Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy S3 - bootloop - Zatrzymanie podczas rozruchu, oraz błąd w Odin.

DJKamil94 03 Cze 2013 22:58 7368 3
  • #1 03 Cze 2013 22:58
    DJKamil94
    Poziom 11  

Witam!
    Mam problem z Samsungiem Galaxy S3. Otóż od 1,5 tygodnia pojawiały się problemy, które polegały na samoczynnym zawieszaniu się telefonu. Zupełnie bez przyczyny, telefon się zawieszał, np. podczas przeglądania Facebook'a, robienia zdjęcia, wybierania numeru.. Opiszę ten problem dokładniej, otóż polegało to na tym, że podczas korzystania z telefonu, nagle wyłączał się dotyk, wszystkie klawisze, nic nie można było zrobić, ale uwaga - wskaźniki stanu WiFi oraz sieci GSM dawały znak życia, to znaczy "ruszały się". Nie dało się zablokować ekranu, zupełnie nic, raz nawet zdarzyło się podczas telefonowania z włączonym głośnikiem i korzystania z telefonu, po prostu się zawiesił, lecz rozmówca nadal mnie słyszał, tak jak i ja jego. Nie mogłem nic po prostu zrobić.

Postanowiłem zrobić hard reset, wipe wszystkiego z poziomu recovery, nadal to samo.. odciąłem go od baterii na całą noc, nadal to samo.. pomagało albo wyjęcie baterii albo restart po przez przytrzymanie Home+Power.

Stwierdziłem, że pora coś z tym zrobić bo stało się to coraz bardziej denerwujące. Dziś wgrałem soft 3-plikowy, takie coś:
    -CODE_I9300XXALEF_alexndr.tar
    -CSC_I9300OXFALEA_alexndr.tar
    -MODEM_I9300XXLEF_alexndr.tar
    -mx.pit

Wszystko poszło okej, Odin zabłysnął zielonym symbolem PASS, telefon się zrestartował i włączył. Zaraz na początku wstępnej konfiguracji wszystko było okej, przez jakąś godzinę się nie wyłączał, zapytał nawet o aktualizację - odmówiłem. Myśląc, że już wszystko jest okej, że problem znikł, ustawiając sobie ekran główny dla siebie, przeciągając Widget zegarka, telefon się wyłączył, zaraz pojawił się napis startowy "Samsung Galaxy S3" i koniec. Zupełnie zero oznak, tak cały czas stał. Wyciągnąłem baterie, włożyłem, włączyłem - nadal to samo. Od razu chciałem wejść w tryb recovery (VolumeUP+Home+Power) lecz to nic nie dało, telefon nadal włączał się do napisu startowego. Włączyłem więc Odina i chciałem powtórzyć operację.
    Niestety napotkałem na błąd...

<ID:0/003> Added!!
    <OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> CODE_I9300XXALEF_alexndr.tar.md5 is valid.
    <OSM> MODEM_I9300XXLEF_alexndr.tar.md5 is valid.
    <OSM> CSC_I9300OXFALEA_alexndr.tar.md5 is valid.
    <OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
    <OSM> Leave CS..
    <ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
    <ID:0/003> File analysis..
    <ID:0/003> SetupConnection..
    <ID:0/003> Initialzation..
    <ID:0/003> Set PIT file..
    <ID:0/003> DO NOT TURN OFF TARGET!!
    <ID:0/003>
    <ID:0/003> Re-Partition operation failed.
    <ID:0/003> Added!!
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Nie wiem co mam robić, próbowałem różne wersje Odina, rożne wersje oprogramowania, to jedno plikowe, to znowu jakieś trzy plikowe, próbowałem nawet jakiegoś cztero plikowego z bootloaderem. Nic nie daje, ciągle ten sam komunikat..
    Czytałem na forach, zagranicznych, na polskich, nigdzie nic. Co mam robić? Nie mam gwarancji na telefon, czy teraz tylko śmietnik lub ewentualne wydanie kilkuset złotych na nową płytę główną?

Telefon wchodzi do trybu DOWNLOAD, lecz do Odzyskiwania nie..

0 3
  • #2 03 Cze 2013 23:12
    mefistofilos
    Poziom 28  

Po pierwsze, pod bateria masz naklejke. Jaki jest dokladnie model? I9300/T, I9305/N? Telefon mial sciaganego simlocka? Proby roota jakies? Jaka wersja softu siedziala wczesniej? Bo widze, ze wrzucasz mu 4.0.4 XEO PL.

Jaka wersja Odina flashujesz? Poprawny plik pit masz?

Nie miales problemow z pamiecia telefonu?

0
  • #3 04 Cze 2013 02:10
    Max_B
    Poziom 12  

To pachnie jak by pamięć emmc zaczynała puszczać ;)

0
  • #4 04 Cze 2013 16:51
    Samsung_L4
    Poziom 23  

Popelniles kilka bledow, wiec na przyszlosc albo dobrze poczytaj zanim sie za cos zabierzesz albo oddaj komus kto sie na tym zna. Na przyszlosc uzywaj KIES'a a nie ODIN'a

Po pierwsze wrzuciles stary soft, ktory zabijal pamiec NAND w telefone (wszystkie softy ponizej XELLA bodajze maja z tym problem)

Po drugie Samsung zablokowal mozliwosc downgrade'u softu w swoich telefonach (i9300/n7100 itd.) wiec nie nadpiszesz nowszego softu starszym.

Najlepsza opcja jest wrzucenie telefonu w BOOT MODE i wymuszenie upgrade'u KIES'em lub ODIN'em (o ile felerny stary soft juz nie zabil Ci pamieci).

Jesli wrzucenie nowego softu nie przejdzie badz mimo wgrania nowego softu dalej bedziesz mial bootloop pozostaje naprawa gwarancyjna.

Pozdrawiam.

2
  Szukaj w 5mln produktów