logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brak ciśnienia na wtryskach w Vectra 1.7TD Isuzu - co sprawdzić?

am2310 10 Mar 2005 19:43 2622 12
REKLAMA
  • #1 1304213
    am2310
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 31
    Ocena: 167
    Co może być powodem że pompa nie stwarza ciśnienia na wtryski.Odkręciłem rurki przy pompie i podczas krecenia nie podaje ropy.elektrozawór sprawdziłem paliwo pociągłem z bańki .Zastanawiam się czy nie trzeba napompować pompką ręczną paliwa na zasilanie pompy może sie zapowietrzyła.Z rurki powrotnej jak kręce to leci paliwo też ciągnie bo musze dolewać .Doradcie co to może być.
  • REKLAMA
  • #2 1304836
    janusz kaczor
    Spec od samochodów
    Posty: 374
    Pomógł: 46
    Ocena: 129
    Podaj rocznik Vectry.
  • REKLAMA
  • #3 1306207
    am2310
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 31
    Ocena: 167
    janusz kaczor napisał:
    Podaj rocznik Vectry.
    rocznik 94 auto byo wcześniej zalane cale woda ale teraz jest wszystko już zrobione poza tą pompą ona reż wcześniej byla juz wyciagnieta i sprawdzona niby wszystko ok ale jak wlożylem okazuje sie ze nie podaje ciśnienia na rurki.I jeszcze jedno pytanie czy jak pompuje pompką ręczna w pompe wtryskową to czy normalne jest jak przy wyłączonym siliniku leci powrotem do baku.
  • REKLAMA
  • #4 1359711
    prez8s
    Poziom 33  
    Posty: 2723
    Pomógł: 69
    Ocena: 334
    Sam mam ten silnik i solidaryzuje sie z tobą. Części nowe do niego są okropnie drogie, a z używanymi to różnie bywa. Używaną pompe znalazłem na allegro za 600zł, ale stan pozostawiał wiele do rzyczenia. Cały silnik w jako takim stanie za 3000zł, szrot za 1500zł. To dosyć sporo zwłaszcza że teraz wartość rocznika 93 to od ok 6000zł, do 8000zł za kombi.

    Dodano po 4 [minuty]:

    http://astra.autokacik.pl/ - tu sobie poszperaj moze cos znajdziesz. szczegolnie na forum. silnik jest ten sam co w astrze.
  • #5 1359760
    am2310
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 31
    Ocena: 167
    prez8s napisał:
    Sam mam ten silnik i solidaryzuje się z tobą. Części nowe do niego są okropnie drogie, a z używanymi to różnie bywa. Używaną pompe znalazłem na allegro za 600zł, ale stan pozostawiał wiele do rzyczenia. Cały silnik w jako takim stanie za 3000zł, szrot za 1500zł. To dosyć sporo zwłaszcza że teraz wartość rocznika 93 to od ok 6000zł, do 8000zł za kombi.

    Dodano po 4 [minuty]:

    http://astra.autokacik.pl/ - tu sobie poszperaj moze cos znajdziesz. szczegolnie na forum. silnik jest ten sam co w astrze.
    W Sieradzu dostaniesz taką pompe za 400zl i pól roku gwarancji ja naprawilem swoja za 150.
  • #6 1359903
    SP7SEC
    Poziom 29  
    Posty: 1011
    Pomógł: 110
    Ocena: 410
    przyczyną całkowitego braku ciśnienia jest zerwanie
    rozdzielacza lub sekcji tłoczącej ,więc naprawa tej pompy jest bezcelowa
    za 600 to kupisz pompe po diagnozie na stole
  • #7 1359905
    prez8s
    Poziom 33  
    Posty: 2723
    Pomógł: 69
    Ocena: 334
    Tak? To fajnie, ja jestem z wrocka. Przymierzam sie do przejscia z on na opał i szukam własnie tanio pompy i wtryskiwaczy :-) na zapas do isuzu.

    Dodano po 2 [minuty]:

    am2310 wydal 150 za naprawe i sie okazuje ze w bloto? Ktoś z was jezdzi na opale na tym silniku?
  • #8 1362740
    am2310
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 31
    Ocena: 167
    Nie sądze zebym wydal te 150zl w bloto poniewaz w pompie rozpiely sie jakies sprezyny podczas wypadku i dachowania.Pompiarz naprawil ja w 20min i nie wymienial w niej zanych czesci.Zaplacilem tylko za jego wiedze i mam pompe z malym przebiegiem za 150 z gwarancją a nie za 600zl .W moim przypadku sądze że bylo to najrozsądniejsze rozwiazanie.
  • #9 1362904
    prez8s
    Poziom 33  
    Posty: 2723
    Pomógł: 69
    Ocena: 334
    Ale z tego co piszesz to i tak nie działa.
  • REKLAMA
  • #10 1363109
    Tsport
    Poziom 14  
    Posty: 166
    Pomógł: 1
    Ocena: 21
    A pasek rozrządu nie jest zerwany?
  • #11 1365549
    am2310
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 31
    Ocena: 167
    prez8s napisał:
    Ale z tego co piszesz to i tak nie działa.
    jak nie dziala naprawil ja w 20 minut wszystko po naprawie dziala.
  • #12 1365730
    Tsport
    Poziom 14  
    Posty: 166
    Pomógł: 1
    Ocena: 21
    Czyli wszystko już ok?
  • #13 1365810
    prez8s
    Poziom 33  
    Posty: 2723
    Pomógł: 69
    Ocena: 334
    No to ok.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem braku ciśnienia paliwa na wtryskach w silniku Isuzu 1.7TD w Oplu Vectra rocznik 1994. Użytkownik zgłaszał, że pompa wtryskowa nie podaje paliwa podczas rozruchu, mimo sprawdzenia elektrozaworu i próby zasilania paliwem z bańki. Podejrzewano zapowietrzenie układu i konieczność odpowietrzenia ręczną pompką paliwa. Wskazano, że przyczyną braku ciśnienia może być uszkodzenie rozdzielacza lub sekcji tłoczącej pompy, co czyni naprawę nieopłacalną. Jednak jeden z uczestników naprawił pompę samodzielnie za 150 zł, wymieniając uszkodzone sprężyny, co potwierdziło skuteczność naprawy. Poruszono także kwestie dostępności i cen używanych oraz nowych pomp wtryskowych, z podaniem lokalizacji i ofert. Zwrócono uwagę na konieczność sprawdzenia paska rozrządu jako potencjalnej przyczyny problemów z ciśnieniem. Ostatecznie problem został rozwiązany poprzez naprawę pompy, która po interwencji działa prawidłowo.
REKLAMA