Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C][ATMEGA32] - Program odczytujący czas trwania stanu niskiego na odbiorniku IR

Noisy_daddy 04 Cze 2013 18:25 1227 8
  • #1 04 Cze 2013 18:25
    Noisy_daddy
    Poziom 14  

Zamierzam użyć pilota do dekodera philips PVR 7201/91 jako nadajnika podczerwieni. Odbiornik TSOP 1136 (lub 38, czy to coś zmienia??). Aby wiedzieć co dokładnie jest odbierane przez odbiornik przy naciśnięciu poszczególnych przycisków, napisałem program, którego efektem ma być wyświetlenie elementów tablicy, której elementy są czasami trwania kolejnych stanów niskich. Dane przesyłane są na komputer przez RS'a. Oto i on:

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Niestety działa on właściwie losowo. Zwraca w większości wartości zerowe lub bardzo małe. A timer jest ustawiony tak, że zwraca czas z us (przy fcpu=8Mhz). A sprawdzałem na oscyloskopie i najkrócej taki stan niski trwa ze 150 us. Ma ktoś może pomysł o co może chodzić. Z góry dzięki za pomoc;)

0 8
  • #2 04 Cze 2013 20:00
    zumek
    Poziom 39  

Noisy_daddy napisał:
    ...Ma ktoś może pomysł o co może chodzić...

W takich wypadkach, potrzebna jest bardziej gruntowna wiedza, niż pomysły.
    Nie napiszę wprost , ale Cię naprowadzę.
    Zauważ, że w ATMega32, pin nr. 26 może pełnić 2 funkcje: PC4 lub TDO (JTAG Test Data Out) . Twoim zadaniem jest się dowiedzieć z dokumentacji, którą z tych funkcji, masz aktualnie włączoną.

0
  • #3 04 Cze 2013 20:51
    Noisy_daddy
    Poziom 14  

No ok ale tego pinu w końcu nie używam. Jest w konfiguracji rejestrów tylko dlatego że ta część jest skopiowana. A programuje przez isp. Jtag mam nieaktywny

0
  • #4 04 Cze 2013 21:01
    zumek
    Poziom 39  

Noisy_daddy napisał:
    No ok ale tego pinu w końcu nie używam...

Fakt, to ja pomyliłem piny, bo chodziło oczywiście o PC5/TDI.
    Zapytam wprost: czy masz wyłączonego JTAG-a w fusebitach :?:

0
  • #5 04 Cze 2013 21:23
    Noisy_daddy
    Poziom 14  

Cytat:
    Zapytam wprost: czy masz wyłączonego JTAG-a w fusebitach?

No to mówię, że nie ;)

0
  • #6 04 Cze 2013 22:12
    zumek
    Poziom 39  

Noisy_daddy napisał:
    No to mówię, że nie ;)

No to znasz przyczynę :cunning:

0
  • #7 04 Cze 2013 22:16
    Noisy_daddy
    Poziom 14  

Właśnie wręcz przeciwnie ;) Po co mi on jak chcę tego pinu używać właśnie jako PC5? ;p

0
  • #8 05 Cze 2013 07:16
    zumek
    Poziom 39  

Noisy_daddy napisał:
    Właśnie wręcz przeciwnie ;) Po co mi on jak chcę tego pinu używać właśnie jako PC5? ;p

Mam odczucie, jakbym mówił do słupa :D

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

No właśnie, na co Ci on :?:

0
  • #9 05 Cze 2013 11:38
    Noisy_daddy
    Poziom 14  

Aaa przeczytałem w tamtym pytaniu czy mam WŁĄCZONEGO, stąd nieporozumienie, nie wiem dlaczego od razu jestem wyzywany od słupów ;) zresztą jakbyś czytał uważnie (2gi mój post) nie zadałbyś w ogóle tego pytania. W każdym razie wpadł mi w ręce program, który mogę użyć zamiast tego, więc na razie temat zawieszony, pewnie do zamknięcia wkrótce.

0