Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini wieża LG FFH -299- problem z laserem.

slawoslaw 06 Mar 2005 07:22 2907 8
  • #1 06 Mar 2005 07:22
    slawoslaw
    Poziom 18  

Witam . Mam problem ze swoją wieżą. Od 3 lat nie czytała płyt. Ostatnio więc zabrałem sie za naprawę tej wieży . odkurzyłem ją, laser przeczyściłem. Ale wieża dalej nie odczytywała płyt. więc zacząłem kombinować. Zauważyłem taki malutki potencjometr na płytce obok lasera, przekręciłem go dosłownie minilmalnie w lewo aż go zablokowało. Odpaliłem wieżę no i laser ożył zaczytało płytę tylko jest jeden problem strasznie dziwnie czyta tę płyte( przerywa) ale jak leciutko dotknąłem tego potencjometra to odrazu dzwięk się zmienił i był czyściutki, ale po chwili znowu zaczęło przerywać. Z kolei jak przekręciłem tym potencjometrem troszeczkę w prawo to laser znowu przestał czytać, tylko raz obkręcił pltą i tyle. Wylutowałem ten potencjometr i dzieję się tak samo, laser sie podnośi opada, obraca płytką raz i tyle. Zupełnie nie wiem o co chodzi. Wiem napewno że laser jest dobry, wylutowałem ten potencjometr i napewno go wymienie bo przy wylutowywaniu sie rozleciał złożyłem go ale nie wiem jaka jest jego rezystancja. Czy może ktoś wie jaki potencjometr trzeba tam wsadzić ? LAser ma oznaczenie KSS 213C. Proszę o pomoc, Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 06 Mar 2005 08:39
    ARservice
    Poziom 21  

Witaj.Najlepiej jest kupić nowy laser,ten jesli podkrecasz to moze ci pograc bardzo krótko jakies 3 miesiące ,niestety to się wypala a ty podkrecasz czułośc,koszt tego nie jest wielki a masz conajmniej rok ze bedzie grało.pozdrawiam

0
  • #3 06 Mar 2005 10:35
    radmos
    Poziom 16  

jest to poteciometr o wartości 3,3kom, ale lepiej wymien laser na nowy koszt laseru 30- 35zł

0
  • #4 07 Mar 2005 10:54
    slawoslaw
    Poziom 18  

witam. wymienilem rezystyor na ten 3.3 kohm laser odzyl . tylko teraz nie wiem jak ustawić optymalnie jego czułość, żby ten laser jeszce troszeczke pożył. Czy można ustawic to dokładnie czy trzeba po "omacku":) Pozdrawiam

0
  • #5 07 Mar 2005 12:19
    radmos
    Poziom 16  

musisz wybrać taki punkt tak aby czytał jak najlepiej cd

0
  • #6 07 Mar 2005 17:51
    slawoslaw
    Poziom 18  

witam. probowalem wyregulowac ale sie nie dalo...dalem jak najmniejsza rezystancje (bliska zeru) i czytnik sie odpalil czytalo plyte, ale niestety strasznie przerywalo , a gdy zwiekrzylem rezystancje na potencjometrze to wogule juz nie chcialo zakrecic plyta. nie wiem czy to wina lasera czy jakiegos innego ukladu. Bo jak delikatnie rusze trybkiem ktory steruje polozeniem lasera to czysciutko gra przez dwie trzy sekuny , a potem znowu zaczyna przerywac. Byłem w sklepie i pytałem sie o model lasera kss 213c i mieli ale za 60 zl. To sporo jak za taki chinski laser(gwarancja 6 miesięcy). Czy w ogule moge go kupić taniej . Jak tak to gdzie ( o ile wymiana lasera tutaj w ogule pomoże) . Pozdrawiam :)

0
  • #8 15 Lip 2005 00:46
    krzys_8x
    Poziom 13  

Zdecydowanie polecam wymiane lasera. Niskie koszty.

0
  • #9 13 Lis 2005 11:39
    slawoslaw
    Poziom 18  

wymieniłem na laser KSS 213 C Sony . wymiana bezproblemowa . Laser kupiłem w sklepie za jedyne 35 zł. tylko nie powiedzielil mi w sklepie że laser posiada zabezpieczenie antystatyczne w postaci zworki ( ale czego z czym to nie mam zielonego pojęcia) w każdym bądz razie trzeba było to rozlutować dwie ścieżki. Po wymianie wieża bez problemu przeczyta każdą płytkę . Dziekuję wszystkim za zainteresowanie . Temat zamykam

0
  Szukaj w 5mln produktów