Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavillon dv6500 - Niebieski ekran i białe napisy

23 Sie 2012 08:15 2889 15
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam laptopa HP PAVILLON dv6500, mam już go dobre pięć lat. Windows Vista, ale od dwóch lat w serwisie komputerowym poprosiłem o wgranie Windowsa XP.

Otóż problem pojawia się przy włączaniu laptopa, ładuję się i gdy masz już pojawić się ekran startowy, pojawia się niebieski ekran a na nim białe napisy (bardzo szybko to znika, nie jest wstanie przeczytać co pisze). Jedyne co udało mi się przeczytać to jakiś "problem techniczny" + widać same cyferki oraz liczby, np.: 0Fc6780GxF. Później automatycznie się restartuje a na pulpicie cały czas pojawia się chwilowy niebieski ekran z białymi napisami.

Próbowałem włączyć "Tryb awaryjny", jednak to samo...bez zmian.

Przed tym "błędem" lub jakkolwiek to nazwać zmieniałem serwery PROXY. Może w tym problem?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Nagraj film komórką czy czymś start systemu. Jak nagrasz, to przeczytasz co tam pisze i podasz tutaj. To co tam pisze ( kod błędu) powie nam bardzo dużo o Twoim problemie.
  • Poziom 9  
    Nagrałem filmik oraz zrobiłem zdjęcie. A więc pojawia się taki oto tekst:

"Pojawił się problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

UNMOUNTABLE_BOOT VOLUME

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop,
    ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Upewnij się, czy wszelki nowy sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane.
    Jeśli jest to nowa instalacja poproś producenta sprzętu lub oprogramowania
    o wszelkie aktualizacje dla systemu windows, które mogą być potrzebne.

Jeśli problemy będą się powtarzać, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt
    i oprogramowanie. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przes?anianie.???
    Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom
    komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a nstępnie wybierz opcję Tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

***STOP: 0x0000000ED (0x89c8A900, 0xC000009C, 0x000000000, 0x00000000)"
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Przeinstaluj system.
  • Poziom 9  
    ebry napisał:
    Przeinstaluj system.

A jak to zrobić jeżeli podczas kupna laptopa był system Windows Vista, a teraz jest to XP? I czy wszystkie dane, czy gry, pliki a aplikacje będą usunięte?
  • Poziom 10  
    A czy jak zainstalujesz Viste to wszystko działa dobrze?
    Taki problem masz tylko na XP?
  • Poziom 9  
    Nie rozumiem zbytnio pytania. Wszystko napisałem w pierwszy poście:

"Windows Vista, ale od dwóch lat w serwisie komputerowym poprosiłem o wgranie Windowsa XP. "
  • Poziom 10  
    Źle przeczytałem.

Cofam pytanie ;)

PROXY na pewno nie przeszkadza.
    Może po prostu uszkodził Ci się system operacyjny.
    Spróbuj go naprawić z płytki instalacyjnej systemu.
    Jeśli to nic nie da to niestety będziesz musiał jeszcze raz zainstalować system.
    Jeśli nie chcesz nic stracić to możesz najpierw zainstalowac system bez formatowania dysku. Pozgrywac wszystko co Ci potrzebne na pendrive lub płytę, a później jeszcze raz zainstalować już na sformatowanym dysku twardym. Lepiej bo nie będzie bałaganu. Chyba że masz dwie partycje, a na dysku C:\ masz tylko system. Wtedy nie będzie problemu i możesz śmiało formatować, ale tak jak pisałem. Najpierw spróbuj naprawić z płytki od Windowsa XP.
  • Poziom 9  
    Jak mam to zrobić jak mi laptop nie chce się włączyć?
  • Poziom 10  
    Włączasz laptopa i co?
    Masz bluescreen tak?
    Możesz go zbootowac z płyty?
  • Poziom 9  
    Wszystko wyjaśnione jest na górze.

Płyty nie działają bo laptop nie odczytuje płyt...
  • Poziom 10  
    Na górze mam, że masz bluescreena.
    Ustaw bootowanie w biosie na dysk cd i włóz płyte i wtedy Ci odpali.
    A jesli w ogóle Ci napęd nie czyta to spróbuj z napędem na usb.
  • Poziom 9  
    A co z przeinstalowaniem? Jakieś inne sposoby?
  • Poziom 10  
    Tak jak pisałem. Możesz spróbować naprawić system.
    Jesli się uda to nic nie stracisz.
    A jesli nie no to tak jak napisałem wyżej.
  • Poziom 12  
    A reinstalacja z opcją "pozostaw bieżący system plików bez zmian"? Może najpierw coś łatwiejszego spróbować, ten kod przypomina mi jakieś problemy które kiedyś miałem z dyskiem (o ile jeszcze dobrze pamiętam), może sprawdzić w jakim trybie jest ustawiony kontroler sata w BIOS-ie, xp chyba ma z tym duże problemy. Później próba naprawy rozruchu jakimś fixmbr i/lub fixboot, jak to nie pomoże dopiero brać się za reinstalkę.
  • Poziom 10  
    Tak, ale wcześniej XP mu działał więc ustawienia BIOS są ok.
    Jeśli chodzi o pozostawienie systemu plików bez zmian to będzie miał smietnik na kompie. Wszystko co miał przeniesie mu do katalogu windows.old.
    Ogólnie smietnik.
    Tak system się zainstaluje i bedzie śmigał, ale według mnie jest to bez sensu.
    Lepiej chyba już naprawić system płytą od windowsa.
    Nic to nie kosztuje i nic się nie traci.
    Wkładasz płytę jak wykryje system naciskasz "R" i sam naprawia.
    I jesli naprawi to będzie śmigał, a jesli nie to wtedy reinstall.
    A jeśli to nie pomoże to trzeba szukać problemu ze sprzętem. Bo czesto się zdarza, że wyskakuje bluescreen że niby jakiś problem np. z dyskiem czy coś a tak naprawdę po prostu padł system.