Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP pavilon DV9830us - zaiwieszenie sie systemu i niebieski ekran

05 Sie 2013 12:03 1440 4
  • Poziom 9  
    Witam

lapek odmówił współpracy i tematy tu są podobne ale nie identyczne i z żadnej tu już podanej nie mogę skorzystać bo system na nic mi nie pozwala

Objawy:

wczoraj przeglądałem strony internetowe i nagle zrobiło się coś takiego że ekran wyświetlał obraz jak by za mgłą i lapek zawiesił się bo nie reagował na nic. Po wyłączeniu przyciskiem (przytrzymałem z 5 sek) i włączeniu ponownym uruchomił się i miałem do wyboru 4 sposoby załadowania windowsa viste (awaryjny , awaryjny z sieciami i awaryjny z poleceniami oraz normalny)wybrałem normalny i system się uruchomił pojawił się pulpit i po 2 min nie załadowało mi wszystkich ikonek w pasku , myszka strzałkę poruszałem ale przyciski już nie działały tak samo nie działały skróty klawiszowe żadne jak by system się zawiesił.
    Ponownie hard reset lapka i znowu przy uruchamianiu tym razem wybieram uruchomienie awaryjne i włączyło się przy logowaniu sprawdzanie systemu plików na C: (później dam zdjęcie) i zalogował się do systemu i wyskoczyło okienko że brak jakiejś ścieżki dla jakiegoś programu i nie może go uruchomić , komputer znowu nie reaguje na nic i po około 3 min sam się zresetował i znowu od nowa 4 opcje do wybrania tym razem wybrałem to z poleceniami konsoli czy jakoś tak i znowu uruchomiło się to sprawdzanie plików tylko że tym razem CHKDSK zaczął odzyskiwać pliki utracone (też później podam zdjęcie).
    Coś tam odzyskało i długo ładował się system aż wyskoczył niebieski ekran (oczywiście zdjęcia później)

Po resecie lapka pora na uruchomienie z przywróceniem systemu zatem F8 i opcja wybrana ostatnio działająca wersja systemu czy jakoś tak i czekam czekam czekam a tu nadal nic się nie dzieje i nagle czarny ekran i migający kursor w lewym górnym rogu (szybko w necie wyszukałem że ten objaw to wtedy gdy ekran uwalony lub karta grafiki oraz jeszcze inne przypadłości).

Odszukałem płytę z windowsem i odpalam kompa od nowa - napęd działa płyt e odczytał i uruchamia instalatora klikam dalej i wybieram opcję napraw system oraz testuj pamięci. Testowanie pamięci nie wykazało żadnego problemu z nimi. Następnie wybrałem napraw system i po około 1,5h naprawiania system uruchomił się - znaczy się chciał się uruchomić ale wyskoczył niebieski ekran to samo przy próbie odzyskiwania systemu z ostatniej działającej kopi.

Postanowiłem postawić na nowo system myśląc (trochę trudno w to uwierzyć ale czasem mi się zdarza ) że to wina dysku. Włożyłem nowy dysk i postawiłem na nowo system , ładnie się zainstalowało , aktualizowałem sterowniki i system poprosił o ponowne uruchomienie i tak tak kochany niebieski ekran znowu mnie nawiedził i teraz co jest grane co powoduje że system mi się wywala nawet świeżo postawiony ?

• Moderator - Komputery Serwis
    Użyj MHDD i zamieść SMART dysku tutaj.
  • Poziom 9  
    którego dysku ? starego czy nowego z nowym systemem który powoduje taki sam błąd
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jeśli możesz to zamieść SMART obydwu dysków.
    Sprawdzimy obydwa.
  • Poziom 9  
    próbowałem zrobić smarta ale nie udało mi się tylko nie wiem czy to moja wina czy wina lapka. Aplikacje nagrałem na płytę dvd i może tu jest problem bo lapek nie chciał odczytać tego programu nawet po ustawieniu debugowania z cd/dvd.
    A objawy są coraz gorsze bo na pierwszym fabrycznym dysku lapek łapie już tylko czarny ekran z migającym kursorem a na nowym dysku przy logowaniu wyskakuje niebieski ekran ale tak szybko że nie potrafię nawet odczytać i resetuje się wydając dźwięk piknięcia. Chyba dziś zawiozę go do serwisu bo już brak pomysłów jak go uratować samemu.

Już jestem po diagnozie serwisanta, oba dyski uwalone a lapka udało się reanimować. Serwisant włożył dysk z swojego pawilona dv6700 z systemem windows 8 i lapek uruchomił się - zanim podpiął swój dysk lapka mojego rozebrał na części i z radiatorów od procka i grafiki wyjął dużo syfu w postaci kłębków kurzu. pasta na procku i na chipsecie była już wyschnięta i twarda (musiał skrobać żyletką) a na grafice producent nie dał żadnej pasty/silikonu, czy to celowe by grafika szybko się przegrzała i by serwisy miały co robić ?
    po tych czynnościach laptop ożył i temperatury miał na poziomie 51 dysk , 53-55 procek i 61 grafika
    niestety dyski nie przeżyły mojej próby reanimacji systemu oba uwaliłem w tym jeden tak że nawet sformatować się nie daje i odczytać z niego błędów, z drugiego (oryginała z lapka) udało się zgrać dane , ale przy próbie instalacji systemu zawiesił się, serwisant mówił że prawdopodobnie uwalone jakieś sektory na pierwszych 200 MB i że dziś postara się powalczyć z nim i powycina te uwalone miejsca by dysk działał już jako przenośny do danych.

jak na razie koszta reanimacji to czteropak browara + dzisiaj zakup nowego dyska