Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp Symbol ls2008 - Łączenie kasy Sharp A227P z czytnikiem kodów LS 2008 RS232

27 Cze 2013 22:15 2103 2
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam kasę Sharp ER-A227P i chciałbym ją połączyć z czytnikiem kodów Symbol LS 2008. Problem polega na tym że posiadam Kabel do czytnika ale PS2. Wiem że będę musiał podać zasilanie na czytnik. O ile rozpiskę pinów czytnika posiadam to do kasy nie mogę znaleźć.
    Sharp Symbol ls2008 - Łączenie kasy Sharp A227P z czytnikiem kodów LS 2008 RS232
    Posiadam kabel NULL-MODEM DB9 RS232 COM F-F i komputerowo łącze się z kasą. Lecz nie wiem jak przepiąć piny z ps2 na rs232.
    Kabel PS2 do skanera to: cba-k01-s07par
    Czy talowy adapter mi wystarczy? [url=]http://allegro.pl/microsoft-x03-55560-adapter-com-rs232-in-ps2-in-i3336593973.html[/url]
    Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Dzień dobry, podepnę się pod temat.
    Posiadam również kasę Sharp ER-A227P. W związku ze zmianą przepisów zwiększy mi się znacząco ilość kodów zapisanych w kasie. Dla wygody sprzedaży postanowiłem zakupić czytnik kodów. Wybrałem się do sklepu, gdzie ku mojemu zdziwieniu powiedziano mi, że zwykły czytnik ze złączem RS232 nie będzie działał z tą kasą, tylko trzeba dodatkowo jakiejś przejściówki. Pracownik sklepu wykonał jeszcze gdzieś telefon i powiedział, że ta kasa w ogóle nie współpracuje z czytnikami. Gdy mu powiedziałem, że w instrukcji jest napisane, że kasa może współpracować z czytnikiem (a nawet jest przykład konfiguracji portu do pracy z konkretnym urządzeniem), to dalej się upierał przy swoim.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się z pytaniem czy ktoś z Was miał do czynienia z tą kasą i czytnikiem lub posiada wiedzę na temat czy zwykły czytnik z interfejsem RS232 będzie z nią współpracował?

Dodam, że kasa jest wyposażona w zwykły wtyk RS232 (M).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 8  
    Tak będzie działać.