Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak moge podlaczyc na krótko silnik od pralki MASTERCOOK PF2-800

10 Cze 2013 19:04 7422 11
  • Poziom 9  
    Witam mam zapytanie czy ktos wie jak moge podlaczyc na któtko silnik od pralki MASTERCOOK PF2-800 poniewaz chce sprawdzic czy dziala Typ silnika-U24002P21 prosze o info
  • Poziom 19  
    Witam
    Widzę, że to jest silnik szczotkowy. Jeżeli tak, to schemat podłączenia wygląda tak:
    Zaciski 1 i 2 to kable szczotek. Zaciski 3 i 4 to kable wychodzące ze stojana.

Jeżeli bezszczotkowy, to powinien być kondensator. Schemat podłączenia:(kostka zaciskowa)

Pozdrawiam,
    Karol
  • Poziom 9  
    Witam powiem tak nigdy nie miałem z silnikiem do czynienia a co do kabelkow ktore sa wpiete w kostke to jest ich 6 czyli 1 kabelek szczotka czarny,1 kabelek szczotka czerwony nastepnie stojan 1 niebieski oraz 1 biały oraz 2 żółte dokladne zdjecie tego silnika zobaczy pan na stronie TABLICA.PL jest tam zdjecie jak sa te kabelki umieszczone prosze tylko wpisac silnik do pralki mastercook pf2-800 ponkternie mi chodzi aby go podłaczyc abym mogł ten silnik moze do czegos wykorzystal pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam
    Oowiązuje schemat pierwszy. Dwa żółte kabelki są od tachoprądnicy.(nieużywane)
    Uwaga: silnik rozwija wysoką prędkość.

Pozdrawiam,
    Karol
  • Poziom 9  
    to czyli tak rozumiem ze 230v mam podłaczyc pod te kabelki ktore ida na szczotki czy dobrze rozumiem
  • Poziom 19  
    Witam
    heniekzg1 napisał:
    to czyli tak rozumiem ze 230v mam podłaczyc pod te kabelki ktore ida na szczotki czy dobrze rozumiem
    Zgło

Nie!!! W żadnym wypadku nie!
    Jedno wyprowadzenie stojana łączysz ze szczotką, A do drugiego wyprowadzenia stojana i drugiej szczotki podłączasz 230V.

Pozdrawiam,
    Karol
  • Poziom 9  
    Witam Karolu nigdy tego nie robilem czy dobrze rozumiem ze lewy kabelek od szczotki łącze z lewym kabelkiem stojana i podłączam pod minus a prawy kabelek od szczotki łącze z prawym kabelkiem od stojana i podłączam plus czyli lewy+lewy a prawy + prawy i to pod 230 V
  • Poziom 19  
    Witam
    heniekzg1 napisał:
    Witam Karolu nigdy tego nie robilem czy dobrze rozumiem ze lewy kabelek od szczotki łącze z lewym kabelkiem stojana i podłączam pod minus a prawy kabelek od szczotki łącze z prawym kabelkiem od stojana i podłączam plus czyli lewy+lewy a prawy + prawy i to pod 230 V

Znowu błąd.
    Mówiłem, że jedno wyprowadzenie szczotki łączysz z jednym wyprowadzeniem stojana, i to połączenie zostawiasz w spokoju. 230V podłączasz do drugiego wyprowadzenia szczotki i do drugiego wyprowadzenia stojana.(Ich ze sobą nie łączysz!:wink:)

Może to zdjęcie pomoże:
    Zachowałem kolory wynikające z Twojego posta. Kolorem pomarańczowym oznaczyłem cewki oraz połączenia wewnętrzne.

Pozdrawiam,
    Karol
  • Poziom 9  
    Witam czyli teraz chyba rozumiem czyli 230v czyli minus wchodzi na szczotke nr 1 z lewej strony nastepnie przechodzi na szczotke nr 2 z prawej strony nastepnie wychodzi na stojan prawy i wychodzi lewym przewodem stojana i nastepnie pod plus czyli ma byc obwód zamkniety ok narazie dziekuje z góry jak cos bedzie nie tak to sie odezwe chyba ze przesle zdjecie tego silnika tak zeby było widac wszystkie przewody a tak poza tym to widze ze jest pan z Łodzi ja mam tam rodzine
  • Poziom 19  
    Witam
    Dokładnie tak.
    Ostrzegam przed bardzo wysoką prędkością rzędu 11000 obr/min.

P.S. Na tym forum zwracamy się do siebie " per Kolega" albo "per Ty", a nie " per Pan".

Pozdrawiam,
    Karol
  • Poziom 9  
    Witam KAROLU dziekuje za konkretne info jak podłacze ten silnik tam ci znac a to ze sa duże obroty to ja wiem dlatego najpierw go zamontuje na stale i wtedy pod 230v dziekuje raz jeszcze
  • Poziom 9  
    CZESC KAROLU PODŁACZYLEM TEN SILNIK I DZIALA BARDZO DZIEKUJE ZA INFORMACJE