Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5560A411 - W czasie prania na programie 2 i 14 miga dioda gotowa

bogdanzieba 19 Sie 2013 20:11 3066 5
  • #1 19 Sie 2013 20:11
    bogdanzieba
    Poziom 29  

Witam posiadam pralką automatyczną Amica PA5560A411 w której ostatnio wymieniałem łożyska wraz z symeringami sugerując się radami z forum i tymi zdjęciami za które serdecznie dziękuję.
    Po wymianie łożysk wszystko zmontowałem ponownie ale stwierdziłem, że na programach 2 i 14 pralka nie działa jak powinna tzn. w trakcie prania miga dioda gotowa. Dodam, że pranie inicjuje się normalnie pobiera wodę, proszek i pierze. Dalej jest chyba problem z odpompowaniem wody.

Dziwne, bo jak włączę pranie nr 3 to jest ono do końca wykonane, żona mówi tylko, że ubrania są "gorące".

Czy to wina pompki czy wina programatora?

Szkoda mi ją wyrzucić tym bardziej, że wymieniłem łożyska z symeringami. Pomóżcie.

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Sie 2013 20:31
    Zbyszek-G
    Poziom 19  

Witaj
    Tym miganiem pralka informuje co jest uszkodzone.
    Policz ile jest tych mignięć to będzie można coś więcej powiedzieć.
    Część tych kodów znajduje się w instrukcji obsługi pralki.

1
  • #3 19 Sie 2013 22:38
    bogdanzieba
    Poziom 29  

A więc śpieszę się meldować wyniki sprawdzenia pralki:
    Załączyłem program nr 2 pralka zaczęła pobierać wodę oraz proszek i prać, po kilkunastu minutach wymiana wody, płukanie itp. Pod koniec tego cyklu zaczęła się zapalalać się co 15 sekund dioda "mrugając" dwukrotnie, nadal pompowała wodę i ją wypompowywała następnie dioda zaczęła "mrugać" czterokrotnie, pewnie z nadmiaru wody, która pompowała do środka i wypompowywała na zewnątrz.

Co o tym myślicie? Programator?

0
  • Pomocny post
    #4 20 Sie 2013 01:42
    Zbyszek-G
    Poziom 19  

Instrukcja mówi:
    Niskie ciśnienie Kod błędu 2 (liczba mrugnięć
    lampki GOTOWA). Sprawdzić jakie jest ciśnienie wody w sieci.
     Wyczyścić sitko na wężu doprowadzającym
    wodę
     Odkręcić do końca kran
    Przepełnienie pralki Kod błędu 4 (liczba mrugnięć lampki GOTOWA). Wyczyścić filtr pompy
    Zmniejszyć załadunek
    Tu masz instrukcje: http://www.pralkownia.pl/instrukcje/AMICA/PA%2055xx.pdf

0
  • #5 20 Sie 2013 08:17
    bogdanzieba
    Poziom 29  

Ale np. na programie nr 3 pranie jest zrobione do końca bez żadnych problemów.
    Szkoda mi ją wyrzucić, bo włożyłem już 150 zł w wymianę łożysk i paska klinowego.

0
  • #6 20 Sie 2013 21:08
    bogdanzieba
    Poziom 29  

Zrobiłem reset pralki i działa. Mam pytanie bo stwierdziłem mały przeciek w komorze w mieszalniku gdzie woda "zabiera" proszek. W jednym rogu mieszalnika delikatnie czasem kapie mi woda, więc jest nieszczelny, rozebrałem go na pół i czym to uszczelnić?

0