Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką kamerę wybrać <proszę o szybką odp>

lukas7 08 Mar 2005 19:49 2554 4
    lukas7
    Level 14  
    Cześć chcę sobie kupić kamerę i chciałbym zapytać o poradę ma ona być do ok 3000zł i na jakie funkcję mam zwracać uwagę i co to są te megapixele-poniżej jakiej liczby ich mam nie kupować kamery
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    KRapicki
    Level 24  
    Hmm, czegoś tu nie rozumiem... Chcesz szybko kupić kamerę za 3000 zł ? Czemu tak ? Czy na pewno chcesz kupić kamerkę czy aparat ? Jeżeli kamerkę to bardzo polecam kamery SONY-ego. Są na prawdę dobre pod każdym względem ;).

Pozdrawiam KRapicki.
    gabik001
    Level 37  
    Popieram kolege. Sony ma dobry sprzet a do tego mnostwo oprzyzadowania. A z tymi megapikselami to jest roznie. Generalnie chodzi o rozdzielczosc matrycy. Ja mam kamerke Sony dcr-trv 950 (na europe chyba 940) z przetwornikiem 3ccd (polecam taki przetwornik w kamerze - dla kazdego koloru osobna matryca) , ekran lcd 3,5" dotykowy (ostatnio sony zaczela robic we wszystkich kamerkach takie ekrany - ulatwiaja prace) i wiele innych funkcji . Oczywiscie mowimy tutaj o formacie miniDV (bardzo mala kasetka a poza tym latwo mozna zgrac na kompa przez zlacze DV/fire-wire) i kamerze cyfrowej (digital handycam czy cus). Maja takze mozliosc zapisu filmu i zdjec na karcie pamieci Memory Stick® .
    Wybor kamer na rynku jest coraz wiekszy ( nie tak jak kiedys jeden moze dwa modele VHS) a kamery sa coraz mniejsze co przemawia ze coraz chetniej sa kupowane - ale i tak aparaty cyfrowe wioda prym na tej plaszcyznie.
    Chyba ze chcesz z polskim menu to jest taka samsunga (ale nie polecam, wogole nie uwazam tej firmy - teraz moge wywolac kontrowersje - ale dla mnie to co koreanskie to nie przemawia) - format miniDV.
    Moze to brzmi jak reklama sony ale naprawde camcordery tej firmy sa godne polecenia.
    Juz na wstepie napisalem na co patrzec. Dobrze jest gdy kamera ma mozliwosc filmowania w ciemnosci (Nightshot), kilka efektow cyfrowych, podkladania dzwieku i wbudowana lampe do oswietlenia planu. To tak podstawowo. Generalnie to wiekszosc kamer posiada te cechy tak wiec zycze udanych zakupow.
    Pozdrawiam
    lukas7
    Level 14  
    Szukałem tej kamerki na allegro ale cena jej jest trochę wysoka to chyba jest ten link www.allegro.pl/show_item.php?item=39512490 no a cena tej 940 jest ok 30% niższa macie może coś tańszego na oku :-) aco sądzicie o tym Panasonic NV-GS120 (www.allegro.pl/show_item.php?item=44025173) czy lepsza jest może jakaś Sony coś takiego Sony DCR-HC42 (www.allegro.pl/show_item.php?item=43412557) proszę o pomoc lub może z seri nie 42 a 39
    gabik001
    Level 37  
    Ta kamerka Dcr-hc 42 moglaby byc. Ma tzw. "inteligenta stopke" (accessory shoe) do podlaczenia roznego wyposarzenia dodatkowego oraz to wszystko co ma miec kamera. JEst tez bardzo ciekawa funkcja punktowego pomiaru ekspozycji i ogniskowania we wskazanym punkcie co przeklada sie na to ze majac obraz na ekranie lcd dotykasz na nim pewien punkt i kamera sama ustawia ostrosc w tym punkcie. Poza tym ma przetwornik HAD-CCD 1Mpix co pozniej widac na ekranie TV (b. dobra jakosc obrazu), jest mala i ma kolorowy wizjer .
    No coz.... kamerka chyba godna polecenia.
    Natomiast za Panasonikiem przemawia tez kilka rzeczy: przetwornik 3ccd, polskie menu, 1,7 Mpix. Natomiast minusy to: brak wyjscia DV (jest tylko USB2.0) , zoom 10x.
    W sumie to polecilbym ta sony , coprawda panasonic jest troche wiekszy co czasami sie przydaje , ale sony ma chyba wiecej funkcji i przynajmniej dla mnie jest b. prosta w uzyciu.
    "Panasonic albo sony - wybor nalezy do Ciebie. Minister zdrowia i opieki spolecznej" :)
    Pozdrawiam