Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP G62 - działa na baterii nie ładuje zasilanie mimo nowego gniazda

29 Lip 2013 12:39 4641 8
 • Poziom 8  
  Marka: HP
  Model: G62

  Witam,
  mam problem z HP G62. Laptop działał na baterii do momentu jej wyczerpania. Zasilacz/ładowarka nie ładuje baterii ani też nie umożliwia uruchomienia laptopa. Wymieniłem gniazdo zasilania, jednak problem ten występuje nadal. Po podłączeniu zasilacza przy włożonej baterii i przy próbie włączenia laptopa zaczyna migać 3x dioda przy kablu zasilającym (laptop nie włącza się). Przy wyjętej baterii i próbie włączenia laptopa widać delikatne mignięcie pomarańczowej lampki na gnieździe zasilania, po czym laptop również nie uruchamia się. Włożyłem naładowaną baterię od tego modelu laptopa i wszystko uruchomiło się bez problemu. Jednak laptop mimo nowego gniazda zasilania nie chce się uruchomić. Był testowany na zamienniku 18,5V 3,5A oraz na oryginalnym zasilaczu 18,5 4,75A. Czy może ktoś z was podpowiedzieć gdzie szukać dalej przyczyny tego problemu? Z góry dziękuję za pomoc.
 • Poziom 36  
  Bezpiecznik/dioda przy gnieździe zasilania do sprawdzenia, pomiar pod kątem zwarcia na gnieździe zasilania.
 • Poziom 8  
  spradź oporniki w sekcji zasilania czy żaden nie wybuchł.
 • Poziom 8  
  Dziękuję za szybką odpowiedź. Zrobiłem zdjęcia płyty w okolicach gniazda zasilania, nic nie wskazuje na to aby był jakiś wybuch w tych okolicach, chyba że trzeba szukać gdzieś indziej. Gniazdo zasilania widać na pierwszym obrazku (szyna 7 kabelków):
  HP G62 - działa na baterii nie ładuje zasilanie mimo nowego gniazda HP G62 - działa na baterii nie ładuje zasilanie mimo nowego gniazda

  Gniazdo jest nowe (teoretycznie, bo używane) ale jest ten sam problem co na starym gnieździe.
 • Poziom 22  
  Masz zasilacz z pinem w środku - podaj napięcia ze złącza zasilania (pierwsze zdjęcie) z podłączonym zasilaczem.
 • Poziom 8  
  Witam,
  w pierwszej kolejności wyciągnąłem wtyczkę i pomierzyłem napięcia na samym gnieździe zasilania, wynik 18,9V (gniazdo zasilania sprawne), błędem był zakup nowego gniazda ponieważ na tym starym również pokazuje 18,9V więc jest również sprawne.

  Po podłączeniu gniazda do płyty głównej pomiar (na płycie głównej) wystających pręcików jest również 18,9V więc ładowarka daje prąd stały na płytę mimo to laptop nie odpala na ładowarce ani nie ładuje baterii. Po podłączeniu naładowanej baterii laptop wystartuje i będzie pracował do momentu rozładowania się baterii, w tym czasie nawet na włączonej wtyczce od ładowania bateria nie jest ładowana. Jakieś sugestie?
 • Poziom 22  
  Poszukaj na płycie laptopa jakiegoś bezpiecznika, może padł, sprawdź też układ ładowania zamontowany bezpośrednio na baterii
 • Poziom 36  
  Oddaj komputer do serwisu bo przy Twojej nikłej wiedzy nie widzę większych szans na naprawę. Już sama wymiana sprawnego gniazda plus "fachowy" język o tym świadczą "...wystających pręcików...".
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Zgadzając się z kolegą bmserwis zamykam temat.