Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LC3R/HD3000 - Brak obrazu z portu HDMI przy podłączeniu z dekoderem

Twr7 20 Sie 2013 21:44 7500 9
  • #1 20 Sie 2013 21:44
    Twr7
    Poziom 6  

Witam,
    otóż jakiś miesiąc temu na starym dekoderze przestało działać wejście HDMI, poszedłem więc wymienić dekoder na nowy. Dostałem dekoder HD3000 (Cyfrowy Polsat), jednak znowu jest ten sam problem, po zmianie na HDMI, jest brak sygnału, na AV1 przez euro- działa.
    Wykluczyć można winę dekodera, gdyż w siedzibie Cyfrowego Polsatu obraz na HDMI jest, na innym telewizorze również obraz jest.
    Winę można byłoby zwalić na wejście w telewizorze, no ale laptop poprzez kabel czy konsola PS3 na HDMI działa, więc to również nie telewizor.
    Kabel też nie, bo jak mówię inne urządzenia działają, ale profilaktycznie kupiłem nowy kabel, też bez zmian.

Brak sygnału po zmianie na HDMI, objawia się tym, że jest czarny ekran i napis brak sygnału z telewizora, właśnie sęk w tym, że mimo, iż dekoder jest włączony, nie da się wejść w menu, nic, po prostu nie startuje!

Pomocy, bo nie wiem co robić?

1 9
  • #3 21 Sie 2013 00:21
    Twr7
    Poziom 6  

Zakładam w nowych, bo albo są zamykane albo usuwane, w teraz dział powinien być dobry.
    No jakie odpowiedzi? Wszystko w odpowiedziach zrobiłem, w jednym temacie zalecono mi ustawienia fabryczne, których przywrócić nie da, w drugim zaś zmianę wejścia HDMI, które notabene mam jedno.

0
  • #4 26 Sie 2013 00:45
    Twr7
    Poziom 6  

Dalej nic, tyle, że dowiedziałem się, że HDCP jest w każdym dekoderze Cyfrowego, w poprzednim, który miałem również, a jednak tam działało.
    Możliwe, że spalił się jakiś układ, bo pamiętam, że jakieś zwarcie wcześniej między kablem hdmi a telewizorem wystąpiło...

1
  • Pomocny post
    #5 26 Sie 2013 03:19
    Polon_us
    Poziom 41  

Twr7 napisał:
    na AV1 przez euro- działa.

Mając dostęp do dekodera po połączeniu poprzez Euro nie możesz zrobić przywrócenia do fabrycznych ustawień?

Również telewizor może było by pomocne przywrócić do fabrycznych ustawień.

Dziwny jest ten twój przypadek.

P.S. Ten telewizor wydaje się co nieco starszawy. Na twoim miejscu, mając dostęp do dekodera po połączeniu Euro, zmieniłbym ustawienia portu HDMI w dekoderze na, powiedzmy, 1280x720 (720p) - taka rozdzielczość jest rekomendowana dla tego telewizora. Podaję to za instrukcją tego telewizora.
    Jest możliwe, że masz dekoder ustawiony na 1080i i ten telewizor nie daje "rady" obsłużyć sygnału video o takiej rozdzielczości.

0
  • #7 26 Sie 2013 12:18
    Twr7
    Poziom 6  

Teraz po podpięciu, słychać jakieś pogłosy, niekiedy cichsze dźwięki tego co leci, i na zmianę brak sygnału, po czym niekiedy jakieś zakłócenia w postaci zielonych pasków, szarych itd, obrazu nie ma kompletnie prócz tych zakłóceń.
    Zmieniłem na 720p i nic, dalej to samo.
    W dekoderze zrobiłem ustawienia fabryczne, w telewizorze nie moge.

0
  • Pomocny post
    #8 26 Sie 2013 14:30
    Polon_us
    Poziom 41  

Zaczynam się wyczerpywać w pomysłach :(

Może zrób dwie rzeczy:

1 - mając podłączonego laptopa lub PS3 sprawdź jaki sygnał jest podawany z urządzenia na telewizor.

2 - przy próbach połączenia HDMI wyjmij fizycznie wtyczkę EURO z dekodera

0
  • #9 26 Sie 2013 15:46
    Twr7
    Poziom 6  

Jak sprawdzić 1 podpunkt, bo sam telewizor nie ma jak dekoder opcji statusu sygnału, a drugi sposób niestety nie działa :(

0
  • #10 27 Sie 2013 03:32
    Polon_us
    Poziom 41  

Heh, kolego Twr7 - trochę własnej inicjatywy - zaczynam tracić cierpliwość :(

Telewizor nie pokazuje danych sygnału wejściowego? No cóż, zdarza się, widocznie ten model tak ma. W takim razie, mając podłączony laptop do telewizora sprawdzasz ustawienia karty graficznej w laptopie. Oprócz rozdzielczości z jaką pracuje karta zanotuj również częstotliwość z jaką pracuje karta - ta wartość podawana jest w Hz (Hertz).
    Nie znam PS3, ale jestem przekonany, że ma coś takiego jak ustawienia (settings). Mając to ustrojstwo podłączone do telewizora przeszukaj ustawienia i znajdź te dane.
    O ile przy danych ustawienia będzie informacja o systemie PAL/NTSC to proszę również zanotować.

Czy to takie trudne?

Zmierzam do tego, aby sprawdzić te ustawienia i o ile będzie to możliwe, tak samo ustawić dekoder. Nie wiem, czy to dobra droga, ale innych pomysłów nie mam.

0