Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD Blaupunkt M26/74G-GB-TCUP-DE - Uszkodzony zasilacz

józek69 03 Jun 2013 20:55 3705 4
    józek69
    Level 20  
    Witam. Mam w naprawie wyżej wymieniony tv. Nigdzie nie mogę znaleźć schematu zasilacza w którym to wypalony został kondensator tak że nie mogę go odczytać. Zasilacz ma symbol G0280-90004240A a uszkodzony kondensator ma oznaczenie na bloku jako C62. Jest przy nim jeszcze uszkodzony rezystor ale wydaj mi się że znam jego wartość. Oznaczenie na bloku to R117 a wartość to 10Ω. Może ktoś ma schemat lub zna wartość wyżej wymienionego kondensatora. Za pomoc był bym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
    lisek
    Service technician RTV
    Ponieważ o tym Blaupunkt LCD model M26/74G-GB-TCUP-DE wiadomo tylko tyle, że:
    - Main to chińskie chassis T.MSD306.8B na procku MST
    * dla modeli o ekranie od 26-32-40" (tutaj matryca LTA400HA07 )
    - zasilacz G0280-90004240A
    - inverter SSI260_4UA01, na IC SEM2106 + polowe STU411D

(':idea:')
    Ponieważ o zasilaczu/+ inverterze poza foto nie ma nic (made in China), to dla pomocy sobie i innym w przyszłości podaj:
    - jaki tam ukł. scalony występuje ,tranzystory

(':!:') Polecam:
    -ołowek + kartka rozrysować w aplikacji jakiego elementu (tranzystor, IC ) ów C62 występuje i Szukać w analogi z rozwiązaniami podawanymi w zasobach forum
    Podaj też dla informacji , pomocne to może wtedy ktoś coś podrzuci.
    józek69
    Level 20  
    Witam.W tym zasilaczu z głównych elementów to układy scalone L6562D,CR6224T,4435sc .Tranzystory JCS13N50FT,JCS7N65F.Uszkodzony ów kondensator pracuje wraz z rezystorem 10 om i układem L6562D.Jak mi sie zdaje w układzie regulacji napięcia.Nie posiada zbyt wiele schematów przetwornic na układzie L6562D wiec dla tego mam problem z rozwiązanie usterki w tym że zasilaczu.Może koledzy podrzucicie mi jakieś propozycję zasilaczy z tym układem scalonym L6562D. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    mirex
    Level 43  
    Quote:
    Znaleziono 41 wyników: l6562d

To tylko nasza wyszukiwarka!

Kolega sobie poczyta, poogląda schematy Panasoniców, Samsungów, Funai i nnych, a nie czeka aż "koledzy podrzucą"!
    Dorzucę jeszcze
    Quote:
    Znaleziono 42 wyników: l6562

Też warto poczytać. Przy okazji można się czegoś nauczyć. ;)
    józek69
    Level 20  
    Witam. Poradziłem sobie z tym tv a pojemność C62 to 220p/1kv.W związku z tym zamykam temat.Pozdrawiam.