Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana lasera KSS-213C i nie działa!!!

08 Gru 2006 20:04 2420 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Posiadam taką małą miniwieżę NO NAME i mam problem z odtwarzaniem płyt CD.
    Na początku objawiało się to tym że na wyświetlaczu pojawiał się napis "no disc". Więc pomyslałem że to laser. Rozkręciłem wieże i podregulowałem laser KSS 213C (taki się tam znajduje) tym potencjometrem. Płyty zaczeły chodzić. Ostatnio znowy pojawiło się no disc, próbowałem regulować laser ale to nic nie dało. Zamówiłem nowy wraz z mechaniką. Po wymianie na nowy płyta ruszyła do razu. Ale gdy chciałem przejść na ostatnią ścieżkę laser zaczał świstać a silnik tak się szybko zaczął kręcić że aż wieża drżała. Więc pomyślałem że coś z silnikiem. Założyłem stary silnik z nową głowica i teraz nic nie chodzi. Nawet nie zakręci silnikiem - od razu pokazuje się no disc. Założyłem też nowy silnik ze starą głowicą i to samo - nie kręci silnikiem i od razu pojawia się no disc.
    Zworę oczywiście rozlutowałem. Podpowiedzcie proszę co to może być.
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 19  
    Diagnoza trafna. A za jaką kasę kupiłeś ten laser?
  • Poziom 24  
    Potencjometrem którym kręciłeś ustawia się czułość lasera.Natomiast regulację przeprowadza się maleńkimi śrubkami znajdującymi się przy samym laserze zazwyczaj jest ich dwie lub trzy.Objaw bardzo szybkiego rozkręcania płyty wskazuje na konieczność właśnie regulacji tymi śrubkami.
  • Poziom 10  
    Za laser zapłaciłem 25 zł.
    A co do redulacji to czy trzeba regulować nowy laser. Nie chciał bym przy nowym nic grzebać bo ma pół roku gwarancji i jeśli jest zepsuty to mi tego nie uznają.
    A czy może być to taśma łącząca laser z elektroniką??
  • Poziom 19  
    Za 25 zł. to na pewno kupiłeś półsprawną chińską podróbkę. Miałem kiedyś tak z KSS210. Odeślij to jak najszybciej i odzyskaj kasę. Nowego lasera nie powinno się regulować. Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Orginały oscylują w cenach 60-80 zł. więc dziwię się, że mają tak tanio. To bardzo podpada... Ale nie zmienia to faktu, że kupiłeś szrot.