Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 4, TDI 110 - 1998 - jakiś błąd, samochód wariuje - światła, komputer ?

mefis5 05 Lip 2013 00:12 2229 4
  • #1 05 Lip 2013 00:12
    mefis5
    Poziom 1  

Witam,
    mam problem z samochodem. Mianowicie.. samochód został zakupiony pół roku temu i odkąd pamiętam wyświetlało się na komputerze "service insp". Ostatnio auto było u mechanika na wymianie klocków i błąd został usunięty.
    Od tamtego momentu samochód wariuje. Zapala mi się kontrolka od świec żarowych, nie piszczy nic, tylko mryga. Zapalała się z początku tylko przy prędkości 80-100 km/h i w końcu gaśnie.
    Światła w samochodzie, wewnętrzne (nie wiem jak się fachowo nazywają, ale chodzi mi tu o te światełko w środku, nad kierownicą- jak trzeba na chwile zapalić) raz się zapalą, raz nie.. raz jedno się zapali. Światła od otwartych drzwi (tak mam ustawione cały czas) tak samo, raz się zapalą, a raz nie . Na koniec jeszcze, parkuje, kluczyk w ręce, noga na hamulcu, patrze w lusterko i świeci mi się światło stop . I kontrolka od świec żarowych pali się już od 5km/h
    Nie rozumiem, o co chodzi, nie znam się w ogóle na samochodach. Jeśli ktoś kiedyś miał podobny problem, lub wie o co chodzi, to bardzo proszę o jakieś odpowiedzi.
    Muszę od razu lecieć do mechanika czy można tak trochę pojeździć ?

Pozdrawiam !

• #2 05 Lip 2013 06:21
    jokerro
    Poziom 33  

bo vagi tak maja ze jak wyciagniesz kluczyk to stop sie swieci
    podswietlanie wnetrza-zamek swiruje w drzwiach
    kontrolka swiec-sprawdzic czy dziala w aucie kpl oswietlenie pojazdu,sprawdzic swiece zarowe

• #3 05 Lip 2013 06:56
    T5
    Moderator Samochody

Musisz do mechanika. Kontrolka świec żarowych informuje o usterce a nie o spalonych świecach.

• #4 05 Lip 2013 20:19
    Staszek49
    Poziom 33  

Kolego może przyda Ci się ta informacja. Mam taki sam VW i miałem taki przypadek z kontrolką "od świec żarowych" a to: po podpięciu przyczepy spalił mi się bezpiecznik od świateł stopu ( o czym nie wiedziałem) i po pewnym czasie zapaliła mi się ta kontrolka. Oczywiście przestraszyłem się, że będzie jakaś awaria, a ja ciągnąłem jeszcze przyczepę. Gdy się zorientowałem, że nie mam "stopu" założyłem bezpiecznik i kontrolka zgasła. Kolejny raz miałem sytuację, że przedmiotowa kontrolka zapaliła mi się, a przyczyną jak się okazało było to, że światło "stop" paliło mi się ciągle, z tym że nie pamiętam w jaki przypadku migała a w jakim paliła się ciągle. Od tego czasu mam zamontowaną kontrolkę (diodę czerwoną) i na bieżąco mam informację o "stopie".
    Problemy ze światłem wewnętrznym wynikają najczęściej z usterki mikrowłączników w zamku drzwi kierowcy lub urwanych kabli w przelotce drzwi-kabina.

• #5 05 Lip 2013 20:24
    jurekk55
    Poziom 34  

Staszek49 napisał:

Kolego może przyda Ci się ta informacja.

Obwody świateł stop to nie wszystko , potrzebna mu diagnostyka , a nie gdybanie

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson