Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PA5560A411 - W czasie prania na programie 2 i 14 miga dioda gotowa

bogdanzieba 19 Aug 2013 20:11 3546 5
    bogdanzieba
    Level 29  
    Witam posiadam pralką automatyczną Amica PA5560A411 w której ostatnio wymieniałem łożyska wraz z symeringami sugerując się radami z forum i tymi zdjęciami za które serdecznie dziękuję.
    Po wymianie łożysk wszystko zmontowałem ponownie ale stwierdziłem, że na programach 2 i 14 pralka nie działa jak powinna tzn. w trakcie prania miga dioda gotowa. Dodam, że pranie inicjuje się normalnie pobiera wodę, proszek i pierze. Dalej jest chyba problem z odpompowaniem wody.

Dziwne, bo jak włączę pranie nr 3 to jest ono do końca wykonane, żona mówi tylko, że ubrania są "gorące".

Czy to wina pompki czy wina programatora?

Szkoda mi ją wyrzucić tym bardziej, że wymieniłem łożyska z symeringami. Pomóżcie.
  • Helpful post
    Zbyszek-G
    Level 19  
    Witaj
    Tym miganiem pralka informuje co jest uszkodzone.
    Policz ile jest tych mignięć to będzie można coś więcej powiedzieć.
    Część tych kodów znajduje się w instrukcji obsługi pralki.
    bogdanzieba
    Level 29  
    A więc śpieszę się meldować wyniki sprawdzenia pralki:
    Załączyłem program nr 2 pralka zaczęła pobierać wodę oraz proszek i prać, po kilkunastu minutach wymiana wody, płukanie itp. Pod koniec tego cyklu zaczęła się zapalalać się co 15 sekund dioda "mrugając" dwukrotnie, nadal pompowała wodę i ją wypompowywała następnie dioda zaczęła "mrugać" czterokrotnie, pewnie z nadmiaru wody, która pompowała do środka i wypompowywała na zewnątrz.

Co o tym myślicie? Programator?
  • Helpful post
    Zbyszek-G
    Level 19  
    Instrukcja mówi:
    Niskie ciśnienie Kod błędu 2 (liczba mrugnięć
    lampki GOTOWA). Sprawdzić jakie jest ciśnienie wody w sieci.
     Wyczyścić sitko na wężu doprowadzającym
    wodę
     Odkręcić do końca kran
    Przepełnienie pralki Kod błędu 4 (liczba mrugnięć lampki GOTOWA). Wyczyścić filtr pompy
    Zmniejszyć załadunek
    Tu masz instrukcje: http://www.pralkownia.pl/instrukcje/AMICA/PA%2055xx.pdf
    bogdanzieba
    Level 29  
    Ale np. na programie nr 3 pranie jest zrobione do końca bez żadnych problemów.
    Szkoda mi ją wyrzucić, bo włożyłem już 150 zł w wymianę łożysk i paska klinowego.
    bogdanzieba
    Level 29  
    Zrobiłem reset pralki i działa. Mam pytanie bo stwierdziłem mały przeciek w komorze w mieszalniku gdzie woda "zabiera" proszek. W jednym rogu mieszalnika delikatnie czasem kapie mi woda, więc jest nieszczelny, rozebrałem go na pół i czym to uszczelnić?