Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stereo do salonu do 2000zł.

14 Cze 2013 10:35 5061 22
  • Poziom 9  
    Witam,

Potrzebuje porady (to moje pierwsze stereo do tej pory muzyki słuchałem z komputera na głośnikach logitech za 200zł).

Chciałbym kupić stereo do salonu i podłączyć je do TV Panasonic47et60.
    Niestety mam mało miejsca (z jednej strony TV są drzwi do kuchni a z drugiej wysoka szafka potem ściana)
    Dlatego kolumny jestem zmuszony powiesić nad TV (jest tam 30cm miejsca na wysokość).

Z zestawu chcę używać głównie do słuchania muzyki i czasem do jakiegoś filmu.
    Muzyka bardzo różnorodna głównie rock, pop, klasyczna, +wszystkiego po trochu z radia (eska rock,eska, kolor itp) może z wyjątkiem ostrego metalu (metallica to max jeżeli chodzi o ciężkość muzy dla mnie) i ostrego techno/rave czy jak się tam zwą takie ostre łupanki.

Cena to max 2000zł najchętniej 1500zł.
    Czy w takiej cenie da się coś wybrać?

Bardzo proszę o podanie jakiegoś przykładowego zestawu.
  • OptexOptex
  • Poziom 8  
    Wzmiacniacz - http://allegro.pl/philips-fa-960-grundig-fine-arts-a-9000-marantz-pm-i3293725207.html (przy czym negocjowałbym cenę - co najmniej wysyłka w cenie).

http://allegro.pl/kolumny-mission-733-oryginalne-rewelacja-hi-fi-i3320359648.html Te kolumny obecnie samemu sprzedaję i w sumie w tej cenie trudno znaleźć coś co zagrałoby lepiej. Jeśli masz możliwość dojazdu zapraszam do wlkp. U mnie z bliźniaczym wzmacniaczem Grundig a9000 grało to dość przyjemnie.

Źródło : jakiś przyzwoity dac/ karta dźwiękowa jeśli będzie to komputer. Lub CD - ale w tym wymiarze nie pomogę.
  • Poziom 8  
    Przepraszam, dopiero teraz doczytałem że kolumny będą musiały wisieć przy ścianie. W takim przypadku o bass refleksie nie ma mowy i musi to być coś w obudowie zamkniętej. JBL Control samemu posiadałem. Nie powalały jakością oferowanego dźwięku, ale do kina czy do jakiegoś lokalu usługowego są więcej niż zadawalające. Nie mniej jest to kwestia indywidualnych preferencji brzmieniowych dlatego nawet je proponowałbym Ci w miarę możliwości odsłuchać. Na Twoim miejscu mocno zastanowiłbym się czy nie dałoby się jakoś wygospodarować miejsca na jakieś nieduże kolumny podstawkowe. Na allegro ktoś obecnie sprzedaje fajne dantaxy. Nie sugeruj się ceną podaną przez sprzedającego w aukcji, bo to jakaś fikcyjna aukcja. Pójdą za sporo mniej, a mogą brzmieć ciekawie. (Samemu planowałem je zalicytować, ale ilość wydatków nie pozwala).
  • Poziom 12  
    pdi90 napisał:
    Przepraszam, dopiero teraz doczytałem że kolumny będą musiały wisieć przy ścianie. W takim przypadku o bass refleksie nie ma mowy i musi to być coś w obudowie zamkniętej

hmm... poważnie? Możesz wytłumaczyć dlaczego?
    Jeśli chodzi o JBL Control 1 to dla mnie spodobało się ich brzmienie (jak na te gabaryty), nieco zimne, ale brzmią poprawnie, jak dla mnie :D
  • Poziom 9  
    Niestety nie wcisne stojących kolumn, bo nie mam miejsca. (musiałbym całkowicie przemeblować/przeprojektować salon co jest nie do zrobienia bo jest nowy może za 20 lat :))

Zaczynam się już zastanawiać nad jakąś miniwieżą ... tylko jaką ?
  • OptexOptex

• Poziom 26  
    Proponuje podwieszane monitory z przednim bas-refleksem
    http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/4638335

i wzmacniacz
    http://www.skapiec.pl/site/cat/34/comp/4286155

Rozsądnie byłoby dołożyć do tego najprostszy przetwornik DAC, żeby wyciągnąć cyfrowo dźwięk z telewizora - to znacznie poprawi jakość brzmienia
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3306/comp/5663954

I do tego kable Melodika, żeby był ciepły przyjemny dźwięk z miłym dla ucha basem
  • Poziom 9  
    Dałoby rade zamienić ten wzmacniacz na jakiś tani amplituner stereo. Radia mi brakuje w zestawie.

• Poziom 26  
    Pioneer SX-20 wyjdzie najtaniej jak sądzę
  • Poziom 12  
    @pdi90 - możesz mi wytłumaczyć skąd wytrzasnąłeś tą teorię, że skoro kolumny podwieszane to tylko zamknięte obudowy? Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić, czemu nie może być to BR...

Cytat:
    I do tego kable Melodika, żeby był ciepły przyjemny dźwięk z miłym dla ucha basem

Przecież kable nie zmieniają brzmienia :D Chyba, że naprawdę postarać się o nieprzyzwoicie kiepskiej jakości kabel, to może wtedy tak. Zwykły kabel OFC 2x1,5mm2 będzie aż nadto do niedużej mocy kolumienek.

@kebziunt - moim zdaniem nie warto brać miniwieży przy twoim budżecie, bo w tej cenie uda ci się skompletować fajny zestaw. Koledzy wyżej dobrze radzą, rozejrzyj się nad monitorami, amplitunerem/wzmacniaczem i jak zostanie grosza możesz pokusić się o jakiś DAC.
  • Poziom 9  
    A co myślicie o kolumnach Dali Zensor 1 ? Trochę bardziej pasują mi rozmiarowo w stosunku do polecanej : Indiana Line Tesi 260
  • Poziom 12  
    Jedne i drugie kolumny wyżej są ok, do głowy przychodzą mi jeszcze B&W DM110, grają niesamowicie. Może byś je zmieścił wieszając np. poziomo? Myślę, że jak znajdziesz używki za parę stów to warto, mimo iż nie są to nowe kolumny. Dotychczas DM110 to jedne z ciekawszych kolumn jakie słyszałem...
  • Poziom 9  
    O właśnie o tym zupełnie nie pomyślałem. Czy są jakieś przeciwwskazania do wieszania kolumn poziomo ? (Poziomo weszły by mi wszystkie wyżej wymienione kolumny bez problemu i miałbym ogólnie większy wybór)

• Poziom 26  
    Zasadniczo nie ma żadnych
  • Poziom 9  
    Witam jeszcze raz. Po przemyśleniu sprawy i wymierzeniu mebli :). Zdecydowałem się na dwa wyjścia :

1) Harman Kardon MAS 101

2) to Amplituner DENON DRA F109 + jakieś głośniki (tylko jakie ?) (wybrałem kilka modeli : (Monitor Audio BX2, Indiana Line Tesi 260 N ,Magnat Quantum 653)

Nie może być inaczej ponieważ nie mam miejsca na zwykły amplituner, choćbym nie wiem jak kombinował nie wejdzie a salon jest świeżo umeblowany i szybko zmiany nie będzie.

I teraz Harman podoba mi się ze względu że ma wszystko : optykiem połączę z TV będe miał dostęp do muzyki po DLNa do tego możliwość odtwarzania płyt i mp3 z pendriv'ea.

Jeżeli chodzi o drugi zestaw amplituner podłączam pod TV optykiem muzykę puszczam tylko po DLNA + mam radio.

Do tego głośniki wszędzie się naczytałem że to najważniejsza część zestawu także podejrzewam że tu można wybrać coś lepszego niż w Harmanie. Do tego będzie to zestaw chyba bardziej rozwojowy. Do dobrych głośników (może kiedyś) kupie lepszy amplituner itp.

Cena obu zestawów to około 2000zł. Tylko teraz co lepiej zagra i jeżeli Denon to jakie głośniki wybrać w cenie do 1000zł (założenie, że będą one wisieć nad TV poziomo).

Wiem że powinienem wysłuchać sam i wybrać co lepiej zagra, ale nie mam takiej możliwości.
    Nie chce poprostu popełnić jakiegoś głupiego błędu i kupić np. głośników, które będą za mocne w stosunku do ampli albo takich, które się nie będą nadawały do powieszenia na ścianie itp...

• Poziom 26  
    Harman i Indiana to doskonałe połączenie :)
  • Poziom 9  
    Ale to chyba nie możliwe bo musiałbym kupić całą wieżę + głośniki co by wyszło > 3000zł.

Niestety nie wiedziałem żeby gdzieś sprzedawali sam amplituner :(.
  • Poziom 38  
    DENON D-M39
    lub
    PANASONIC SC-PMX9
    a może dołożysz do
    DENON CEOL 2 RCD-N8
  • Poziom 20  
    Lepiej będzie grał pioneer p1 od tego panasonica.
  • Poziom 11  
    Właśnie rozpakowałem SC-PMX7 EG-K
    Zakup jako grajek do kuchni ok 25m2 aby przy robieniu kotleta żonie było przyjemniej. Nie jestem znawcą sprzętu ani jakości dźwięku. Gra bardzo przyjemnie z radia, CD i pliki mp3 z telefonu poprzez bluetooth. Na razie nie udało mi się starego laptopa sparować (nie widzą się ). Przy pokrętle głośności na max czyli 50 szum (smażonej cebulki) wydobywający się z kolumn jest słyszalny dopiero ok. 5cm od głośnika - bardzo fajnie. Regulacja głośności bardzo płynna również w zakresie bardzo niskich wartości np. 1 do 10 nie ma efektu skokowej zmiany głośności. Bardzo przyjemnie pracuje enkoder do zmiany głośności, równo z wyraźnym oporem bez skoków i zgrzytów. Pilot do rozpracowania praktycznie bez czytania instrukcji. Instrukcja łatwa w odszyfrowaniu.

Wizualnie jest przyjemne choć mam kilka uwag :
    Gniazdo usb – jest skrzywione (sprzęt fabrycznie nowy) przyciski pod wyświetlaczem są troszkę przesunięte względem obudowy (nie tak jak w sprzętach za 200-300PLN ale jednak troszkę). Mocowanie kabli głośnikowych w dotyku i wyglądzie jest odpustowe. Kolumna patrząc od tyłu ma nie oklejoną krawędź tylko pomalowanego na czarno paździocha. Nie widać tego na co dzień a jednak troszkę razi (pewnie to standard w kolumnach z tej pułki cenowej).

Próby z kolumnami Unitra Tonsil 40W 4 omy z pasywną membraną dały bardzo ciekawe wrażenia, zdecydowanie lepszy bas co nie powinno dziwić ale zestaw na oryginalnych kolumnach też sobie radzi i to dla mniej wymagającej osoby lub sytuacji jest aż nadto niż wystarczające. Ładniej te kolumny grają

Dioda odbiornika pilota jest nisko i jeśli ktoś planuje umieścić sprzęt głębiej na półce lub komodzie może mieć problem z cieniem jaki będzie dawać podłoże. Jak grajek jest ustawiony na krawędzi wszystko działa ok.

Co mnie razi i to bardzo to informacje jakie można znaleźć w Internecie na temat tego modelu i wyższego. Dokładnie to razi mnie to czego nie mogę znaleźć czyli dokładnej specyfikacji i rzetelnej informacji na temat modelu sprzedawanego w Polsce.

Patrząc na stronę Panasonic.com.pl dla modelu SC-PMX7 (bez dalszej części nazwy modelu czyli np. EG-K czy DB-model dostępny w UK) Informacje są skąpe – na Panasonic.com.uk jest znacznie obszerniejszy opis. Model SC-PMX9DB jest opisany lepiej, jest film przedstawiający model … SC-PMX7DB i podane jest że ma funkcję DAB i DAB+ . Po kliknięci w „zobacz wszystkie specyfikacje” nie dowiemy się niczego o DAB – co by wskazywało na to że nie ma tej technologii. Na stronie z UK o modelu SC-PMX9DB jest w punkcie tuner : 30-FM/20-DAB/20-DAB Plus co jednoznacznie mówi jak jest. Na aukcjach w PL w specyfikacji nie ma inf. na temat DAB natomiast zdjęcia przedstawiają wersję SC-PMX7DB (sprzedawana EG-K) i na obudowie w prawym dolnym rogu jest „DSB DAB+”
    Co troszkę może wprowadzać w błąd. To co wiem to model SC-PMX7 EG-K który posiadam nie ma DAB choć kupując nie byłem tego pewny.

Za bardzo marudzę czy jednak coś w tym jest?