Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM T21 BIOS. Pojawia się błąd 0175 bad crc1 stop post task.

02 Mar 2005 19:05 4830 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Pojawia sie taki blad "0175 bad crc1 stop post task"
    wiem ze jest bios uwalony ale czy mozna ten problem jakos naprawic
  • Poziom 11  
    Pewnie ze mozna. Latwisz sobie jakis prosty programator i ladujesz dobry plik do kosci jezeli sie nie myle to nie do kosci biosa tylko do tej z zabezpieczeniem. Moge sie mylic ale chyba to rozwiarze problem. Tylko musisz najpierw sobie zalatwic wsad z takiej kosci a znajac zycie nikt ci nie da.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Co do BIOS-a to jest tutaj:
    http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MI...d&doctype=Downloadable+files&subtype=Cat#BIOS
    Co do Security Chip może ktoś z kolegów na forum będzie miał pomysł.

Google pokazało mi coś takiego. Przeczytaj szczególnie ostatni post.
    http://www.techsupportforum.com/computer/topic/28281-1.html

I znalazłem taką oto dokumentację. Jeżeli przyda Ci się, będę się cieszył.
  • Poziom 10  
    Nie znam na tyle jezyka zeby sie tam w tym poscie doczytac o co chodz ale mimo wszystko dziekuje za zainteresownie moim problemem choc widze ze to niebedzie taka prosta sprawa

Dodano po 7 [minuty]:

Zastanawia mnie jeszcze jedno ten laptop nie posiada napedu dyskietki 3.5 wiec jak mu bios wgrac na stronie IBM sa dwa typy na dyskietke i bez dyskietki tylko ze przy tym drugim musi sie system odpalac a w tym przypadku jest to niemozliwe
    Nie ma przecież problemu. Masz tłumaczenie tego postingu:

Istnieje kilka rodzajów haseł, które mogą być uaktywniane w komputerach przenośnych:
    1. Czy to jest hasło BIOS-u?
    2. Czy to jest hasło dysku twardego?

Każde z nich różni się znacznie. BIOS pozwala na szereg poziomów ochrony hasłem w zależności od producenta BIOS-u.

Poziomy te to: hasło na uruchomienie komputera i hasło administratora. Jeżeli ustawiony jest ten rodzaj hasła, to wyjęcie baterii nie skasuje go na laptopie. Skontaktuj się z producentem i przygotuj się na pokazanie swojego prawa własności do tego laptopa.

Jeżeli Twoim problemem jest hasło dysku twardego, żeczę Ci, jako zwykłemu obywatelowi, dużo szczęścia. Hasło dysku twardego jest przechowywane na tym dysku i jest uaktywniane/blokowane przez BIOS. Obszarem dysku twardego w którym hasło to jest przechowywane są ścieżki techniczne producenta dysku. Blokada dosłownie blokuje talerze dysku twardego lub jego głowice zapisu/odczytu, w zależności od producenta dysku.

Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli możesz przedstawić swoje prawo własności do laptopa, jest skontaktowanie się z producentem, i życie z nadzieją, że laptop jest jeszcze na gwarancji.

W przeciwnym przypadku kup sobie nowy dysk twardy.

Podłączenie dysku twardego do innego komputera jako drugiego dysku może nie dać żadnego efektu.

Nie polecam wykonywania jakichkolwiek przeróbek układu zabezpieczającego (security chip), ponieważ płyty główne notebooków są dwuwarstwowe.
  • Poziom 10  
    Dzieki serdeczne
    wiele to wyjasnia hmmm prawdopodobnie laptop nadaje sie na smietnik szkoda a jest taki ladniutki
    Pozdrawiam
    Marcin, nie poddawaj się zbyt prędko. Koledzy na Elektrodzie naprawdę posiadają dużą wiedzę. Może któryś z nich będzie miał pomysł jak Twój problem rowiązać. Daj im tylko czas na myślenie.
  • Poziom 10  
    Jeszcze raz dzieki za wsparcie, mozliwe ze ktos uporal sie juz z podobnym problemem, przegladajac poprzednie posty widzialem ze juz problem sie pojawial tylko nie znalazlem rozwiazania w kazdym badz razie pozostaje z powazaniem i nadzieja ze mi ktos pomoze
  • Poziom 11  
    W zadnym przypadku BIOSa ze strony IBM nie jest mozliwe wgranie do do twojego kompa bo on poprostu sie nie uruchamia. Najlatwiejszym rozwiazaniem jest poprostu troche doswiadczenia z duetem lutownica odsysacz i jakis programator. Potem najnormalniej w swieci programujesz kosc biosa i odpalasz kompa jezeli zas padl security chip to masz wiekszy problem bo musisz najpierw znalesc lub od kogos pozyskac dobry plik z wsademi tezprogramator i ognia. Potem power i laptop najnormalniej w swiecie dziala chyba ze czegos wczesniej nie popsujesz.
  • Poziom 16  
    witam
    blad crc wskazuje na rabnieta zawartosc security chipa
    poszukam w swoich zbiorach wsadu jak znajde to wysle ne elektrode
    co do wywwalania lapa to sie nie poddawaj w najgorszym przypadku trzeba wymienic cala plyte
    jesli chodzi o wgrywanie nowego biosu to niewiem czy wogole lap pojdzie na cos takiego jesli nawet to nic niepomoze
  • Poziom 10  
    Witam

Ja miałem taki problem że na swoim ibm t21 miałem założone główne hasło na bios. Zaniosłem laptopa do znajomego elektronika i on wylutował kość i zczytała jej zawartość programatorem. Potem tylko przy pomocy programu wyciągnołem hasło. Niestety nie mam już tego wsadu bo dysko mi w laptopie padł :(.

Widziałem jednak wsady na elektrodzie np. z ibm t41. Jak porównywałem swój plik z tamtym to praktycznie nieczym się nie różnił.

Możesz więc spróbować wgrać wsad z ibm t41. Powinno ruszyć z hasłem, ale hasło do sie bez problemu odczytać z pliku bin
  • Poziom 16  
    firys3 napisał:

Widziałem jednak wsady na elektrodzie np. z ibm t41. Jak porównywałem swój plik z tamtym to praktycznie nieczym się nie różnił.

Możesz więc spróbować wgrać wsad z ibm t41. Powinno ruszyć z hasłem, ale hasło do się bez problemu odczytać z pliku bin

w zadnym razie nie laduj innej wersji bo lap calkiem padnie (oprucz haslo sa jeszcze przechowywwane w kosci inne rzeczy numery seryjne itp)
    co do wsadu to u siebie nie znalazlem :(
  • Poziom 17  
    Jeżeli kogoś to interesuje to mam możliwość pozyskać wsad do T22, T23 i R31 ale sam potrzebuje wsad do A22e (może z A22m też podejdzie?)