Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-X5500BT - Regulowane podświetlenie radia

12 Lip 2013 10:27 2913 6
 • Poziom 11  
  Witam, ostatnio zamontowałem w V40 radio Pioneer DEH-X5500BT. Ogólnie bardzo fajny sprzęcik lecz jest jedno ale. Nie mogę dojść do regulacji podświetlenia. Jest funkcja dimmer która teoretycznie za to odpowiada. Ale właśnie, gdy ją włączę jasność podświetlenia zmniejsza się minimalnie. Jak w dzień to nie robi wielkiej różnicy tak nocą daje po oczach.
  Z kabli za bardzo nic nie wynika - jest standardowo +, -, stacyjka, antena i głośniki. Jest jakaś szansa żeby to ogarnąć ? W złączu kostki przy radiu są 4 nie wykorzystane piny, może któryś z nich za to odpowiada ?
 • Poziom 11  
  Przeszukałem już znaczną część internetu i nadal nic. Jest ktoś w stanie podpowiedzieć coś ? Czy jedynym rozwiązaniem są dodatkowe rezystory/potencjometr który raczej odpada ze względu na ingerencje w radio.
 • Poziom 10  
  Mam ten sam problem, napisałem nawet do do serwisu i taką oto odpowiedź otrzymałem:

  Witam.

  Niestety na schemacie nie ma w złączce i nie ma wejścia ILUMI.
  Proszę dokładnie zapoznać się w opisie, co oznacza funkcja DIMMER.
  Powinna być opisana.
  Pozdrawiam.

  ELSER S.C. B. Czapnik , L.Górniak
  ul.Platynowa 8
  00-808 Warszawa
  tel - 22-6201254
  Otwarte: Pn - Pt w godz. 9.00 - 17.00

  Zadzwonię jeszcze do centrali i zobaczę, co mi powiedzą.

  Radyjko bardzo fajne tylko razi po oczach w nocy...
 • Poziom 11  
  Dokładnie tak, nocą daje po oczach chociaż da się przyzwyczaić. Kwestia też ustawionych kolorów. U mnie ta funkcja dimmer działa choćby w ogóle - zmiana jasności to jest zaledwie kilka/kilkanaście procent.
 • Poziom 10  
  Ja mam ustawiony kolor "żarówkowy" czyli złoty, ale nadal mnie to nie urządza...
  Niestety na kostce ISO nie ma kabla odpowiedzialnego za ILLUMI
  Trochę mnie irytuje fakt iż w polskiej instrukcji napisane jest że Dimmer odpowiada za ściemnienie radia po włączeniu świateł a nie ma schematu podłączenia tej funkcji...
 • Poziom 11  
  Po konsultacji z serwisem pioneera dowiedziałem się że to radyjko nie ma regulacji siły podświetlenia - w polskiej instrukcji jest po porostu błąd.

  Jeśli kogoś razi po oczach, to gość z pomocy doradził aby w menu>ilumination>rodzaj podświetlenia (przyciski czy wyświetacz)>(kręcimy do wybrania)custom. Po wybraniu custom należy przytrzymać wciśnięte pokrętło multi-control aby pozmieniać składowe koloru RGB na niższe i uzyskać pożądany kolor. efekt jest sporo lepszy. Dla tych co nie czytają instrukcji jedna ze składowych ni może mieć wartości mniejszej niż 20.
 • Poziom 10  
  Czy jest możliwość wyłączenia podświetlenia całkowicie?
  Chodzi mi o problem mocnego świecenia w nocy. Bardzo denerwują mnie świecące diody różnych urządzeń w samochodzie i chciałbym wyłączyć, a nie tylko ściemnić.