Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KDL 40HX800 media server nie odtwarza niektórych filmów

30 Maj 2013 20:12 1779 1
  • Poziom 9  
    Witam
    Jeżeli zły dział to z góry przepraszam. Posiadam telewizor jak w temacie. Jako, że nie mam odtwarzacza multimediów do telewizora, to aby móc oglądać filmy potrzebuje zewnętrzne źródło. Pen drive odpada, bo mogę tylko nie które filmy o słabej jakości oglądać (FAT 32 max 4GB). Jak wiadomo telewizor ten (a właściwie cała firma SONY) nigdy nie przejmowała się ilością odtwarzanych formatów ( bardziej jakością która na prawdę jest świetna), więc telewizor ten nie daje za dużych możliwości. Jedyną możliwością na swobodne odtwarzanie materiałów filmowych daje technologia DLNA. Komputer podłączony do routera poprzez kabel ethernet, telewizor z routerem również poprzez kabel. Program na laptopie to PS3 MEDIA SERVER. Problem polega na tym, że laptop ma dość słabą wydolność transkodowania. Z tego powodu mam filmy w formacie AVCHD w kontenerze m2ts, które powinny być odtwarzane na telewizorze bez transkodowania, bezproblemowo (i mają idealną jakość) Film promocyjny mający 5 min 43 sec i 232 MB udostępnia do telewizora bez problemu, nic się nie zacina (nie musi transkodować) obraz jest piękny itd. Lecz mam również filmy wydawałoby się że w tej samej technologi (m2ts, AVCHD) 10,1GB; 11.3GB i 7,57GB które również powinny być odtwarzane bez problemu. Przy nich jednak telewizor wyświetla "odtwarzanie niemożliwe". Gdy wejdę w film poprzez folder TRANSCODE odtwarza go poprzez silnik MEncoder jednak zacina się a bufor napełnia wolno (słaby laptop) Próbowałem z innymi programami (serwerami) np. nero media home, VLC, wild server itd. Jednak niektórych telewizor w ogóle nie widzi serwerów, a w niektórych wyświetla same foldery, a filmów nie pokazuje. Już nie wiem co robić żeby odtworzyć te filmy. Prosze o pomoc.

KOMPUTER:
    Laptop TOSHINA Satellite L30-106 WINDOWS 7 32bit, proc. Mobile DualCore Intel Celeron M 1600MHz (12x133), RAM 2GB,
    PS3 MEDIA SERVER 1.81

TELEWIZOR:
    Sony KDL 40HX800

ROUTER:
    (Od UPC) Thomson TWG850-4U
  • Poziom 9  
    Sony 40HX850 widzi zewnętrzne nośniki w formacie exFAT który nie ma ograniczeń wielkości pliku, można sformatować pendrive czy dysk na exFAT.
    Pliki m2ts z podłączonego dysku odtwarza normalnie ale nie ma wyboru napisów.
    Pliki mkv w 5 minut można zamienić na m2ts programem PS3Muxer.
    W Mezzmo na pliku do transkodowania klikasz właściwości i ustawiasz parametry i włączasz transkodowanie. Raz przetranskodowany plik można oglądać poźniej w dowolnym czasie bez przeliczania.