Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel OP170B i komputer PC

MirM 15 Sie 2013 14:01 951 4
  • #1 15 Sie 2013 14:01
    MirM
    Poziom 9  

Witam.
    Od pewnego czasu nurtuje mnie następujące pytanie? Czy istnieje możliwość jednoczesnej pracy wizualizacji na panelu operatorskim OP170B i komputerze PC (w komputerze wizualizacja przygotowana i skonfigurowana dla panelu operatorskiego) przy uwzględnieniu połączeń jak na załączonym rysunku? Czy przez RS232 można tylko robić download projektu? Dzięki za odpowiedzi. Wizualizacja zrobiona w Protool Pro 6.0 SP3.

0 4
  • SterControl
  • #2 15 Sie 2013 20:57
    Rkarcz
    Specjalista Automatyk

Nie sądzę. Można zrobić routing Ethernet/Profibus i to też poprzez PLC lub kartę CP (sam wykonywałem routing Ethernet=> Profibus DP z użyciem PC z kartą CP5611 lub 5512 + Simatic Net). Ale nie panel sam w sobie i to z DP na RS'a. Najtaniej - dodatkowa karta CP5611 w PC i podłączenie do tego samego PLC, lub wymiana PLC na taki, który ma ethernet i zmiana protokołu komunikacji dla panela symulowanego na PC - rozumiem, że masz na PC ProTool Runtime, tak?

0
  • SterControl
  • #3 16 Sie 2013 10:13
    MirM
    Poziom 9  

Zgadza się. Na PC jest Protool RunTime.

0
  • #4 16 Sie 2013 11:18
    Pritend
    Poziom 19  

Wykonywałem taką aplikację dla sterownika VIPA, czyli klonem Siemensa. Panel połączony ze sterownikiem po MPI, a komputer ze sterownikiem po etchernecie. Trudno mi określić czy z tym panelem również będzie działać. Dodam że wizualizacja w WinCC.

Pozdrawiam

0
  • #5 30 Sie 2015 17:24
    MirM
    Poziom 9  

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat zamykam.

0