Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fax Sharp UX-385. Rozmowy działają, nie da się wysyłać i odbierać faxów.

10 Mar 2005 20:04 2246 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z faxem jak w temacie. Można z niego wykonywać i odbierać rozmowy a nie da się wysłać i odbierać faxów.
    Co może być przyczyną i jak się zmienia sposób wybierania na linii miejskiej.
    pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Obawiam się , że jak inni będą tak samo oszczędni w słowach jak Ty , to nigdy się nie dowiesz co może boleć Twój faks ... Opisz co to znaczy "nie da się wysłać i odebrać " . Łączy się z drugim faksem , słychać ich komunikację , jakieś komunikaty ? To nie jest Forum Wróżek .

Pzdr.
  • Poziom 20  
    Czy na wyświetlaczu nie pojawia sie komunikat (przy ustawieniu komunikatów w j. niemieckim) ORIGINALSTAU lub PAPIERSTAU? Jeśli tak to nie wyślesz i nie odbierzesz faksów.
  • Poziom 10  
    Witam
    Próba wysłania i odbioru faxu wygląda następująco:
    - jeśli fax jest wysyłany słychać w słuchawce sygnał z drugiego faxu, jednak po naciśnięciu Start-u jest bardzo długa chwila oczekiwania ale faks nie idzie. Po naciśnięciu Stop-u nie oddaje dokumentu.
    - przy próbie odbioru również slychać w sluchawce to co potrzeba jednak nic nie przychodzi. Na Panasonicu KX-FT35 wyskoczył błąd dostarczenia "brak komunikacji"
    Nie wiem jak przełącza się ten fax na wybieranie tonowe.
    Komunikatu napisanego przez netcomers na wyświetlaczu nie ma.

A co do forum na którym piszę drogi wladku83 to mam pełną świadomość że nie jest to forum wróżek więc jeśli masz jakieś ciężkie dni to daruj sobie pisanie jakiś dziwnych i złośliwych tekstów.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Może coś z klawiszem START? Czy po naciśnięciu jego w trybie nadawania, odbiorca słyszy sygnał faksu? Proszę jeszcze spróbować zresetować faks. Procedura taka sama jak tu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic258086.html
    W tym przypadku pomogło. :-)

Wybieranie PULSE/TONE - klawisz FUNCTION 4 następnie gwiazdką lub krzyżykiem przechodzisz na DIALTONE i ustawiasz. Jeśli potrzebujesz instrukcję to polecam tu:

http://esupport.sharp.pl/html/om/index.php?ProdLine=36&TemplateLang=pl

Jeśli nie ma do UX-385, ściągnij do UX-310. Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    ABSOLUTNIE nie było moim zamiarem Ciebie obrazić , bo i ja nie chciałbym być obrażany gdy o coś proszę . Chciałem więcej danych , aby Ci pomóc . Lecz jeśli Ty moje żarty traktujesz poważnie , to muszę Twój poważny problem potraktować jak żart . Życzę powodzenia .

Pzdr.
  • Poziom 1  
    Witam, mój problem z faxem jest następujący. Otóż od pewnego czasu nie moge wysyłać faxu ale tylko pod jeden numer ,i pojawia się komunikat BŁĄD KOMUNIKACJI kiedy wysyłam pod inny numer to wysyła. Byli już technicy z TP 3 razy i cały czas ta sama śpiewka,niesprawny fax- dałem do sprawdzenia do serwisu fax i dalej to samo.Wysyłałem z innego numeru tym faxem i też ok, czyli jakby coś na lini ,do techników boję się już dzwonić ,bo nie są mądrzejsi niż ja a ja sam też bezradny. Dodam tylko ,że to numer wirtualny przypisany do numeru stacjonarnego ,to można tylko z niego wysyłać i odbierać faxy. Może ktoś obeznany w tym temacie i pomoże...pozdrawiam