Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Phillips Brilliance 105 -zniekształcony dźwięk

10 Mar 2005 20:02 695 2
  • Poziom 11  
    Witam . W moim moniotorze Phillips Brilliance 105 dźwięk z głośników umieszczonych w specjalnych kanałach wewnątrz jest zniekształcony zwłaszcza w brzmieniu basów.Głośniki niedawno wymieniłem, myślę że to kondensatory w końcówce mocy(monitor ma wzmacniacz wbudowany)
    Może ktoś mi poradzi które bym musiał wymienić bo po kablach od głoś ników nie mogłem się zorientować.Może ktoś posiada schemat tego monitora, a może jest gdzieś w necie?Możliwe że to jest inne uszkodzenie, monitor ma kilka lat.Czekam na jakąkolwiek pomoc.Z góry dziękuję.Jurek
  • Spec od monitorów
    Jeśli dobrze pamiętam audio jest na oddzielnej małej płytce zamontowanej z lewej strony monitora.
    Nie wiem jak te zniekształcenia wyglądają i czy wcześniej było dobrze, trzeba jednak pamiętać że z tych głośników nie uzyskasz super jakości.
  • Poziom 11  
    Dzieki za odpowiedź.Głośniki po prostu "rzężą" ale grają wyrażnie.Najgorzej jest jak basy troche podciągnę.Głoś niki mają wylot z przodu monitoraa potencjometry na dole po prawej na przednim panelu.Żeby nimi regulować trzeba je wcisnąć, to wyskakuje gałka do regulacji.Kiedyś jużgo otwierałem ale szczerze mówiąc nie widziałem takiej płytki.A jaki układ może być zastosowany jako końcówka mocy w tym modelu? Może to by mnie nakierowało?Jurek