Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam windows 7 - muszę zainstalować na chwilę xp a potem chcę usunąć.

21 Sie 2013 09:17 3048 14
  • Poziom 31  
    Witam, jak w temacie.
    Czytałem kilka tematów na ten temat i wpisałem to: https://www.google.pl/search?q=dwa+systemy+us...ozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr
    Teraz sprawa ma się tak, że zgłupiałem. Muszę na chwilę zainstalować xp aby uruchomić program działający tylko pod xp: http://walendowski.com/2009/02/19/instalacja-windows-xp-z-usb-pendrive-a-karty-pamieci-flash/
    I mam taki problem, że w swojej płycie prócz sata II nie mam innych wejść jak floppy a mam jeden dysk. Mam też dyski te stare ATA i kupiłem jakiś adapter za 20zł ale nie działa i mam problem. Na jednej partycji mam same filmy i jakieś tam instalki gier więc wrzuciłbym to na drugą partycję a filmy usunął bo już obejrzałem prawie wszystkie i na tej partycji zainstalował xp a po zabawie z tym programem chciałbym odinstalować aby nie było śladu a siódemka miałaby zostać.
    Tyle zachodu, dlatego, że pod samsungiem n150 nie ma gdzie włożyć CD.
    Tam na forach pisali Ci, co nigdy tego nie robili i często występowało słowo "moim zdaniem", a czy ktoś z was to robił?
  • SterControl
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    olelek napisał:
    A nie wystarczy uruchomić program na maszynie wirtualnej?
    Z tym że VM oficjalnie jest od professional wzwyż. Chyba że użyjesz tej metody Link
  • SterControl
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    A nie lepiej zainstalować system na wirtualnej maszynie np. VirtualBox i mieć święty spokój, że coś się nie zepsuję na pewno.
  • Poziom 31  
    Zatrzymałem się przy punkcie 8 bo:
    8. Wkładamy płytę instalacyjną z Windows XP do napędu optycznego komputera.
    A jak napisałem, w moim laptopie nie ma napędu i chcę zainstalować XP z pendrive a do tego potrzebny mi jest drugi komputer z XP bo tylko na XP działa ten program. Robiłem jeszcze Win to flash i jakiś inny i nie działa instalacja, pozostała mi opcja, którą podałem w linku na początku tematu.
    A XP muszę mieć na laptopie na stałe, nie żadne wirtualne.

Dodano po 45 [sekundy]:

Ale wam chyba chodzi o to, żeby na tym stacjonarnym to zainstalować a potem działać z programem, mam rację?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Na maszynie wirtualnej da się odpalić wszystkie Windowsy. I nie musisz mieć napędu - wystarczy obraz płyty instalacyjnej ISO. Instalujesz na VM XP, wgrywasz program i gitara. Szybszego i bezpieczniejszego sposobu chyba nie ma.
  • Poziom 31  
    No dobra, zanim to zrobię to normalnie na tej maszynie mogę instalować wszystko, czyli będzie działać jak zwyczajny poczciwy XP ale główne jądro które zasila tą wirtualną maszynę nadal będzie windows7? Chodzi o to, że XP potrzebny mi po to, aby instalować programy (nie gry), które działają tylko pod XP a pod 7 czy Vistą już nie, nawet ustawiając tryb zgodności.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Będzie działać, ja pod WIN7x64 mam na Virtual Box-ie XP i na nim programy typu Step7 i WinCC od Siemensa i w pełni działają łącznie z komunikacją ze sterownikami PLC w maszynach.
    Programy będą działać jak na XP. Nie będą widzieć innego systemu. VBox to tak jak oddzielny komputer. Rozumiesz?
  • Poziom 31  
    Teraz wszystko dla mnie jasne. Daje wam wszystkim pomagajki a temat zamknę jak się okaże, że wszystko jest ok.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Mi niektóre programy wykrywają że działają w virtualBox (może to tylko wina konfiguracji). No ale jak na razie tylko może ze dwa więc najlepszym rozwiązaniem jest ciagle ten virtualBox. Łatwa i przyjemna instalacja. Tylko najlepiej jak masz do tego trochę więcej ramu (w sumie xp nie wymaga dużej ilości).
  • Poziom 31  
    Słuchajcie, przeszedłem ten tryb zgodności itp, pobrałem aktualizację i nie mogę tego uruchomić.
    Jak wybieram w start "windows virtual pc" to otwiera mi folder a jak wybieram "windows xp mode" to wyskakuje komunikat "pobierz narzędzie... i coś tam plik instalacyjny", pobrałem jeszcze raz, jeszcze raz tryb zgodności i już nie mogę zainstalować bo "Ta aktualizacja nie ma zastosowania dla tego komputera" i nie wiem co dalej.
    Mam system 32 bitowy i aktualizacje pobrałem x86 czyli też 32 bit
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Nie rozumiem o co Ci chodzi, trochę to pomieszałeś.
  • Poziom 31  
    http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/install-and-use-windows-xp-mode-in-windows-7
    Przeczytałem to, że mój procesor może tam czegoś nie osługiwać... Poczekaj bo piszę na tym n150 a tu ciężko kopiować itp bez myszki, do tego jest powolny. Za 5 minut napiszę dokładnie o co mi chodzi.

Dodano po 8 [minuty]:

Więc tak, włączam Start i program Windows Virtual PC, po włączeniu otwiera mi się pusty folder więc włączam Windows XP Mode i wyskakuje komunikat
    "Pobierz narzędzie Windows XP Mode
    Aby ta funkcja mogła działać, należy pobrać i zainstalować plik instalacyjny." No i klikam pobierz i znów chce pobrać tą samą aktualizacje czyli ten program, po kolejnej próbie instalacji wyskakuje komunikat "Ta aktualizacja nie ma zastosowania dla tego komputera". Przeczytałem w pomocy, że

Dowiedz się, czy procesor komputera umożliwia obsługę wirtualizacji wspomaganej sprzętowo. Aby to sprawdzić, pobierz i uruchom narzędzie Hardware-Assisted Virtualization Detection Tool.

no i wyskoczył mi czerwony krzyżyk, że jednak nie obsługuje.

Dodano po 6 [minuty]:

Dobra, zainstaluję tą maszynę na tym stacjonarnym co teraz piszę i przy pomocy tej wirtualnej maszyny uruchomię tamten program co wymaga XP i zainstaluję z pendrive XP na tym laptopie. Dobrze myślę?

Dodano po 1 [minuty]:

Bo na stacjonarnym wyskakuje komunikat, że mogę zainstalować i uruchomić bo procesor obsługuje.

Dodano po 9 [minuty]:

Czekajcie, ogarniam to, na tym drugim co obsługuje pobieram właśnie XP Mode, przeczytałem całą pomoc z Microsoftu. Ale ze mnie debil, że od razu tego nie zrobiłem ale na tym notebooku ciężko cokolwiek zrobić.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Obejrzyj jakiś filmik np. na youtub'ie jak zainstalować xp na wirutalnej maszynie, polecałbym Ci bardziej VirtualBox niż VirtualPC ze względu, że np. dla mnie jest wygodniejszy.
  • Poziom 31  
    Dobra, już działam na tej maszynie. Od pierwszej chwili zwiechy i komunikaty o błędach, tak jak to było w XP, miło przypomnieć sobie stare czasy. Ci co nie dostali pomagajek a się udzielili też je dostaną. Dzięki bardzo.