Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno nowego telewizora do max 2000zł :)

maciejasty 01 Lip 2013 09:51 1383 6
  • #1 01 Lip 2013 09:51
    maciejasty
    Poziom 2  

Cześć!

Chciałbym zakupić sobie nowy telewizor. Obecnie mam jakiegoś LG bez HD, nie oszukujmy się - jakość jest zła. Jedynie co to ratuję kabel HDMI, lecz obraz nadaje się do oglądania kiedy siedzimy ok. 6 metrów od telewizora, a to dla mnie jest uciążliwe, bo to telewizor 32 cale i to dla mnie mało. Szukam telewizora FULL HD, ok. 40-42 cali. Wołałbym go bez 3D. Ogólnie zależy mi by miał 2x hdmi i 1x usb. Nie chce żadnych zbędnych bajerów. Chce po prostu ostrość obrazu. Dodam, że mam konsolę Xbox 360 w ramach rozrywki i grafika nie jest zadowalająca. Lubie siedzieć z bliska, choć z 4 metrów też jest ok :).

Telewizory jakie podpatrzyłem to modele:

Samsung UE40EH5020

LG 42LN5400

Chce bardzo ładny, wyrazisty obraz do MAX 2000zł. Nie chciałbym tego przekroczyć. Bez bajerów, z góry dziękuję :).

• #2 01 Lip 2013 10:37
    karola44-81
    Poziom 27  

Cześć.
    Od miesiąca mam Samsunga EH5020 ale 32 cale.
    Kupiłem za 1100 zł. Jest full HD i bez żadnych bajerów. Obraz jak dla mnie i po przesiadce z 29" Panasonica - żyleta.
    Programy HD zarówno te z naziemnych nadajników, jak i TVN-y HD z kablówki- bardzo przyjemne.
    Szczerze mówiąc to dość sceptycznie podchodziłem do zamiany kineskopu na LCD. Ale jestem w 100% zadowolony.
    W kablówce mam dostępne także kanały analogowe. Tu jest grzej z obrazem. Smuży czasami, ale tragedii nie ma.
    Nie zaobserwowałem tak zwanej pikselozy na żadnym kanale.
    Pewnie telewizory droższe będą lepiej się spisywały.
    Ja jednak uważam, że te modele Samsunga biorąc pod uwagę ich cenę- są po prostu bardzo bardzo dobre do zastosowania jako telewizor.
    Kolory są ok. Odnoszę wrażenie, że zielony jest jakby za jaskrawy troszkę. Ale jakoś nie powoduje to u mnie odruchu wymiotnego. Reszta barw jest moim zdaniem bardzo dobrze odzwierciedlająca rzeczywistość.
    Standardowe głośniki dają radę. Oczywiście basu nie uświadczysz, ale reszta dźwięków jest dość przyjemna dla ucha. Samo audio jest dość głośne. Jestem bardzo wyczulony na wszelkie syki i wysokie częstotliwości. Tego TV mogę jednak słuchać. Głośniki zamontowane są z tyłu w dolnej części obudowy. Gdy stanę za TV jest oczywiście dużo lepiej słyszalny. Ale jest ok ogólnie.
    Złącze usb dość łatwo dostępne. Filmy, bajki w ogólnie dostępnych formatach i jakości nagrań- na tym ekranie i z Pendrivea usb- moim zdaniem bardzo bardzo dobrze odtwarzane.
    Jakość obrazu bardzo dobra. Tu znowu brak pikselozy. Płynny obraz bez smurzenia. Fajny bardzo prosty do obsługi interfejs włączania filmów z usb.
    Z pilota dostępna pełna instrukcja obsługi tv.
    Pilot jest jakby trochę kiczowaty. Rozmieszczenie przycisków i ich funkcje- mogło by być lepiej. Przyzwyczajony jestem do innych rozwiązań. Szczególnie do spraw związanych z nawigacją po menu.
    Ale sama obsługa pilota nie sprawia żadnych problemów. Już nauczyłem się rozkładu przycisków i w nocy podstawowe funkcje z pamięci da radę wykorzystać. Pilot jest w kształcie półwalca. Nie da się przełączyć programów, czy regulować głośności gdy pilot swobodnie leży na stole. Próba naciśnięcia przycisku powoduje przewrócenie się pilota na plecy.
    W ręce pilot leży fajnie. Zasięg pilota- rewelacyjny w porównaniu z tym od Panasonica. Nie potrzeba specjalnie celować w stronę TV, aby pilot zadziałał.

Podsumowując wszystko. Bardzo fajny telewizorek do oglądania telewizji. Jeżeli ma być tylko telewizorem- za cene ok 1100 zł chyba ciężko na szybko w każdym sklepie znaleźć coś innego.
    Ja polecam.
    Maniacy technologii i i smart TV będą podchodzić sceptycznie.
    Ci, którzy potrzebują tylko telewizora będą zadowoleni.

• #3 01 Lip 2013 11:19
    maciejasty
    Poziom 2  

Extra :). Dzięki za wypowiedź. Tylko chciałbym coś większego :(.

• #4 02 Lip 2013 00:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 02 Lip 2013 21:24
    jacekRCA
    Poziom 25  

To ten sam model tylko że 32 calowy. Jedyne co może się różnić to jakość obrazu, na 32 może być żyleta, a na 40 już niekoniecznie, ale to zależy z jakiej odległości oglądasz. Powinien dobrze wyglądać z mniejszej niż 6 metrów xD !!! Inna sprawa jest w przypadku LG 42LN5400 na własne oczy widziałem obraz jest spoko nawet z bliska, polecam przyjrzeć się z bliska i pobawić np pilotem Magic Remote. Z zasięgiem też nie ma problemu.

• #7 04 Lip 2013 17:08
    Doradca LG
    Poziom 12  

Witam,
    LG 42LN5400 posiada funkcję MHL ułatwiającą przesyłanie danych za pomocą urządzeń mobilnych oraz gwarantuje ich lepszy obraz i dźwięk. Clear Voice II podkreśla ludzki głos w oglądanych programach i redukuje szum tła. Zaletą tego modelu jest wyrazisty obraz i intuicyjne przejrzyste menu. Jeśli chodzi o wejścia, znajdziesz w nim 2x HDMI i 1x USB. Czy jest jeszcze coś co interesuje Cię w tym modelu?

Pozdrawiam,
    Doradca LG

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME