Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukowanie pdfów jak książki

10 Mar 2005 18:21 5041 4
  • Poziom 10  
    Czy zna ktoś programik , który w miare automatyczie potrafi wydrukować 40 pdf'ów (oddzielnych dokumentów) w formie książki, tzn po 2 strony na jednym arkuszu z każdej strony, żeby po złożeniu można było zszyć zwszywką i przegląać wydruki jak książkę/zeszyt.

Opcja z konwersją do doc odpada, bo rozjeżdzają się wtedy obrazki w pdf'ach.

potrzebuję programik do połączenia pdf'ów w jeden plik, a potem inny do wydrukowania tego w formie książki, albo jakiś jeden dobry. (nie potrafie obsługiwać ghost scripta).

Przykład wydruku 8 stron w ten sposób:

przód tył

| 2 | | 7 | | 1 | | 8 | -zewnętrzna
    | 4 | | 5 | | 6 | | 3 | -wewnętrzna

Mam nadzieje ze rozmumie, ktoś o czym piszę ;)

thx

Dodano po 2 [godziny] 16 [minuty]:

p.s juz dorawłem doc'i. - teraz chcę doc'i połączyć w jeden plik ;)

teraz mam problem zeby połączyć je w całość, jest ich 40 i chce je połączyć tak zeby nowy wklejał się na nastęopnej całej pustej stronie poprzedniego pliku. I zeby nowo wklejany fragment (plik) miał stopkę i nagłówek od wklejanego pliku a nie od poprzedniego. W rezultacie wszystkie strony mają nagłówek ten co na początku - spis treści.

Pomocy ! ! !
  • Poziom 42  
    1. Kiedyś w robocie miałem taki sterownik do drukarki HP 1320 który miał taką funkcje, po updacie administrator zainstalował nową wersje i już tego nie ma, normalnie skandal.
    2. Do obróbki plików PS jest w pakiecie TexLive program psbook który robi manipulacje stronami i zmniejszanie do odpowiedniego rozmiaru. Niestety będzie miał problem z zabezpieczonymi plikami pdf przerobionymi do ps.
  • Poziom 42  
    W sterownikach drukarki powinny być takie opcje w mojej HP 845c jest opcja drukuj - jako książka ale czy nie da się tak - drukujesz najpierw strony nieparzyste potem wkładasz odwrotnie kartki i parzyste ? taka opcja powinna być.
  • Poziom 16  
    Witam!

Leonov właśnie taka opcja jest bo ostatnio tak drukowałem ;)

Pozdr! :)