Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiroom NC+ poprzez TP Link TL-WR702N

07 Sie 2013 21:46 3333 4
  • Poziom 7  
    Witam,

posiłkowałem się tematami z elektrody, ale nie podołałem, korzystałem głównie z pomocy https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2558685.html tego wątku.

Posiadam mediabox+ czarny i drugi biały nbox hdtv.

Jako router główny posiadam Thomsona TWG870 z vectry, przez co nie mam możliwości logować się na niego.

Kupiłem 2 urządzenia TP Link WR702N i skonfigurowałem jak w/w temacie. Obydwa łączyły się z siecią na laptopie przy wyłączonym Wifi (inernet na nich działał).

Podłączyłem je potem do dekoderów i ustawiłem ręczne IP 192.168.0.20 na czarnym i z kóńcówką 19 na białym. Dekodery połączyły się z routerem prawidłowo, ale dalej biały nie widzi czarnego i nie mogę aktywować usługi multiroom.

Transmiter przy czarnym ustawiony jest na klienta a przy białym na repeter.
    Ktoś ma jakiś pomysł co dalej próbować?

Gdzieś czytałem, że na routerze głównym powinien być odblokowany jakiś zakres portów z naciskiem na 8080 chyba. Niestety vectra nie umożliwia takich działań użytkownikom. Mogę ewentualnie zadzwonić, żeby zdalnie mi to ustawili, ale nie wiem, czy to ma sens?
  • Poziom 20  
    Najpierw sprawdź czy chodzi na kablu, jeśli nie to :
    - czy biały jest przydzielony do grupy 102
    - numery conax i karty pasują
    - czarny ma aktywną zakładkę multiroom
  • Poziom 7  
    Tak na kablu wszystko działało. Na ten moment jest dziwna sytuacja bo niby działa, mimo tego dekodery się nie widzą. Nie wiem jak długo tak pociągnie więc chciałbym, żeby jednak było tak jak powinno.
  • Poziom 20  
    Zwykle jeden dzień, wersja demo. Dla sprawdzenia odłącz wszystko od zasilania. Nie wiem dlaczego, ale w NC+ zalecają by w adresie IP nie ustawiać zer w trzecim polu, tylko np 024. Ostatnio w podobnej do twojej konfiguracji ustawiłem oba routery jako client.
  • Poziom 8  
    Trochę poskąpiłeś z informacjami. Przede wszystkim, jaki multiroom (standard czy premium) i jaki dekoder uzupełniający (z wyświetlaczem czy bez).