logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wzmacniacz Jabel j-35 nie działa

minde1 31 Maj 2013 00:38 5739 6
REKLAMA
Treść została przetłumaczona angielski » polski Zobacz oryginalną wersję tematu
  • #1 12364727
    minde1
    Poziom 9  
    Posty: 43
    Wat mają napięcie do t10 tranzistor ebc? Przepraszam, że potrzebuję przesłać łącze obwodu. wyszukaj ten circuir w google, napisz jabel j-35 mocy w google.
  • REKLAMA
  • #2 12372019
    Artur k.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 25889
    Pomógł: 1279
    Ocena: 1699
    Heh ... Tranzystor musi pracować przy napięciu BE 600mV, dlatego na podstawie T10 musi być 600 mV + I * R24, a na podstawie T11 musi być V- + 600 mV -> -40 V + 600 mV = 39,4 V.
    Spadek napięcia na R24 i R25 zależy od prądu spoczynkowego. Spadek napięcia często różni się między R24 a R25
  • REKLAMA
  • #3 12374219
    minde1
    Poziom 9  
    Posty: 43
    Czy tranzystor jest otwarty przy normalnym napięciu 600mV? Jaki zakres napięcia do bazy tranzystora, jeśli wzmacniacz ma sygnał.
  • REKLAMA
  • #4 12374930
    Artur k.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 25889
    Pomógł: 1279
    Ocena: 1699
    minde1 napisał:
    Zakres napięcia Wat do bazy tranzystora, jeśli wzmacniacz ma sygnał

    To samo. Złącze BE jest diodą.
    Patrz ,,rys. 4.1.1":
    http://elportal.pl/ea/bipolarne.html

    Tranzystor bipolarny jest sterowany prądem. Spadek napięcia na złączu BE zawsze będzie wynosił około 600 mV. Wynika to z zasad tranzystora bipolarnego.
  • REKLAMA
  • #5 12375279
    minde1
    Poziom 9  
    Posty: 43
    Co to za wzmacniacz, proszę przesłać dowolne zdjęcie po stronie pcb.
  • #6 12375406
    Artur k.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 25889
    Pomógł: 1279
    Ocena: 1699
    Nie mam zdjęcia PCB, nigdy nie zbudowałem tego wzmacniacza, bo to dziwna konstrukcja.
    minde1 napisał:
    Co to za wzmacniacz,

    Nie wiem, nie piszesz o problemie. Masz pytanie dotyczące napięć, a ja na nie odpowiedziałem. To wszystko.
  • #7 12375879
    minde1
    Poziom 9  
    Posty: 43
    Może to problem z lutowaniem, chcę zobaczyć działające PCB.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem z wzmacniaczem Jabel J-35, koncentrując się na napięciach związanych z tranzystorem T10. Użytkownicy wskazali, że napięcie na złączu BE tranzystora powinno wynosić około 600 mV, co jest typowe dla tranzystorów bipolarnych. Wskazano również, że spadek napięcia na rezystorach R24 i R25 zależy od prądu spoczynkowego. Pojawiły się sugestie dotyczące możliwych problemów z lutowaniem oraz prośby o przesłanie zdjęcia płytki PCB, aby lepiej zrozumieć problem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA