Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Fideltronik Ares 700 - bardzo krótki czas pracy na AKU

bartek_em 26 Cze 2013 09:56 1053 2
  • #1 26 Cze 2013 09:56
    bartek_em
    Poziom 8  

UPS Fideltronik Ares 700 - bardzo krótki czas pracy na AKU
    Witam,

Mam nowy komputer i w/w UPS-a. Gdy tylko UPS wejdzie w prace na baterii to za niespełna 20 sekund piszczy ze bateria już jest słaba (program też daje taki komunikat). W instrukcji jest napisane, że taki dźwięk oznacza ze jeszcze minuta mu została. Pomyślałem, że może źle dobrałem tego UPS-a do mojej konfiguracji, ale po przeliczeniu ile każdy podzespół bierze to raczej nie to.

Dodam ze działo się to, kiedy komputer był bez obciążenia.

Mam 3 dyski HDD - które według producenta biorą razem 14W
    Karta graficzna bierze 109W bez obciążenia
    Procesor nie wiem ile bez obciążenia, ale maksymalnie ma brać 84W
    i Monitor 75W, a do tego zasilacz 750W 85+

Wszystko daje razem (biorąc pod uwage maks. przy procesoze kiedy bierze dużo mniej) - 281 W.

UPS fideltronik.com.pl/pl/ares-700,76.htm

700VA - 420W.

Co może być? UPS z jakąś wadą? Dodam ze przed przechodzeniem w stan na bateri pracował pare dni więc się bateria zdążyła naładować.

0 2
  • #2 26 Cze 2013 11:26
    sq9cwd
    Poziom 27  

Sprawdź datę produkcji UPSa, jak się da to akumulatora. Objaw jest taki, jakby zasilacz długo przeleżał w sklepie/hurtowni i bateria nie trzyma pojemności.

0
  • #3 26 Cze 2013 11:38
    bartek_em
    Poziom 8  

Data produkcji 3 kwietnia 2013.. Akumulatora nie bardzo sprawdzę bo bym musiał go otwierać pewnie. A jest plomba więc wolał bym jej narzazie nie ruszać.

edit.
    Tak jak myślałem. wada zasilacza. Dzwoniłem do Fildeltronika i powiedzieli ze,mam wysłać im i sprawdzą co jest.

0