Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLAR , WHIRPOOL - Jak podłączyć silnik do sieci 220V

Szymek_14 05 Cze 2013 19:25 7617 2
  • #1 05 Cze 2013 19:25
    Szymek_14
    Poziom 16  

O ile dobrze pamiętam najpierw mieliśmy pralkę POLAR a następnie Whirpool. Mam silniki od tych pralek które znalazłem na strychu. Potrzebuje silnik do szatkownicy gdyż kupiłem ja bez silnika na złomie. Jak podłączyć te silniki może ktoś posiada schemat. Wstawiam fotki obu silników
    HXGM2I03 drugi DPC 10-2/16sE9

POLAR , WHIRPOOL - Jak podłączyć silnik do sieci 220V POLAR , WHIRPOOL - Jak podłączyć silnik do sieci 220V POLAR , WHIRPOOL - Jak podłączyć silnik do sieci 220V POLAR , WHIRPOOL - Jak podłączyć silnik do sieci 220V POLAR , WHIRPOOL - Jak podłączyć silnik do sieci 220V

0 2
  • #3 06 Cze 2013 20:04
    Szymek_14
    Poziom 16  

POLAR , WHIRPOOL - Jak podłączyć silnik do sieci 220V

Gdy podłączyłem kondensator jak pokazano linią przerywaną pozycję przełacznika ( na 2 i 5) to silnik pracował cicho. Bez kondensatora nie było momentu rozruchowego więc obróciłem ręka i chodził podobnie. Po upływie 10 min silnik się nagrzał bez obciążenia . Na tabliczce znamionowej był kondensator 16uF ale nie miałem i podłączyłem 10uF. Jaki był powód nagrzania? Dodatkowo mam pytanie odnośnie I , II , III oznaczonych na schemacie i podłączonych w gwiazdę- co to jest ? Czy to są uzwojenia połączone w gwiazdę? Gdy podłączyłem kondensator w drugą pozycję pod 4 i 1 to silnik się nie obracał

Dodano po 19 [minuty]:

Drugi silnik podłączyłem szeregowo uzwojenie stojana i wirnik. Po podłączeniu napięcia silnik nabierał prędkości chodząc coraz głośniej i szybciej. Ponieważ stał luźno na stole nie był przykręcony w imadło nie mogłem go obciążyć więc wyłączyłem napięcie.

0