jej wzór zrobią nową.

• #4 16 Maj 2013 19:00
    kkkamil
    Poziom 13  

dzięki za odpowiedzi, jutro podejmę walkę, a w między czasie zamówię oryginał na wszelki wypadek, skoro wytrzymał w traktorku 23 lata więc musiał być niezły ;)

zastanawiam się nad twardością śrub, czy podołają, no i widziałem zaciski do linek w formie jak na zdjęciu poniżej:

dobre to? wytrzymuje trochę?

pozdrawiam. Kamil

• #5 16 Maj 2013 19:08
    saskia
    Poziom 38  

Wytrzymaja polowe obciazenia ktore wytrzymuje moje rozwiazanie ze skrecona tulejka.
    Kotwy o ktorych pisalem to cos na wzor tej z linku tylko z pelnym oczkiem i gwintem pasujacym do traktorka.
    http://www.aval.com.pl/aval.M1-8461.html

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME