logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

atmega328p - Błąd wrong write count przy programowaniu Bascomem

mateuszxp 25 Maj 2013 15:05 3018 3
REKLAMA
  • #1 12344089
    mateuszxp
    Poziom 10  
    Posty: 83
    Ocena: 10
    Witam
    Jakiś czas temu zacząłem zabawę z procesorami
    Na start uczyłem się na attiny2313 lecz teraz przeniosłem się na atmega32 i mam pewne problemy a co za tym idzie pytania ;)
    Czy atmege32 mogę programować tak jak attiny ?

    Podczas wgrywania i zczytywania programów pojawia się błąd ":ERROR: wrong write count : 1 " i "Chip differs at bytes adress : 00000"

    Nie wiem co to oznacza ... (nigdzie nie znalazłem)

    I chciałem napisać program aby sprawdzić czy dobrze się wgrywa do procesora (wiem wstyd że taki program :P)
    Kod programu:

    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod


    no i nie działa ...
    Teraz zwątpiłem czy coś napisałem nie tam ? czy może po prostu program się nie wgrał ?

    Pozdrawiam
    Mateusz
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 12344219
    alien_audio
    Poziom 21  
    Posty: 223
    Pomógł: 57
    Ocena: 18
    Witam.
    Program jest OK.
    Tu raczej problem jest z samym wgraniem softu.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 12344289
    Tomasz.W
    Poziom 35  
    Posty: 2315
    Pomógł: 263
    Ocena: 161
    mateuszxp napisał:
    ....przeniosłem się na atmega32....

    mateuszxp napisał:
    ....
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

    Hmmm, przesiadłeś się na ATmega32 a kompilujesz pod ATmega328p :?: To są dwa "troszkę" różne procesory. A programator jak podłączasz :?:
  • #4 12344324
    mateuszxp
    Poziom 10  
    Posty: 83
    Ocena: 10
    Tomasz.W tak wiem ;P
    Bo kupiłem atmege32 dip28 ;) (mega328p-pu)

    Zrobiłem sam podstawę do różnego rodzaju procesorów ;)
    Wykrywa normalnie atmegę ;) więc myślałem że wszystko jest ok

    Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

    Działa :)

    alien_audio miałeś racje ;) wina leżała po stronie wgrywania :)
REKLAMA