Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch wae-20460 - Hałasuje

mkapi 26 Cze 2013 21:53 2259 13
  • #1 26 Cze 2013 21:53
    mkapi
    Poziom 12  

Mam problem ze swoją pralką
    Zaczeła halasować przy wirowaniu
    Czy ktoś wie czy to łożysko czy coś innego?
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_zC-yp_19rA[/youtube]

0 13
  • #2 27 Cze 2013 07:05
    ozy2001
    Poziom 28  

Bardzo możliwe, że to łożysko.
    U mnie było podobnie. Uszczelnieni łożyska zakończyło żywot i dostała się tam woda.
    Podczas wymiany uważaj na bęben, żeby nie pokrzywić.

0
  • #3 10 Gru 2014 22:49
    softpro
    Poziom 11  

Łożysko mam ten sam problem, bęben wyjęty, tylko nie wiem jak się do niego dobrać, ktoś w BOSCH wymyślił sobie zatrzaski. Jest to polska produkcja BOSCHA. TAbliczka znamionowa WAE20460PL dalej również Made in Poland.

Czytam fora i ludzie różnie piszą. Jedni że ten model ma rozbieralny bęben, drudzy zaś nie. Mi się wydaje że jednak jest rozbieralny tylko potrzeba sposobu.

Może ktoś już wcześniej rozbierał bęben w tym modelu pralki.

0
  • #4 11 Gru 2014 00:15
    jasko_1959

Specjalista AGD

softpro napisał:
    Łożysko mam ten sam problem, bęben wyjęty, tylko nie wiem jak się do niego dobrać, ktoś w BOSCH wymyślił sobie zatrzaski. Jest to polska produkcja BOSCHA. TAbliczka znamionowa WAE20460PL dalej również Made in Poland.

Czytam fora i ludzie różnie piszą. Jedni że ten model ma rozbieralny bęben, drudzy zaś nie. Mi się wydaje że jednak jest rozbieralny tylko potrzeba sposobu.

Może ktoś już wcześniej rozbierał bęben w tym modelu pralki.

Rozbieralny. Trzeba umiejętnie odginać te zatrzaski, jednocześnie próbując rozszerzyć zbiornik. Trzeba uważać, żeby go nie podziurawić, nie poniszczyć, nie urwać zatrzasków. My robimy to zawsze we 2 osoby używając 2-3 płaskich wkrętaków (2 dużych do rozpychania zbiornika, 1 małego do "wciskania" zatrzasków). Namęczysz się przy tym niemiłosiernie.

Jeśli jednak jakiś fachowiec ma inny sposób na jego rozbieranie-chętnie dowiem się czegoś nowego :)

0
  • #5 11 Gru 2014 00:25
    softpro
    Poziom 11  

Temat rozwiązany znalazłem info mówiące o tym że zaczepy należy ściąć, gdyż są fabrycznie zaciśnięte i nie uda się ich łatwo odbezpieczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=XaFF2-Rl8Nc

P.S.
    Próbowałem rozszczelnić zbiornik, niestety nie udało się, nawet klika cieniutkich płaskich śrubokrętów nie dało rady, próbowałem zakładać małe plastikowe kliniki i też nic z tego. Mój bęben nie był ruszany od nowości.

0
  • #6 11 Gru 2014 06:11
    skryn
    Admin grupy AGD

jasko_1959 napisał:
    Jeśli jednak jakiś fachowiec ma inny sposób na jego rozbieranie-chętnie dowiem się czegoś nowego :)

Młotek, przecinak i zrywasz te zatrzaski, które nie są do niczego potrzebne.
    Zresztą tak jest w instrukcji serwisowej.

0
  • #7 11 Gru 2014 10:00
    jasko_1959

Specjalista AGD

A jak potem drogi skrynie to połączyć ponownie? Bo nie mając zatrzasków, chyba będzie problem ze szczelnością?

0
  • Pomocny post
    #8 11 Gru 2014 11:23
    luk_jag
    Specjalista AGD

jasko_1959 napisał:
    A jak potem drogi skrynie to połączyć ponownie? Bo nie mając zatrzasków, chyba będzie problem ze szczelnością?

Silikon i dwie no może 3 dodatkowe śruby i git.

0
  • #9 11 Gru 2014 12:58
    jasko_1959

Specjalista AGD

a w którym miejscu je wkręcać? bo fabrycznie chyba nie ma takich otworów?

0
  • Pomocny post
    #10 11 Gru 2014 13:30
    TONI_2003
    Moderator

jasko_1959 napisał:
    W którym miejscu je wkręcać? bo fabrycznie chyba nie ma takich otworów?

Czy przypadkiem tak to w realu nie wygląda jak poniżej?
    Bosch wae-20460 - Hałasuje

0
  • #11 11 Gru 2014 13:40
    jasko_1959

Specjalista AGD

I nie macie Panowie problemów później z przeciekami? jak poucinacie te zaczepy? Bo wiecie, ściąć łatwo, a potem będzie zabawa jak nie będę mógł tego skleić ponownie.

0
  • #12 11 Gru 2014 21:46
    skryn
    Admin grupy AGD

jasko_1959 napisał:
    I nie macie Panowie problemów później z przeciekami? jak poucinacie te zaczepy? Bo wiecie, ściąć łatwo, a potem będzie zabawa jak nie będę mógł tego skleić ponownie.

Żarty sobie Kolega robi?
    Tam jest tyle śrub skręcanych fabrycznie, że dodatkowe miejsca na ewentualne nowe śruby celu nie mają. Zaczepy są zbędne, o czym informuje fabryczna dokumentacja serwisowa. Te zaczepy należy fizycznie usunąć przy wymianie łożysk. Widzę, że Kolega nie ma pojęcia o tym sprzęcie i chyba pierwszy, bądź drugi raz robi go na łożyska.
    Co cieknie? Gdzie cieknie?
    A ciekawe, jak wymienia amortyzatory w tym sprzęcie?
    To dopiero jest zagadka...
    Ale to odrębna kwestia, na zupełnie inną dyskusję.

0
  • Pomocny post
    #13 13 Gru 2014 14:36
    jasko_1959

Specjalista AGD

skryn napisał:
    jasko_1959 napisał:

Widzę, że Kolega nie ma pojęcia o tym sprzęcie i chyba pierwszy, bądź drugi raz robi go na łożyska.
    Co cieknie? Gdzie cieknie?

Trafiłeś w dziesiątkę-dwa, lub trzy razy naprawiałem ten sprzęt, stąd moje pytanie jak to robić, czy nie cieknie po skręceniu (bo nie pamiętałem dokładnie ile idzie tam śrub-i czy w ogóle idą).

No i przede wszystkim nie wiedziałem, że te zaczepy trzeba zrywać. Stąd moje pytania. No ale od tego chyba jest te forum, żeby można było się czegoś nowego uczyć.

A co do cieknięcia-miałem (naprawiając pierwszy raz) taką sytuację, że zaczepy od strony silnika mi się nie spięły, i zbiornik przeciekał. No ale teraz, jak już wiem jak się za to zabrać, będę fachowcem od Boscha pełną gębą :) Przynajmniej w kwestii rozbierania takich zbiorników 8-)

0
  • #14 13 Gru 2014 15:11
    skryn
    Admin grupy AGD

jasko_1959 napisał:
    No i przede wszystkim nie wiedziałem, że te zaczepy trzeba zrywać. Stąd moje pytania. No ale od tego chyba jest te forum, żeby można było się czegoś nowego uczyć.

Dokładnie! :)
    Nie irytuj się więc, jak ktoś Ci dosłownie powie prosto w twarz o pewnych niedociągnięciach.
    Bardzo szanuję osoby, które biorą to na klatę! :spoko:
    Pozdrawiam.

0