Wczoraj czyściłem laptopa z kurzu, nawet wyjąłem wiatraczek, odłączyłem od zasilania i wyczyściłem, kurzu w środku nie ma.
Laptop:
Mobo: Compal IFL90
Zabrałem się więc za testowanie RAMu (miałem podejrzenia, że coś jest nie tak, niestabilna praca, itp)
1) Wyjąłem 1 kość, to wynik dla niej:
2) Potem chciałem sprawdzić drugą, tą wyjętą. Wyjąłem pierwszą, którą sprawdzałem, i włożyłem drugą
3) I to właściwie tyle, bo od tego momentu komputer nie reaguje. Przy włączaniu nie pokazuje się nawet ekran BIOSu, NIE WŁĄCZA SIĘ NIC, JEST CZARNY EKRAN. Bardzo delikatnie wyciągałem kości, więc nic nie uszkodziłem.
Co mogę teraz zrobić...?
NA ŻADNEJ koście nie chce już wstać (z tych 2 co w nim były), jak władam pojedynczo nawet ....
Wiatrak chodzi, ale tylko na początku. Jest czarny ekran, nie widać ani nie słychać NIC przy uruchamianiu.
Dodam jeszcze, że po wyczyszczeniu z kurzu działał, bo włączałem go, żeby sprawdzić. Po wyjęciu RAMu takie cyrki odstawia. Nie reaguje z żadną kością, nawet pojedynczo wkładaną.
Przed wyjęciem RAMu jakoś wszystko działało - dopiero jak wyjąłem kości, i chciałem je z powrotem włożyć, przestał reagować. Co jeszcze mógłbym sprawdzić, i jak?
Przed sekundą zrobiłem jeszcze jeden test. Przy uruchamianiu przez chwilę pali się jednak jedna dioda, ta od dysku. Potem już cisza, i nic się nie pali, żadna z diod.
Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
Laptop:
Mobo: Compal IFL90
CPU: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T9300, 2500 MHz
4 GB RAM, 2x2GB
Graphics: ATI Mobility Radeon HD 3400 Series
HDD: SAMSUNG HM201JJ (200 GB)Zabrałem się więc za testowanie RAMu (miałem podejrzenia, że coś jest nie tak, niestabilna praca, itp)
1) Wyjąłem 1 kość, to wynik dla niej:
2) Potem chciałem sprawdzić drugą, tą wyjętą. Wyjąłem pierwszą, którą sprawdzałem, i włożyłem drugą
3) I to właściwie tyle, bo od tego momentu komputer nie reaguje. Przy włączaniu nie pokazuje się nawet ekran BIOSu, NIE WŁĄCZA SIĘ NIC, JEST CZARNY EKRAN. Bardzo delikatnie wyciągałem kości, więc nic nie uszkodziłem.
Co mogę teraz zrobić...?
NA ŻADNEJ koście nie chce już wstać (z tych 2 co w nim były), jak władam pojedynczo nawet ....
Wiatrak chodzi, ale tylko na początku. Jest czarny ekran, nie widać ani nie słychać NIC przy uruchamianiu.
Dodam jeszcze, że po wyczyszczeniu z kurzu działał, bo włączałem go, żeby sprawdzić. Po wyjęciu RAMu takie cyrki odstawia. Nie reaguje z żadną kością, nawet pojedynczo wkładaną.
Przed wyjęciem RAMu jakoś wszystko działało - dopiero jak wyjąłem kości, i chciałem je z powrotem włożyć, przestał reagować. Co jeszcze mógłbym sprawdzić, i jak?
Przed sekundą zrobiłem jeszcze jeden test. Przy uruchamianiu przez chwilę pali się jednak jedna dioda, ta od dysku. Potem już cisza, i nic się nie pali, żadna z diod.
Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html