Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval Semia - Wyłącza się gdy leci ciepła woda pod prysznicem (tylko)

krzys777 31 Maj 2013 22:33 5151 5
 • #1 31 Maj 2013 22:33
  krzys777
  Poziom 5  

  Witam,

  Posiadam Piec Saunier Duval Semia w mieszkaniu 42m2, piec kupiony i zamontowany w grudniu, mieszkanie kupione w kwietniu.
  Ogrzewanie działa OK, tylko jak odkręci się wodę pod prysznicem (tylko pod prysznicem, w zlewie i kuchni leci normlanie ciągle ciepła) przez chwile grzeje i zaraz lampka z pomarańczowej (grzeje) zmienia się na zieloną (nie grzeje) i za chwile się włącza znowu pomarańczowa i co chwile leci zimna i ciepła woda na zmianę, czasem ciepła leci przez 3 min a czasem przez 2 sekundy.

  Jest to bardzo denerwujące, czy ktoś wie co może być przyczyną?
  Ciśnienie wody jest OK.

  Pozdrawiam!

  0 5
 • #2 31 Maj 2013 22:38
  W0jtek92
  Poziom 35  

  Witam. Potrzebna jest regulacja przepływu, jaka bateria jest pod prysznicem? Termostatyczna? Z mieszaczem? Z głowicami grzybkowymi?. To dość istotne dla diagnozy.

  0
 • #3 01 Cze 2013 13:49
  krzys777
  Poziom 5  

  Dziękuję za odpowiedź.

  Bateria jest taka chyba normalna ;) Jest jeden taki uchwyty do odkrecania wody, w lewo jest ciepła woda a w prawo zimna, jak do podnoszę do góry do woda zaczyna lecieć ;D Od dolu jest zamontowany wąż od prysznica i jest też kran i obok niego przełącznik czy woda ma lecieć z kranu czy prysznica.

  Mam nadzieję że moja profesjonalna odpowiedź cos wyjaśni ale w razie czego dodam zdjęcie, moja jest taka sama ;)

  0
 • #4 01 Cze 2013 13:59
  Zbigniew Rusek
  Poziom 33  

  To jest bateria z mieszaczem. Te baterie mają z reguły mniejszy przepływ wody niż baterie z dwoma zaworami (zarówno grzybkowymi, jak i ceramicznymi - zresztą ceramiczne można zastosować zamiennie z grzybkowymi). Czy w kuchni jest taka sama bateria (z mieszaczem)? Jeszcze jedno. Czy te zakłócenia działania kotła występują wtedy, gdy się leje wodę do wanny strumeniem, czy podczas brania prysznica? Jeśli podczas brania prysznica, to może być tak, że słuchawka prysznicowa jest w wersji oszczędzającej wodę (mały przepływ), przez co przepływ wody może być niewystarczający dla działania kotła. Nie widzę na zdjęciu przełącznika na samej słuchawce (są słuchawki z przełącznikiem na strumień oszczędny i normalny), ale może być tak, że do słuchawki jest wmontowana uszczelka o małym otworze, ograniczająca przepływ wody przez słuchawkę (uszczelka jest pomiędzy wężem a samą słuchawką). Zamiana takiej uszczelki na zwykłą może zwiększyć przepływ wody przez słuchawkę i poprawić działanie kotła. Mogą być też zakamienione otwory (dysze) w słuchawce, co znacznie dławi przepływ wody (konieczne czyszczenie). W kotłach dwufunkcyjnych (nie znam dokładnie tego typu kotła) na ogół nie ma takiej regulacji przepływu wody przez podgrzewacz, jak w piecach łazienkowych (Junkersach), gdzie można zmniejszyć strumień i wtedy zapala nawet przy małym. Jeżeli sprawdzenie, przeczyszczenie baterii, wymiana perlatora nie pomoże (ew. wymiana uszczelki w słuchawce prysznica lub samej słuchawki), to trzeba się porozumieć z właściwym serwisem.

  0
 • #5 01 Cze 2013 16:46
  krzys777
  Poziom 5  

  Problem jest jak leci i z prysznica i z kranu (ale tylko z baterii w kabinie prysznicowej)

  Na słuchawce jest przełącznik i w obu trybach jest to samo.

  W kuchni i w łazience nawet jak woda leci bardzo słabo to nie ma problemu. A ciśnienie wody w kabinie jest duze... Także chyba potrzebny serwis ;)

  0
 • #6 01 Cze 2013 16:54
  W0jtek92
  Poziom 35  

  Wykręć sitko z bateri prysznica i puść wodę, jeśli sitko jest oszczędnościowe to takie jaja mogą się dziać. A jak nie pomoże to serwis mile widziany.

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo